Odpověď na: Kecaci jaro 2021

Fóra Ostatní Kecaci jaro 2021 Odpověď na: Kecaci jaro 2021

kachna

Blanka

Bože, Blanka Dobyová je boží!

PRODÁM KRÁLÍKA:
Zn. DO KLIDNÉ RODINY
Přemýšlely jste někdy nad tím, kdyby někdo zfilmoval váš život, co by to bylo? Já myslím, že v mém případě by to byla jednoznačně groteska. Zrovna dneska… Šla jsem krmit králíky.
Vyndala jsem si mládě k ochočení, což dělám celkem pravidelně, vzala ho do ruky a šla krmit. Králíče, pravda, nebylo výletem tak nadšeno, jak jsem si představovala. Jeho nespokojenost vyvrcholila, když jsem se sehnula, abych dala jinému králíkovi mrkev a dlouhým, ladným poloskokem mě opustil. Nevím, jestli víte, jak vypadá takový poloskok. Poloskok je skok přerušený v půli překážkou, v našem případě králíkárnou.
Králík byl sice otřesen, ale asi by se rychle odtřásl, nebýt toho, že vzbudil zvědavost našich psů. Tři zvídavé psí rypáčky však bylo na jednoho malého leopardího rexe moc. A že po šelmě zjevně nemá jen puntíky, vymrštil se do výšky. Je to zdatný králík a zřejmě má vlohy pro skok do výšky. Nejsem si tím však zcela jistá, protože vyskočil jen třicet centimetrů a potom byl tvrdě zastaven realitou spodní stěny králíkárny.
Omdlel. Byl to první nesebevražedný krok, který toho dne učinil.
Žije. Ke dveřím kotce se nepřibližuje a když mě vidí, výhružně dupe.

O epilog se postaral beran, který viděl, že sázím muchovník. Nevím, jestli víte, jakou rychlost umí vyvinout ovce, která vidí muchovník. Je to rychlost blízká rychlosti světla a tak se k rostlině dostal dřív, než jsem přišla s bednou na jeho přikrytí, právě na ochranu proti nenechavým ovčím tlamám. Jsem však žena pohotová. Hodila jsem po něm lopatku. Jsem ale také žena učenlivá a učím se (dlouho a špatně) žonglovat. Lopatka opsala elegantní vysoký oblouk a na chvilku se dokonce zastavila na naší sakuře. POtom spadla v bezpečné vzdálenosti od berana.
Žije. Přemýšlí, jak by se dostal k muchovníčku.