Odpověď na: Kecaci jaro 2021

Fóra Ostatní Kecaci jaro 2021 Odpověď na: Kecaci jaro 2021

MirkaD

tak u nás ráno luxusní počasí,ale jelikož jsem to včera nějak s těma aktivitama přehnala….
takže mě bylo většinu dne divně,tak jako dost divně
tak jsem dnes měla tokový odpočívací den
takže ráno ze psy ke křižku,kus dolů,pak zpátky na konec cesty,kde jsme daly pořádnou cvičící část vycházky-takže s každým odložení v leže,ve stoje s přivoláním,pak taneční,kroky,otočky,pak nošení hračky,přetahování,oběhnutí sedícího Žeryka-to Dafča jak spíchala tak ho u toho přeskočila:djsem byla mrtvá smíchem,no a pak dom
doma šupky hupky nádobí,pak do vany,pak si nachystat brambory na guláš,
a v půl 12 jsem sjela s rodičem Martinovým do města,rodič jel hrát na pohřeb,já si skočila do zverimexu pro granule,Žerykovi svítící pichlomíček,pamlsky,pro rohlíky,přání,a šla se vykecat do knihy mez dveře…,když dovnitř se nesmí,že….
pak hrrr dom,psům sem rozdala pamlsky,pustila je na dvůr uvařila sem buřt guláš a šla jsem hajat,kolem půl 4 došel Martin sežral 3 talíře guláše,tunu rohlíku a šel spát
já pak chvílu ze psama-luxusní západ slunka mezi polama!Dafině se vůbec nechtělo do kopce-lípa-hájenka-koousek k lípě,zpět,kus k hájence a zpět-dolů valila.a pak kousek k lípě a dom,s tím,že si párkrát hledali vodítko v poli
ted Žeryk s Martinem už asi 2 hodiny na terase…
čeká mě pracovní víkend
všem přeju krásný víkend a dobrý počasí
Ešuce vydařenou dovčui a at se neztrhá!!!!
Čajíkovi hezký výlet,bože já mám absták….
kdyby Žeryk neblil v buse,tak po neděli někam jedu sama…
Petrs01-přeju bíglíkovi všechno nejlepší!
a mám dotaz-vedle v komentářích píšeš,že sis podle knížek sprasila Barouška,pak jsi to napravovala.
Můžu se zeptat o co konkrétně šlo?
jinak já su dost cvičitel teoretik,takže od svazarmovských knížek o výcviku-Člověk a pes
Pes a jeho výcvik,rozumíme psům,po modrní knížky-svého psa nestřílejte,
trénink je rohovor,knížky Ivo Eichlera-všechny 3,výchova a výcvik psů
po VLČÍ MLUVU PRO PEJSKAŘE-mega dobrá,
pozitivní motivace v praxi-od Martiny Magnoli Klimešové
psi co štěkají nekoušou-o mýtech a pověrách o psech-tu půjčuju začátečníkům,těm co chtějí prvního psa,jsou tam vyvráceny mýty typu-pes na zahradě nepotřebuje vycházky/pes v bytě chudák/fena musí nít jednou za život štěnata atd.
vychováváme psa-od Cyrily Karpfové-je to sice o výchově trpasličího špice,ale bezvadně napsaný od paní co dřív aktivně cvičila malý knírače,takže zase dobrý pro lidi co mají mini psa,a knížku o výcviku klasických služebních psů,nebo podobnou by nečetli,protože oni mají společenský plemeno,a nééé žádnýho vlčáka:D
tak tuto knížku půjčuju zas majitelům pidi psům a voříškům mini
-a čtení knžek o výchově bych každýmu začátečníkovi doporučila-prostě aby věděl ty základy
tak by mě zajímalo proč ty ne,případně který ne,který jo…