Odpověď na: Kecaci Zima 2020 :)

Fóra Ostatní Kecaci Zima 2020 :) Odpověď na: Kecaci Zima 2020 :)

MirkaD

Fifi-jo,mě se ten povel stačí,nikdy Žeryka nepovedlo naučit,a snažila jsem se víckrát,u něj je i blbý,že když mu člověk řekne za vycházku párkrát nějakej povel,tak už se od něj nehne a čučí-jestli nebude hračka…
jako nevím,no
dřív jsem s něma cvičila v průběhu vycházky,jenže to se ode mě vůbec pak nehl
takže ted cvičím ke konci vycházky
nakonec to beru tak,že život je kompromis-jsme třetí majitelé
má denně 2 vycházky,ve volnu víc-delší,jinam,jezdíme s něma občas do města,na výlety,nemám zdravotně na to chodit denně na obr vycházky,tak se to snažím vynahrazovat cvičením,no a jelikož mu zas nechci kazit vycházky tím,že by byl furt na vodítku,nebo furt buzerovanej-nech ten klacek,ježíš Dafča se tě bojí,bože běž už dopředu,nemlat mě s tím do noh,případně vzteklý-běž už s těma klackama do pr…!
tak kus vycházky je na volno s klackem,a pak,když už začne vyštěkávat,zaostávat s klackem vzadu a podobně,tak jde na vodítko několikrát,až ho to přejde-myslím,že pochopil-dokud se neuklidníš,tak tě nepustím,nebo dostane košík a je to-to ví,že s košíkem se nenadělá nic,a je klid
na konci mu 2-3 krát hodím hračku-a mu to vynahradím trochu-aby to nebylo-zábavu(klacek)mi sebere a jinou mi nedá,ale on když se rozdovádí,tak se mu zatmí před očima a stoupne zzačne vyštěkávat,když mu házzím hodněkrát,a začne být uštěkanej,tak na vycházce házím trošku na konci
třeba ho hrozně bavil disk
to jsme ráno dělávaly větší vycházku-v lese,+pole a tak,no a odpo,k večer se šlo na druhou,kousek nad zahradu mezi pole-psi se vyvenčily a pak Martin Žerykovi zaházel na poli-Dafi za ním taky běhala,tak se oba proběhli a šlo se dom
jenže-pak jsme vyšly,Martin disk na zádech,nebo pod bundou,Žeryk hlavu vyvrácenou na Martina-nevenčil se s hlavou vyvrácenou jsme došli někam k poli tam se Žerykovi zaházelo,když jsem chtěla házet jen Dafi tak Žeryk se věšel na vodítku,klepal se řval,a zpátky šel zas s vyvrácenou hlavou a nevenčil se
takže na disk jsme se vykašlaly,je schovanej,a x let neházíme-to měl Žeryk beze srandy příznaky jak narkoman-třasavka a tak…
takže na cvičících vycházkách odměnuju hračkou
na normálních delších vycházkách na konci 2-3krát zahážu hračku,akdyž jdeme fakt dlouhou vycházku,případně výlet tak to už pochopiteně nic
takže preotože Žeryk stačí neumí,a pak se rozdovádí,začne štěkat,škubat klacek atd.a já ho to naučit neumím,ani nemám sílu to zase zkoušet
tak klacek chvilku,pak košík nebo vodítko,a nakonci hračka
no a ted asi chvilku jen košík,jelikož chci aby si od hledání klacků trochu odvykl-vyhasínací útlum se tomu asi odbornně říká?nevím
jo s Trolítkem je to paráda,že mu prášečky tak fungují,to je bezva!
to seš šikovná,že jsi to objevila:D