Cože to dělala jsem v létě.
Směle ji odpovím,
že neflákala jsem se na Krétě.
Ať zamíří do spíže, páč tam
se doví, že:
samej kečup, džem a marmeláda,
s kterejma se zima nejlíp zvládá.
K tomu plody sušený,
co nejlíp v čaji chutnaj vařený
A ať zamíří do sklepa
a na MOJE brambory se tam pozeptá:
„A na záhonek ještě koukni!“, řku
najdeš tam bulvy celeru a nějakou tu řepičku.
Takže já se, paní zimo neflákala.
A teď mi řekni, prosím, co tys to dělala?
Bude zima, bude sníh,
jestli pak nás letos zase zasněžíš?






??
Děkuji za pochvalu, hezky jsem se připravila, že? a to jsem ještě nevyfotila svou sklenici s ovocnýma kůžema a švestkama a hruškama.
Už se řítí ze dvora,
Tali – výstupní kontrola
brambory zda-li jsou čisté
zkontroluje – to si pište..?
Jsi šikovná a pilná hospodyňka ?, krásně jsi se na zimu připravila..
Jééé, to je ale hezký doplnění básnický, dík Evo.
Já si ráda takhle syslím a teď tady se můžu rozdovávět, páč mám špajzku, sklep…. 😀
Sikovmaaa ses a krasne si to sepsala
To vono samo 🙂