Až se zima vbrzku zeptá…

Cože to dělala jsem v létě.

Směle ji odpovím,

že neflákala jsem se na Krétě.

Ať zamíří do spíže, páč tam

se doví, že: 

samej kečup, džem a marmeláda,

s kterejma se zima nejlíp zvládá.

K tomu plody sušený,

co nejlíp v čaji chutnaj vařený

 

A ať zamíří do sklepa

a na MOJE brambory se tam pozeptá:

 

„A na záhonek ještě koukni!“, řku

najdeš tam bulvy celeru a nějakou tu řepičku.

 

Takže já se, paní zimo neflákala.

A teď mi řekni, prosím, co tys to dělala?

Bude zima, bude sníh,

jestli pak nás letos zase zasněžíš?

6 komentářů u „Až se zima vbrzku zeptá…

  1. Děkuji za pochvalu, hezky jsem se připravila, že? a to jsem ještě nevyfotila svou sklenici s ovocnýma kůžema a švestkama a hruškama.

  2. Už se řítí ze dvora,
    Tali – výstupní kontrola
    brambory zda-li jsou čisté
    zkontroluje – to si pište..?

    Jsi šikovná a pilná hospodyňka ?, krásně jsi se na zimu připravila..

    1. Jééé, to je ale hezký doplnění básnický, dík Evo.

      Já si ráda takhle syslím a teď tady se můžu rozdovávět, páč mám špajzku, sklep…. 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Web používá Akismet ke snížení množství spamu. Zjistěte, jak jsou zpracovávány údaje z komentářů.