Když dva …

….dělají totéž….

nikdy to  není totéž. A u některých , nadaných, to platí  mnohonásobně 😀 😀

Aneb:

Trocha toho domácího žvýkání = agilitění. 😀 😀

Moc, moc mě mrzí, že to nejlepší jsem nenahrála. protože jsem idiotka, která si spletla tlačítka na mobilu. Takže prostě neuvidíte, jak Talinka krásně běží a skočí. Skočí kruh. Ale! Vijolá! Vona ho neproskočí třeba vůbec. Protože vona ho skočí ešče před tím, než se  k tomu kruhu dostane 😀 😀 😀 😀 😀 . Bože to byl záběr, já jsem fakt hýkala smíchy jak vosel, voda mi lila z vočí. A budu prosit Boha duševního zdraví, aby se domluvil jednou s panem Alchajmrem, aby mi tuhle vzpomínku nebral, pokaždé když si na ni vzpomenu, prodlouží mi značně život 😀 😀 :D. 

Zde alespoň malá ukázka jak to vypadá, když Tali dělá agility 😀 😀 😀 😀 

Tohle je začátek 😀 , takhle vypadala ta naše pidi agi sestava poté, co se na ni vydala Talinka 😀

Pak už to vzala z gruntu a ten kruh prostě rozhňápla 😀 😀 

 

A tady rozstříhané vídejo – jsem na tom s natáčením asi jako Tali  s agilitěním, tak ty plané záběry kupř. na paletu, prosím, přežijte 😀

Jde Rumíček:

Jde Talinka 😀

 

A ještě 😀

No a takhle my si to doma o sobotách vedeme 😀 😀

15 komentářů u „Když dva …

 1. Když Talinka by potřebovala agilitní vedení a ne tyhle ípo vysílačky. Sice by to přitom určitě taky trochu bourala, ale vypadalo by to asi tak o dvěstě procent líp.

  1. Nejsem agilitní vedení , Tali by bourala i kdyby ji vedl agilitní pánbůh. Dojdeš s ní k té překážce, dovedeš ji tam osobně – což běžně dělám, když se to nesnažím natočit, a co se stane? bum! 😀 😀 Neznám psa, který skáče překážku, ještě před překážkou 😀 😀
   Ona za to nemože.

   1. Divila by ses, co všechno jsou psi schopní. Kruh je dost zvláštní překážka a problémy dělá. V takovéto sestavě překážek s ní nejdřív hupsni kruh samostatně, aby si ujasnila co vlastně chceš. Ale žádný vysílání, stůj mírně za kruhem a naveď ji. Pak ji odlož před skočkou, popojdi ke kruhu, dej povel pro skok a zároveň s jejím skokem už se hýbej za kruh a dávej povel pro kruh. Dejte ještě pár kroků za, aby si nezafixovala to točení. Teprve potom dej všechny 3, ale pořád přitom buď víc u toho kruhu. Až ho skočí, tak jen couvni aby měla kudy proletět a vyšli na skočku.
    Jednoduššeji – prohoď ty 2 překážky 😉. A aspoň trochu ji naváděj svým pohybem.

 2. Alespon je to bavi. Loki na me kouka jak na cvoka, kdyz po nem chci tunel a slalom. 😀

  1. Jojo, baví, já byla překvapená, že se Tali sama zajímala. Asi tím, že to bylo opravdu po dlouhý době. Rumoušek je nadšenec, ten to tak má od malička a kdyby měl opravdu někoho dobrýho k sobě, bude stát na stupních vítězůch přímo na Krůftovi! Tím jsem si jistá, on přemýšlí, spolupracuje, baví ho to, je to radost s ním pracovat.

   1. Agi je o rychlosti, přemýšlet musí provod, pes musí letět. Borderky a maliny dělají moře chyb, ale když se náhodou zadaří, nikdo na ně v rychlosti nemá. A je jich tolik, že se vždycky nějaké zadaří. A časy se bohužel nastavují podle nich.
    Takže Rumíček by si vesele odhopíkal jedničky, nejspíš na bedně. Pak už byl měl trestné za čas.

    1. No ještě, že nám je to naštěstí tak nějak jedno, my si máme to svoje domácí žvýkáníčko.

 3. Pan Mouses šel dráhu také omrknout a vysvětlit Talince jak to má dělat, jenže pak musel urychleně prchnout před rozjetou lokomotívou. Tali je šílený hrom do police, celá já. Pusinka, jak to celé rozhňápla. 🙂 🙂

  1. jojo Mouses to tam celý dirigoval 😀 , čekala jsem, ešivá si taky nehópne 😀
   Tali je postrach ulice a hromburác k tomu 😀

 4. Ja dycky obdivuju agilitaky, panicky, ze jsou si schopny zapamatovat trasu. Bych si zauzlila nohy hned mezi 1.-3. prekazkou. Vedenim je asi mysleno navadeni rukou? To maji vymakany a povely lepsi jak ve sportovce na ruzny tocky, prekazky, pro me jinej svet a respekt.
  Kazdopadne, pani domaci, mate krasny parkur! 🙂 I provedeni je hbite a castecne ladne, hlavne, ze se vsichni bavite, o tom to je! 😀

  1. jojoooo, to jsem zrovna říkala kolegovi, kterej se svým bostonkem dělá – dělal? agility, že nechápu, jak si to zapamatujou, že to je hrozně komplikovaný leckdy, říkal, že to přijde. No nevim, jsou lidi, kdy to nepřijde nikdy, jednu znám důvěrně, potkávám ji každý ráno v koupelně 😀 . Je zajímavý sledovat, jak se to vedení-navádění rukou v gestech za ty roky změnilo.
   Rumíčka to baví moc, moc, stejně jako to bavívalo Ešátora – to jsem měla mini dráhu na chalupě, tehdy i s kladinou, převezu si sem i ten můj homodomo tunel, ať to mají zajímavější. Jooo, to my se bavíme, zábava je důležitá 🙂

  2. Navádíš povely, rukama, celým tělem (směr pohybu atd.).
   Jasně že se to vyvíjí, s tou rychlostí co jsme běhali my bych si dnes už moc neškrtla. Ono už si vůbec dnes “amatéři” moc neškrtnou, psi nepoužitelní pro život, přemotivovaní, znající zejména klec a plac. Kdo nemá dvorek s překážkama nebo není denně na cvičáku, nechytá se. Slalom se od mé doby učil nejmíň čtyřmi různými způsoby. Fyzioterapeuti, kompenzační cviky,… my prostě s těmi psy normálně žili, nepřetěžovali je a “kompenzovali” běžným životem.

   1. No mě už by dnešní agilitní svět nebral. Je to na mě moc, na ty psy je to moc, je z toho takovej cirkus, není v tom ta free zábava. A tak my si hopikáme doma. Stejný je to s talířema, dřív to byla free zábava, parta lidí a dneska?
    Už jsem stará. Na takovejhle přístup určitě,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..