Kutil Tim – znáte to někdo?

Tendle praštěnej seriál starej?

No tak tendle pán by ze mě měl v neděli radost. Sobota patřila zahradnictví, kam jsme se odpoledne vydali, neb celej den pršelo. Ohařiska se válela a my vyrazili do světa. Musím teda říct, že s jedním nehezkým a smutný zážitkem. Stavili jsme se nejdřív v zahradnictví ve Slaným, koupili tam dva prazvláštní česneky a květník, do kterýho chci přesadit květenu skomírající ve sklenici. A když jsme šli už k pokladnám, všimli jsme si takhle bokem, že tam ještě mají nějakou jednu místnost. Prošli jsme skleněnými dveřmi a ozval se příšerný zvuk.

Nevydávaly ho bohužel, bohužel, dveře, ale papoušek.  V hnusný, tmavý a malý voliéře 🙁 . Křičel na mě a mě to rvalo srdce. Ne uši, ale srdce. Byl to veliký papoušek a jestli takhle tráví celý svůj předlouhý život – a že papoušci jsou chytrá a dlouhověká zvířata – je to strašlivý vězení.  Nevinný tvor, takhle zavřený. Nebyl tam sám, vedle v tom samým hnusným provedení voliéry byl tichoučký žako. Bylo my těch opeřenců hrozně moc líto. Tak moc, že jsem  nedokázala ani Brtnikovi říct, ať to, co má v ruce zahodí, že tady nechci nic koupit. Nešlo mi totiž mluvit.  V autě jsem se bez přehánění rozbrečela. Nějak poslední dobou nemám na to, sledovat, jak hnusně se lidi ke zvířatům chovají. Brtnik mě naštěstí už sto let zná a tak si nemyslel, že jsem blázen. Jen souhlasně kejvnul, když jsem říkala, že tohle musím něčím přerazit. Tak jsme zastavili na kafe, abych si vopařila bolavou duši.

Pak už jsme jeli do velkýho zahradnictví. Tam, kde jsme loni zachránili trpaslíčka. Já tam nechtěla, nechtěla, protože jsem věděla, že to nedopadne dobře. Takže ano, budeme mít nejspíš javorovou alej. Aspoň, že už nemusíme kupovat další jezírko 😀 . Pak už jsem koupila jen byliny, protože si chci vybudovat paletový záhon. A tím se dostáváme ke Kutilovi Timovi.

Měl by ze mě radost, milej Kutil Tim. 

Myslela jsem teda původně, že to bude v podstatě rychlovka, vezmu netkanou textilii, nasponkuju ji uvnitř a vně palety, narvu to zeminou a můžu sázet. No tak ne. Protože ty palety, co máme doma se tvářej tvarově jinak, než v tom video návodu. Takže kladivo do ruky a pustit se do úprav. Vymlátit prkna, tam kde nemaj bejt a zamlátit prkna tam kde je potřebuju mít. To ještě nebyla taková námaha. To jsem i ještě vesele šveholila a stíhala při tom kopat Rumíčkovi balonek a házet Tali plyšáka, aby netrpěli tou hroznou nemocí zvanou Venkovka. Páč byli jsme sice oba venku, ale počasí bylo trošku nevlídný, byla fakt kosa a ohařiska dávala najevo, že… se nudí! první to vzdala Bubiška, která si stoupla před dveře a jasně prohlásila, že chce jít do tepla. Jako zasloužená důchodkyně na to měla plné právo 🙂 . Takže jsem jí utřela ťapiny a mazala k peci. Aji ti dva by bývali byli…… měli smůlu. Jsou to psi v plný síle, takže ať jsou rádi, že mají k dispozici zahradu, čerstvej vzduch a tak vůbec, ať dělaj psy.

A šla jsem do další fáze budování. 

Čekalo mě pilování. A tady nám nastává zádrhel. Brtnik má sílu. Já ne. Jemu tudíž nevadí, když kupř. pila není zrovna ostrá, vyrovná to přístupem primitiva, kterýžto zapne prostě sílu a upiluje to i zcela bezzubou pilou. Ta co byla k dispozici nebyla bezzubá, vůbec. Ale tupá byla dostatečně. Peklo, peklo, peklo, kterýžto způsobovalo, že jsem začínala býti vzteklým tvorem. Aby tomu Brtnik předešel, přinesl mi jinou. Ani tento druhý pokus nevyšel a mně šla pára z uší. Zas na druhou stranu, to nenápadně přispívalo k tomu, abych ty přečnívající prkna krucinálhimlherdek odřízla. 

A mohla si spokojeně prohlížet své dílko. Šla jsem ustřihnout potřebný kus netkaný textilie, kterou následně přisponkuju k paletě. Ustřihla jsem tupýma nůžkama požadovaný rozměr a v tom mi v mozku cinkla myšlenka. Má sakra mrznout! Bubu potřebovat něčím přikrýt těch pár svých rostlinek, co jsem nadivoko zasadila (6 kousků pórku, tři mangoldíky, cibuli, a čínský zéli). Ten ustřiženej kus textilie se na to hodí jak zadel na hrnec, nebudu muset stříhat další kus.

Paleovej záhonek počká! Stejně do něj tetkonc nemožu nic sázet. Do druhýho dne by mi to zdechlo. Supr nápad dva v jednom, tak to mám ráda. Šla jsem to vyzkoušet a rovnou k záhonku  naaranžovala. Večer to jen překlopím a holky rostlinkový budou chrnět v teple! 

A mně tak vznikl volný prostor pro to, abych šla řezat dříví. Došla jsem si pro svou Hechtici (vynikající ruční aku řetězová pilka zn. Hecht) a zvostala stát jako Lotova žena. Proč jsem si sakra na tu paletu nevzala Hechtici? A pižlala to tím nepotřebným nářadím, co mi nabídl Brtnik?? Nu………. to už se nikdy nedozvíme 😀 😀 . Odmávla jsem to tedy a pustila se do řezání.

Vypotřebovala jsem jednu baterku, dala ji nabíjet, nasadila druhou, silnější a šla pokračovat v řezání. Až jsem vypotřebovala i tu druhou. No jo, ale zvostalo mi tam nerozřezanejch pár kousků. A to já nemám ráda. Mám ráda, když je práce ukončená a hotová celá. Co tetkon? Nemožu to tam nechat nedodělaný, vnitřní malý autista se tomuto řešení velmi zpěčoval 😀 

Naštěstí to nebyly ty nejsilnější větve s průměrem s kterým měla co dělat i pilka. Ale pořád to byly větve bukový, to nejsou žádný věchýtky. 

A tu přichází na scénu opět Kutil Tim a jeho přístup VÝKON! A CO NEJDE SILOU, JDE VĚTŠÍ SILOU. Popadla jsem první větev a ku pomoci si přizvala vztek nahromaděný při pilovaní tupou pilou. Rozmáchla jsem se vší silou proti kládě, kterou jsem měla položenou v koze na pilování a třískla s větví o kládu. Prdho! Odletěl kus v požadovaný dýlce.

Výýýborný!! Funguje to. Rozmáchla jsem se a vztekle mlátila klackama jedním za druhým o tu kládu. Lítalo to prostorem jedna radost. A…….měla jsem velký štěstí, velký štěstí, že to teda nelítalo směrem k zaparkovanýmu autu. To mi totiž jako úplně nedošlo (stejně jako by to pravděpodobně nedošlo ani onomu Kutilovi Timovi 😀 ).  Byla jsem zcela unešena svým siláckým a primitivním přístupem k řešení situace. Psi se prosíravě zaparkovali u baráku a já nadšeně hulákala, jak mi to vodsejpá. Jen chudáci ruce teda, každej ten náraz tvrdýho dřeva o tvrdý dřevo, kdy větve fakt nebyly zrovna houžvičky, jim dávkovalo jednu prdu za druhou. Nic příjemnýho, ale! Dokázala jsem to, roztřískala jsem nacimprcampr šécko, co mi tam zbývalo a mohla si jít pro koš a procházet se zahradou. Neb mi to fakt lítalo poměrně daleko. No ale co, důležitý bylo, že jsem úkol sobě daný splnila do posledního puntika!  😀

15 komentářů u „Kutil Tim – znáte to někdo?

 1. Věřím ti každý slovo, bo tupost vašich pil je již pověstná 😀
  Stejně tak potvrzuji, že ač je Brtník jinak inteligentní a milej pán, tak jak dojde na pily (jiné nářadí nemohu posoudit), tak opravdu nasadí přístup primitiva. A já trpím, asi jako ty u toho javůrku! Ehmmmm, o nepodporování množíren výkupem jejich produktů jsme již hovořili, že?

 2. 🙂 Tak hned na začátku popisu mě napadlo, proč si nevezmeš pilečku élektrickou, páč ji taky mám a pokud se vyloženě netoužím zahřát prací, tak i vydržím počkat s dalším řezáním do nabití baterky, tu mám jen jednu. Jenže pak jsem si vzpomněla, jak jsem teď připravovala svůj vyvýšenej záhon na borůvky a míchala jsem vedle v kolečku rašelinu s kompostem a pilinama a padalo mi to všude kolem, místo abych si na to vzala motúčko, který má korbu aspoň dvakrát větší. Takže asi tak. Ať záhonek dělá radost 🙂

  1. Takže asi tak.

   😀 😀 😀 jo, přesně!

   No záhonek mi úplně nevyšel podle mých představ, není to zrovna krása, spíš jako by se pětileté dítě učilo být truhlářem. Takže to prostě pojmu punkově pro letošek a příští rok se polepčím 🙂 . Tak dva tři roky ještě a pak to možná bude i hezký 😀

   1. No já ho asi budu mít překrásnej, páč ho máme skoro před vchodem a tak je sladěnej s okolníma kamennejma zdma. Takže zvenku hezký, jen jak je to zděný na sucho z různě velkejch šutrů (to ne já 🙂 ), tak je to hezký zvenku, ale uvnitř různě čuměj ty šutry. Takže nopková fólie se dovnitř dávala pěkně blbě, zvlášť když do toho nemůžeš ani vzteky praštit, protože by se celej záhon sesypal. Držet to bude líp až to naplnim. Jojo, a do tý borový kůry navrchu se budou Indy krásně sázet kosti.

    1. Jo, já jsem taky chtěla mít překrásnou paletu 😀 😀 protože by byla u vchodu. A místo toho sem vyrobila hegeš :D, strašlivej punkovej hegeš, asi přes to hodim pytel 😀 aby to nikdo neviděl 😀 😀

     ….takže nopková fólie se dovnitř dávala pěkně blbě, zvlášť když do toho nemůžeš ani vzteky praštit, ….

     tak to nejni nic pro mě, to bych dostala žinfárkt dřív, než by byla nopkajzna uvnitř 😀

     a fotos by nebylo?

 3. vyvýšený záhon z palet tvořila a vytvořila vloni naše sousedka a kamarádka Ivča… asi jí řeknu, ať sem jukne a mohly byste si napsat zkušenosti. má záhon tuze pěkný a velikánský ( náš Vincent se radostně procházel po jeho okraji a pak, žuchnuv tam, zválel ředkvičky a kedlubny. tak Ivča potáhla záhonek sítí a bylo 😀 a on na ni tak moudře hleděl, pan Zelenoočko, když mu lála za jeho výčiny … 😀

  1. Já nemám takovouhle krásu – tedy já nemám vůbec krásu 😀 – já dělala paletu nastojato, mobilní, nastřelovala jsem dovnitř netkanou textilii sponkovačkou, kde sponky mrchy navíc nespolupracovaly, bolí mě z toho ruka, protože ta sponkovačka jde ztuha. A je to prostě hnusný. Uvidím, jak se to nevylepší, až tam do tý vytvořený kapsy nasypu zeminu a zasázím saláta.
   Taky mám na záhonku /obyčejný klasický záhonek/ síť, a toho jelimana to neodradí ani náhodou, válel se mi po pórku.

    1. Von se ten zmetek pekelná ani nežinýruje vyvalit si tam ten pupek, když jsem tam já a pracuju!!

 4. Ale to přeci musíte Vincíčkovi a Mouseskovi vysvětlit, že se nemají válet přímo v sazeničkách. Nikdo jim nic neřekne a pak se divíte.
  Měla jsem starost o pana Javůrka, páč Peťa před časem psala, že zmrznul.
  Přemítala jsem zda se z omrzlin dostal, nebo je úplně kantáre a teď čtu, že je v plánu javorová alej. Jupí, tak se stromeček z omrzlin vzpamatoval.

  1. No pan Javůrek dostal dost přes držku, chudák. Vypadá to, že se vzpamatovává ale hezkej pohled to není, brouček. kouknu to mu dodat jako hnojivo. Teď jsem je všechny dost zalévala, psali, že mráz vysušuje, tak že potřeba hodně zalít ty rostliny, protože jsou ve štrézu a pohnojit, ale nevim čim.

   1. poptej se v zahradnictví, na listnáče bude nějaké speciální hnojivo…náš pan Doubek narozeninový už osmiletý byl moudrý ( jako správný dub) a nechal lístečky zatažené, proto byl naštěstí ušetřen omrzlin 🙂

  2. viď, chichi 🙂 on pan Vincíček moudře hledí, svítí zelenoočky a pak stejně udělá, co sám vymyslí 😀 a Mouses bude to samé v tmavším mourovatém 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..