Mousesovo okénko

A opět to bude doslova 😀

😀 😀 😀 

Už podvakráte se po dlouhý době na chvíli ubytoval na okně. Moc si – nevím proč???? – přeju, aby na tom okně rád sedával. Mám utkvělou představu, že to tak má být 😀 . Kočka na okně v domě.

Jenže je to vzácná chvilka, když tohle nastane, protože zpravidla ho najdete takhlenc 😀 :

a nebo spíš taklenc:

A když už jsem to okénko otevřela, mám tady ještě jedno malý video. Chtěla jsem natočit něco pro Kuskus, pro radost. Užívali jsme si s Mousesem klid na podzimní noční zahradě, říkala jsem si, rovnou pro Kuskus zaznamenám i nově usazenýho Trpaslíčka Javůrka…..Mno tak Trpaslíčka Javůrka v tý tmě logicky neuvidí, ale možná se nakonec i bude smát 😀

10 komentářů u „Mousesovo okénko

 1. 🙂 🙂 🙂 svůj postoj vyjádřil jasně. Taky mi všichni můžete. Ale! milý Mousesi, esli se budeš tak cpát za chvíli se přes ten obr pupík k zadku nedostaneš. 🙂
  On je tak roztomilé kocuřisko. Jak si ty přední pacenky pod sebe skládal. Žije tady a teď, nejprve tě uloví a pak se rozhodne udělat si pohodlí a poležet bez ohledu na místo, čas, paničku běhající kolem s mobilem. 🙂
  Jo a pana Javůrka jsem si dříve představovala jako malou bonsajku v květináčku, ale podle posledních fotek je to skoro opravdický strom! Na tomhle nočním videu jsem ho nerozklíčovala.
  A děkuju. Mám rohlík kolem celé hlavy, vykukuje sluníčko, krásně je na světě.

  1. Ano, Mouses dá vždy najevo co si o čem myslí 😀

   A souhlasím, mám pupek. Teď už má nejen pupek a to větší, než tady, ale má taky obří zadnici. Aspoň nepřepadne, když fouká. Zasádlil se hrozně na zimu a má furt hlad.

   Pan Javůrek už dlooooouho není ubohá bonsajka, kterou byl, když se k nám nastěhoval. Roste do krásy, rozpažil se pěkně, dohání těch cca pět let, co ho mučili. Doufám tedy, že mu zima neublíží.

 2. no to je Kocour! Mr. Mouses má na život a svět obecně svůj názor a my všichni mu do toho nemáme co příst 😀 ty tlapičky pruhato-mouro-bílé! podrbej ho od nás, mám pro něj velkou slabost, pro pana Kocoura s lampičkami 😀 Za pana Javůrka díky, co se dalo ve tmě postřehnout, bude to moc pěkný stromek 🙂 bylo to tak, že jsi vysvobodila bonsaj a nechala jí volný růst?

  1. Jo ano, to JE KOCOUR, žádný pochybnosti, je to místní sekáč a s nikým se nebé párat :-). Fšicí z cesty JÁ PŘICHÁZÍM 😀 . Zajímavá zkušenost
   Momentálně si stěžuje, že není večeře.

   Ano, viděla jsem ve velkým zahradnictví mističku ve které rostl stromek. Nesnáším bonzaje, nesnáším – bonzajisté prominou, pro mě neustálé střihání kořenů je týrání. Nikomu nic nevnucuju, ale tohle prostě ráda nemám, není to umění. NO a tak jsme sáhli do kešeně a koupili toho trpaslíčka. Dali do velkýho květníku, aby se vzpamatoval a teď – je už v hlíně s pokynem – Buď stromem jakým chceš být.

   1. děkuju Ti za něj jménem všech stromků, které si zaslouží volně růst 🙂 nesnáším bonsaje a nepovažuji je za umění. tvarování a prořez stromy potřebují v té míře, aby zdravě rostly. mají nárok na dostatek místa a světla a zeminy a vláhy, stejně jako jiní živí tvorové. tady v květinářství široko daleko nikdo bonsaje nevede, což jsem ráda. zato v UNI hobby se mi občas povede záchranná operace ve zlevněném stojanu 🙂 naposledy to byla bromelie, co ji dali do výprodeje, protože už bohatě kvetla 😀 naivkové, netušili, že na dobrém místě a na světle, správně zalévaná, pokvete ještě tři měsíce 😀 načež vytasila jednu velkou odnož a pak ještě jednu. podle návodu by se odnože měly rozesadit samostatně. ale v botanické zahradě v Liberci mají tutéž bromelii ve skleníku a ve velkém květináči jsou ponechané původní stvoly a čtyři další odnože. tak ji nechám taky, ať si dělá, co chce 🙂 pozdravuj Pana Javůrka a ať se mu dobře daří a svobodně roste!

    1. No jo, bonzajování je prostě trápení živých bytostí. protože co – dýchá strom? dýchá, roste? Roste. Rozmnožuje se? Rozmnožuje. Komunikuje? Komunikuje. Tak kdo mu střihá nožičky je trapič. A ten náš už má svobodu a já doufám, že ji využije. Má i svoje óserko, aby mu bylo v létě dobře, tak snad se mu u nás bude dařit a bude mysli veselé.
     Bromelie jsou krásné a ušlechtilé, je supr, že se podařilo ji zachránit. Já už mám zachráněnců taky v seznamu hodně – třeba i lekníny dva jsem zachránila, vypadaly, že teda jen přijdou dožít v klidu do jezírka a pak pak je to popadlo a pustily se do toho a jedou!

     1. mít doma bromélii byl můj sen 🙂 a pak jsme ji uviděli v UNI a byla naše 🙂 nevědouce, že bromélie kvete dlouho, vystrčili ji do slev – pokaždé, když ji zdravím při příchodu z práce, se musím tomu usmát 🙂
      je to tahle: https://www.ireceptar.cz/galerie-bromelie-tropicke-krasky-jako-stvorene-pro-moderni-byt/?photo=4
      lekníny mají taky svoji duši a názor na to, kde chtějí bydlet…když je to ono, rozjedou se tak, že jezírko přetéká listy a květy 🙂 jukni se na Davidovu galerii, má tam fotky z návštěvy botanky v Liberci, zrovna všechno kvetlo : https://davadu.ugandalfa.cz/galerie/index.php?/category/87

     2. Bromelie jsou silné kytky. A krásné, takové jakoby královny.

      Letím domů, na galerii kouknu později, ohařiska čekají. A dneska jdu vyzvednout poslední dáreček a mám to fertig.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..