Mám pro vás všechny vánoční překvapení!

Velký vánoční překvapení!!! Ale fakt jako veliký.

Chtěla jsem s ním ještě počkat, ale…………. dneska je 10. výročí, kdy mě opustil můj srdcový král Ešus. A tak, tak jsem si řekla, že čekat nebudu. Že to je vlastně asi nejvhodnější den, kdy Vás zpravit o tom překvapení. Protože se hodně týká jeho.

Protože.

Protože se našla jedna výborná, odvážná a pravděpodobně asi i bláznivá osoba, jinak by nemohla udělat to, co udělala, neb se jí zalíbilo moje psaní. Nejdřív články o výchově a pak se začetla víc a ………prohlásila, že z toho musíme udělat knihu.  Na což jsem já jí řekla, že na to nemám čas, protože tři ohaři, práce, stavba a domácnost = hranice mých možností. Ale jak říkám, je to odvážná osoba, a tak se na to vrhla sama. Sestavila a upravila pro vás moje články tak, aby mohly bydlet pěkně v knížce. V krásný knížce. A já pak psaní doplnila o svoje malůvky.

Tady vidíte, jak knížka – resp. její obálka – vypadá. Je krásná a líbí se nám moc. A protože paní nakladatelka je opravdu odvážná, můžete si vybrat, zda si knížku koupíte v papírové formě – protože ona prohlásila, že tohle je knížka, kterou by sama chtěla mít v knihovničce, anebo zda si ji pořídíte v elektronické podobě:

A tadyklenc vidíte  rovnou plakátek, který bude knížku doprovázet v internetovém obchodě:

Já jsem dostala jen pár úkolů. Mimo jiné informovat svět o nové a krásné knížce a pak informovat budoucí čtenáře a kupující o tom, že knížka jde do tisku s tím, že:

*Kniha bude s dodáním do Vánoc, jako vánoční dárek.

*Knihu je možné, a pro nakladatelku i autorku výhodnější, zaplatit v případě papírové verze bankovním převodem. Neb každá platba kartou = daň platební bráně a menší částku peněz, která zbyde kvůli nemalým nákladům, pro nás. Můžete při placení-kdo umíte, já ne třeba- použít QR kód, jenž za vás vyplní č. účtu, variabilní symbol, částku. Ale lze pochopitelně vyplnit ručně, jako bych to musela udělat já. Bankovní převod, jak jsem psala, je lepší pro papírovou knihu, pro tu életrickou verzi naopak platba kartou, neb po  obdržení platby web sám ihned automaticky pošle odkaz na stažení.

Pokud by vám něco z toho nešlo, nebo nešlo něco jiného, máte, prosím, kontaktovat přímo nakladatelství – kontakt na stránkách, protože paní nakladatelka je na emailu stále a má možnost reagovat rychleji, než kdybyste to cedili přes mou maličkost.

DŮLEŽITÁ INFORMACE JE, ŽE KNÍŽKA V ELEKTRONICKÉ FORMĚ, JE DOSTUPNÁ I PRO NEVIDOMÉ, NEBO ŠPATNĚ VIDÍCÍ ČTENÁŘE, KTERÝM KNÍŽKA BUĎ TEXT PŘEČTE, ANEBO ZVĚTŠÍ.   Což se mně osobně hodně moc líbí a jsem za to vděčná.

No a kde můžete knížku předobjednat a koupit? Tady prosím:    

https://megibuk.cz/ohar-kam-se-podivas-zrzavci/

Jak jsem psala, knížka jde do tisku, a bude, jak mě informovala paní nakladatelka, s dodáním do Vánoček.  A musím dopsat ještě jednu důležitou věc, kterou jsem zapomněla:

Paní nakladatelka mi dala ještě jeden úkol – každičká knížka, které půjde v papíru, bude ode mne podepsaná, takže než půjde k Vám, musí nejdřív k nám do Domečku a já budu podepisovat, podepisovat a podepisovat a pak už to poletí směr vy. 

Bude nám ctí, pokud budeme díky knížce “sedět” pod Vánočním stromečkem u vás doma 🙂

POZOR, POZOR, POZOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOR!! AKTUALIZACE!

FČÉRA JSEM DO DNEŠKA – NEBOLI DO PŮL JEDNÉ PODEPISOVALA  A PODEPISOVALA A PODEPISOVALA, A POŘÁD PODEPISOVALA 150!! KNÍŽEK, PAK MI JE HODNEJ BRTNIK ZABALIL DO TŘÍ VELIKEJCH BALÍKŮ A TY UŽ JSOU OD ČTVRT NA SEDM NA CESTĚ DO NAKLADATELSTVÍ. KTERÉ MÁ PRO VÁS PŘIPRAVENÉ KRABIČKY A V PONDĚLÍ TO JDE K VÁM.

TAK AŤ SE VÁM KNÍŽKA LÍBÍ!

 

PROSÍM PROSÍM – POKUD JSTE NEZADALI PŘI OBJEDNÁVÁNÍ SVŮJ TELEFÉN, HLÍDEJTE SI EMILY – RADŠI I SPAM. CHODÍ PAK EMAILOVÉ OZNÁNEMÍ, ŽE KNIHA UŽ NA VÁS ČEKÁ, KDYŽ TO NESTIHNETE VYZVEDNOUT, POSÍLAJÍ TO ZPÁTKY. COŽ NEVADÍ, JAK PSALA NAKLADATELKA, ALE VY TO NEBUDE MÍT VČAS.

81 komentářů u „Mám pro vás všechny vánoční překvapení!

 1. Zlatkoooooooooooooo!! Hurá a děkuju! Doufám, že se Ti knížka bude líbit tak, jako nám, co na ní vyšíváme.

  Ještě musím k informacím doplnit to, že paní nakladatelka mi dala ještě jeden úkol – každičká knížka, které půjde v papíru bude ode mne podepsaná, takže než půjde k Vám, musí nejdřív k nám do Domečku a já budu podepisovat, podepisovat a podepisovat. Tak to jdu napsat i do upoutávky.

 2. tvl-tááááááááááááááák to je bombááá
  Petro,ty jedeš!!!!!!!!
  ehm-su analfabet-rozhodně si ji koupím,ale…
  takhle objednávku na Tchibo na mě dělala oparátorka z Tchiba,kvůli plcení
  takže to plcení převodem,musí být kdy?hned po objrdnání??

 3. Tááák to je ale jako bomba mega překvápko!
  Já tam nenašla tu elektronickou verzi. Mám totiž dýýýlema. Kniha je kniha, ale zas v té elektronické se mi čte… ne líp, ale víc, opakovaně. Prostě k té papírové knize se tolik nevracím. Tak nefím.

 4. To je teda prekvapko! Tak objednano a zaplaceno, ale na mail zadny potvrzeni o objednavce mi neprislo, tak doufam, ze kniha teda dorazi. 😀

 5. Tak jsem blbec ráno nepřečetla pokyny a bohužel zaplatila kartou.Snad mi bude odpustěno.🤔🥺

 6. Milá Péťo,
  já Ti moc a moc gratuluju. Musím říct, že neznám člověka, který by žil tak naplno a zvládl tolik věcí co Ty (obdivuju to a nechápu kde jsi stále schopná brát tu energii)…. A zároveň Ti děkuju, že vnášíš světlo tam kde je potřeba – věřím, že spousta lidí, kteří mají nějaké trápení u Tvých vyprávění pookřeje a hned je jim na světě lépe.
  Mně a mým dvěma dcerám tedy určitě kniha pod stromečkem společnost dělat bude – v papírové podobě – takže pokud budeš podepisovat zas Tě okrademe o nějaký čas 🙄 – ale papír je papír, promiň 😉. DĚKUJEME ❤️

  1. Moc děkuju za pochvalu, ale nepatří jen mě, makáme obě . teď se mi to sešlo teda vrchovatě všechno 😀 , takže se místy taky divím, včera jsem šla spát dneska a dalo to2,5 hodiny.
   Na podepisování se tak nějak těším, protože tím knížka získá tak nějak osobní “věnování” pro každého čtenáře.

   1. To ano, makáte obě – ale ty příběhy vyšly z Tvého pera (vlastně klávesnice) – to je JENOM TVOJE zásluha, že si ostatní mohou dopřát to báječné počtení..😊

    1. No jooo, ale to už je napsáno dávno a kdyby nebylo Megi, tak knížka nebude, ona je ten, kdo to dává dohromady – čte to , opravuje sestavuje. To by nebylo spravedlivý 🙂

 7. “To není výbava do kuchyně, v níž se se občas vyskytuje Zrzavci, autorka knížky, nýbrž jsou to vypravěči”

  Věta z upoutávky na knihu. Nešlo by to prosím opravit?

  1. Kuskus díky za upozornění – musím poprosit, abys mi zvýraznila chybu, jsem už učtená z kontrolování textu, nic nevidím 🙁

 8. Jejda! To mám radost! Koukám, že Mirka už to zvládla a mám dobrou zprávu pro Petrs01
  že by se v případě nákupů obou variant něco udělalo, ale zatím nevím co. Máme obě hroznej fofr.

 9. Taky čumim a gratuluju 🤩! A taky jsem si jako překvapení představovala něco jinýho – třeba velkej brigádnickej den v obci S. ve finále s hromadným zpěvem ve stavební jámě 😁.

  1. No fajn, velkej brigádnickej den v obci můžeme klidně uspořádat, až nám přivezou kamení právě pro tu díru! 😀

 10. OBJEDNÁNO! Konečně se napotřetí povedlo, ale su matla!
  Já se tak strašně těším….. na moje slova totiž došlo, při čtení o ohařích jsem si často meldovala dokola – tak tohle by se mělo vydat. 🙂
  Doufám, že v knize bude zmíněno i moje mouraté zlatíčko.

  1. Jé to jsem ráda, že Ti vesmír vyhověl. Není to moje zásluha, ale opravdu zásluha vydavetelky, která na sobě nese tu největší práci. A já jsem se díky ní, když články pročítám, vrátila do doby s mojím Ešínkem. Od tý doby co odešel ,jsem nikdy nic z té doby znovu nepřečetla. Ani, když se zakládal web Zrzavci, to byla práce Mawe. Takže až teď a jsem za to ráda, mohla jsem to prožít zase znovu. Ani jednou jsem neplakala. Až včera, když mi došlo, že to je opravdu deset let!

   Kuskusi -tady v téhle knížce ještě Mousísek není, protože ta končí příchodem Tali. Ale je tím pádem jasné, že………

   1. Nevadí, v dalším pokračování knihy už bude jasné kdo téhle smečce velí. 🙂
    To je taková paráda, že se povídání podařilo vydat knižně. Já té čtyřsetstránkové krasavici s úžasnýma ilustracema 🙂 přeji hodně hodně čtenářů. Třeba se stane stejně kultovní knihou jakou byla pro nás ta o Robinovi.
    Velikánská gratulace.

    1. Stopro tam chybět nebude, protože pokud na to opravdu dojde, jak paní nakladatelka vyhrožuje – a je z čeho brát, že jo -tak se nebojím. Sama je v majetku mňoukavce, takže….. 😀
     Já bych hlavně ráda, aby ta knížka byla takovej světlonoš, v týhle šedivý době.

 11. Tak už i zaplaceno, těším se. Soužití s Talinkou určitě stojí za pokračování. Jen asi s tou chromou rukou budu muset mít nějakou asistenci do Balíkovny.🙂

  1. Kimi – ještě je čas, knížka musí do tiskárny,pak musí ke mně a já ji musím podepsat, takže to už bude ručce líp. a děkuju, mám radost.

  1. Bože, co tu zase vystrájam. Že raději nedržím hubu.
   Sama pravopis moc neovládám, ale upoutávka na novou knihu by měla být bez chyb. Přijde mi to vůči knížce nefér, ale možná jsem jen nepochopila záměr.

 12. Kniha končí příchodem Tali??? No, jasně, chtěla jsi aby byla veselá a ten první čas úplně veselej nebyl, teda rozhodně ne pro vás. Ale čtenáři budou teda znečně ochuzeni, bo Tali je prostě jinej level.
  A Kostičík tam bude?

  1. Nějakej Kostičík bude.
   Knížka končí talinkou, aby příští díl mohl být tragédyje, víš? 😀

 13. “Jen” 400 stran? 🙂 Dalsi dil chci dvakrat takovej! 😀 Gratuluju, pani spisovatelko, na knizku se uz moc tesim. 🙂

 14. Kníííížkáááá neboli Kníž 🙂 gratulujeme všemi tlapkami a objednáno jest! Potěš koště, jestli na ní kočky zase budou polehávat jako na Hotelu u devíti koček ( a čerpat z toho psočičiny) 😀 už se těšíííím 🙂

  1. Děkujeme – víš, že …. ale ne, já jsem to radši vymazala, nemožu přece prozrazovat! To jsem hlupaňa!!

 15. Dobré ráno!!! Zakoupeno jako dárek pro maminku, které jsem už Vaše články tiskla z Neviditelného psa. Teď jen se udržet a neprozradit jí, co dostane. 😀

  Gratuluji!!!!

 16. Já bych ráda elektronicky – předpokládám, že nějaká adresa teprve přijde (nebo jsem to přehlídla??)
  Těším seee!!

 17. Já jsem tady pro Zvířetníky zapomněla dodat jednu – pro mě podstatnou věc – že jsem pochopitelně na Zvířetník nezapomněla! Tam to oznámení vyjde taky – i proto, že se jich to pochopitelně týká leckdy taky. Jen nebyl volný termit tak, abychom to časově sladili. Takže příští týden ve středu to bude i na Zvířetníku. Je to škoda, ale je jasný, že to nemohlo vyjít, já jsem se rozhodla opravdu v ten večer před tím 15. listopadem a chtěla jsem to tak udělat kvůli Ešuskovi.

 18. Tak už tu (pro mne neuchopitelnou větu) někdo opravil.
  Domnívala jsem se, že upoutávku psal někdo z redakce a přišlo mi kapku neadekvátní udělat jako vydavatel! chybku v popisu knihy. Byť to nebyla chyba pravopisná, alébrž mluvnická. 🙂 Včíl dává věta smysl.

 19. Já jsem sem článek dala proto, že jsem ho dole aktualizovala o informaci, že knížky už jsou podepsané a pofrčí v pondělí k vám. Ale nedošlo mi, že se do článku třeba nepodíváte, tak to radši píšu ešče sem do komentáře.

 20. Dám to radši i sem do komentářů:

  PROSÍM PROSÍM – POKUD JSTE NEZADALI PŘI OBJEDNÁVÁNÍ SVŮJ TELEFÉN, HLÍDEJTE SI EMILY – RADŠI I SPAM. CHODÍ PAK EMAILOVÉ OZNÁNEMÍ, ŽE KNIHA UŽ NA VÁS ČEKÁ, KDYŽ TO NESTIHNETE VYZVEDNOUT, POSÍLAJÍ TO ZPÁTKY. COŽ NEVADÍ, JAK PSALA NAKLADATELKA, ALE VY TO NEBUDE MÍT VČAS.

 21. Dobrý den,

  od včerejška ji mám doma a je NÁDHERNÁ!!!! Čeká jako dárek na zabalení. Už se těším, až mi ji mamka půjčí. Moc se povedla. Ty obrázky jsou kouzelné.

  1. Děkuju, děkuju, mám moc velkou radost, že se takhle líbí. Já když jsem ji viděla a měla v ruce, hrozně jsem se radovala, opravdu. Ne proto, že jako dílo nějaký , ale protože je opravdu krásná a veselá a tak vůbec. Mám z toho velkou radost a tak jako je knížka dárkem pro čtenáře, ta je stejně tak dárkem pro mě.

 22. A já tady musím napsat jednu věc, kterou jsem si uvědomila, když jsem dneska psala odpověď Evě C. Důležitou věc. A moc si přeju, abyste si ji taky uvědomovali, protože se z ní můžete těšit. A v dnešní době moc věcí k těšení nebývá.

  Ta knížka je totiž kouzelná!!!!!

  A nejni zásluha ani moje, ani Megi nakladagtelky, je to čistě záležitost jen a jen té knížky.
  Víte proč je kouzelná??? Ona totiž dokázala velkou a obří a neskutečnou věc! V týhle blbý a leckdy fakt debilitní době, která nejni zrovinkaradostná, dokázala koncentrovat v jednom čase a v jednom bodě (protože naše zem není zrovna veliká) tolikatě těšení se a tolikatě radosti najednou, že to prostě neni normální, to uznejte.

  Je to úžasný a já, když jsem si to uvědomila, mám z toho hroznou a velkou, co velkou převelikou radost.
  Kolik dní, už se hromada lidí po republice těší a nebo už i třeba má radost, když má knížku v ruce! V jeden čas zároveň! Píšu to čistě jen na základě reakcí vás všech.

  No a navíc já vim, vim, kdo to zařídil. To mi došlo až posléze.

  Je to malinkej kosourek v tý tiskárně. Obyčejnej mourovatej, ale neobyčejnej. On je totiž bytůstka. Pro mě posel odjinud. Nelžu, opravdu, museli byste ho vidět. Maximalisticky milá, něžná, laskavá bytůstka a celá svítí láskou. Jako že fakt, víte, že nejsem nějak romaticky se vyjadřující jedinec, ale takhle on prostě působí. Já jsem z něj pokaždý byla úplně unešená. Takže tahla bytůstka tu knížku obdařila kouzlem, abychom měli fšicí takovouhle radost.

  Vykoumala jse, že je to totiž kočíšek! Kočíšek to byl, kdo nám tu kouzelnou knížku nadělil.

  1. Kočíšek to je! a schválně se oblékl do nenápadnéého mourovatého kožíšku, aby to hned všichni nepoznali a on mohl tiše a vlídně činit dobré skutky 🙂 Děkuji Kočíškovi za úžasnou a radostí nabitou knížku ( jistěže jsem neodolala a zalistovala a pak se musela přemluvit, abych ji zase zabalila zpátky, protože je přece Vánočníííí 🙂

   1. Jak to, žes do toho lezla! Já Tě přerazim! 😀 😀

    Ano je to velmi neobyčejné stvoření. Tak milý, něžný a opravdu láskyplný. On neloví ani myši. Jednu přinesl – s pastičkou rovnou, ale jinak nic. Ale umí krást jídlo.

     1. No jistěěě. musel by to být omyl, podepisovalaĺ jsem opravdu poctivě, vážím si moc toho, že knížka má svoje čtenáře.

 23. Já jsem musela všechny tři knihy odevzdat – neboť jsem otevřela a začala jsem nahlas předčítat – jak si Ešus nese misku do jídelny 🤣🤣🙈. Takže jsem odevzdala dobrovolně , protože bych to do Vánoc nevydržela 😌

 24. To je anarchie tady! Voni vůbec neposlouchaj a lozej po knížce jako divý! 🙂
  No, kdyby to bylo před MIkulášem, dostanete brambory! Takhle prt 😀

 25. Tak jeden exemplář zabalen pod stromeček pro mladé a ten pro mě odložen na poličku u postele, jsem zvyklá číst před spaním, tou chromou rukou teď knížku neudržím, ale moc se těším.

  1. Raven-pokud jsi objednala dneska, a dala to do balíkovny Boxu – tak by se t do Štědrého dne mohlo stihnout – do boxu můžeš i 24. A ano, knížka, každá knížka je podepsaná a má tam malinkaté věnování.

 26. Mám do balíkovny na naší poštu, poněvadž to mám pár metrů přes silnici. Box tu nemáme, do města jet nechci. Raději počkám, nevadí mi, když to bude později, stejně budu mít klid na čtení až po vánocích.

  1. Nooo, to by ale nemělo být. To je nějaký divný. já jsem opravu podepsala poctivě všechno.

 27. Dnes podáte, zítra dodáme, balíkovně se to povedlo. Včera mail od nakladatelství, že podali balíček a dnes sms z balíkovny, že si ho mám vyzvednout. No jo, teď budu mít cukání do knížky nahlížet.

  1. JOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!! To mám veleradost Raven, veleradost. Stihlo se to. Ona je Megí balíková kouzelnice. Dneska mi přišel obří balík s vejcema 😀

  1. BYLA, BYLA, BYLA! dojednoho vajíčka. A to tam bylo od černý slepičky jedno tenkostěný . Ani ťuknutí!! Nikde nic. a jak jsem psala jinde už asi nikdy neuvidím tolikatě lupa, lepenky, krabic a izolepy pohromadě, jako když jsem to vybalila 😀 . Megí je dokonalá.

 28. Ták ona je nádherná, jsem moc ráda, že všechno tak nádherně vyšlo….těším se na to, až jí na chalupě budu číst, u rozpálených kamen se sklenkou “Božoléééé”.
  A ty tři úžasné bytůstky, pro které jsem je objednala budou mít určitě taky óbr nej radost.
  Těším se, co ony na ní.

  1. Tak už Ti tedy došel balíček? Já nevěděla, jestli se to neztratilo. tak to jsem mocínky moc ráda. hlídaly ji pocestě dvě lištičky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..