Je to pro mě pořád stejně úžasný

Ten fakt, že přijdu domů z práce a ……..jdu do lesa!! Taková krása!

A tak si to s ohaříkama pěkně užíváme. Dokud to jde, dokud ještě není tma. A musím říct, že je to užívání hezký. I proto, že Bubinka se tolikatě moc snaží a jak jsem psala ondynoj, povětšinu času se motá někde poblíž, nebo se četně chodí hlásit. Za to jsem fakt moc ráda. Za to, že si uvědomuje mou přítomnost, za to že chodí mocinky moc ráda sama od sebe a že i pohlazení je jí odměnou. Stejně tak jako pro ostatní je jí i velkou odměnou, když jí dobrotu odhodím a ona si ji musí vypátrat. Nebo, když jí hodím dobrůtku šikovným obloukem tak, aby si ji mohla ulovit v letu. A je jedno, co mrsknu.

Teď naposledy jsem si utrhla v našem prastarým sadě báječný obří jablko. A protože obě čubiny jablíčka naprosto milují, motaly se mi kolem nohou obě dvě a čekaly, až jim odměnu “plivnu” . Odměňováním z pusy jsem naučila třeba kdysi Bubinku, aby se na mě soustředila u okraje chodníku. Obecně to tak víc vede psa k tomu, aby vám věnoval logicky tu pozornost. No a protože je podzim v plném proudu a příroda štědrá, je všude na zemi dostatek různých druhů jablíček a taky hrušek. Tak jsme ten začátek procházky trávili trošku staticky – pastvou. Všichni tři se labužnicky ládovali dary přírody a já se usmívala jako blbeček.

Pak jsme se vysápali na kostelíčkový kopeček a tam jsme se chvíli zastavili. Jednak jsme si pocvičili odložení v různých sestavách:

 

A druhak došlo na čmucháníčko, kdy každý měl svůj prostor vyčmuchat si čtvereček – to Bubrdle a nebo “lajnu” to Rumíček s Tali – a v mezičase moje  kocháníčko, protože uznejte ten výhled je supr:

Pak  jsme zapluli do lesa, kde jsme se chvíli věnovali hračkování a agilitění, abychom to zase pojmuli z jinýho úhlu tu prochajdu. O další oživení se nám postaral traktůrek, který jsem zaslechla, jak se pohybuje dole pod námi. A dumala jsem, jestli tam  dole i zůstane a nebo jestli se přibližuje k nám nahoru. Přiblížil se k nám a tak jsem radši Tali, která má občas pocit, že musí hlídat šécky kolem, aby nás nevodnesli, nebo co, cvakla vodítko. Náč když chce tak umí hlídat, jako ďas. I pojala jsem to jako procvičení chůze na vodítku. A Bubi mi to celý oživila ještě krapítek víc. Neb traktůrek vyjel na cestu a jí to nějak rozdovádělo. S výrazem ” Hurá traktooor, konečněěěě!” vypálila Fpřéééd a rvala to za ním 😀 😀 . Podařilo se mi ji odhulákat,  takže madáme  taky vodítko a jedinej normálně se chovající Rumoušek si ťapkal na volno. O kus dál, pak byl traktůrek odstavený a tak jsem pro jistotu pána pozdravila, aby čokle viděli, že dobrý. I tak teda o kus dál si Tali zablafala, ale poslechla velkokynologickej povel, aby se na to vy……kašlala 😀 .

Chvilku jsme si tam ještě hráli a pak jsme hezky hromadně šli lesem na louky. Tady šla Bubi radši preventivně opět na vodítko, neb jak víme, na těch loukách nám to zatím trošku hapruje a cvičily jsme spolu hezkou chůzi na šňůře. Jak jsme sešli na  cestu pod loukou, už jsem ji nechala jít zas volně a šécky ohaříky si k sobě svolala, až před koňskýma ohradama. Tady je chci mít vždycky u sebe, aby nikdo z nich nevymyslel nějakou bejkárnu a pojímám to jako  cvičení hromadný chůze u nohy bez vodítka.

Člověk nemá bejt pyšnej. Pýcha je hřích, pýcha předchází pád a kdo je pyšnej, je do tří dnů nebesy potrestán. Jojojo….. byla jsem pyšná, byla. Na to jak nám to hezky jde, ta hromadná chůze bez vodítka….Nemusela jsem na svůj trest čekat ani ty tři dny. Stačilo naprosto, že tam majitelka koní pro ně připravovala v otevřený ohradě žrádlo. A protože Tali je kráva nebeská, dostala chuť na něco pro býložravce a šla paní přepadnout. Ta bohužel, bohužel, nebyla vůbec spolupracující a ještě jí sama nabídla. Tím pádem se mi to celý vysypalo a vznikla jedna obří anarchie. To se jinak nedá nazvat, co tam všichni tři předvedli. Neb Rumoušek, když viděl, že Tali se druží s paní, tak se taky musel jít družit, protože lidi on miluje a ženy obzvláště. Zvlášť, když je může olíbat a podupat, to je pak úplná nirvána pro něj. A chtějte potom po důchodkyni nějakou disciplínu, když vidí, že mejdan už se rozjel. Byla to KA-TA-STRÓÓÓF . Všichni tři tam řádili úplně příšerně, šli vypít koním vodu, aby na ně nezbyla, šli paní zráchat tou vodou, co měli v kušnách a kdyby mohli, pustili – tedy spíš jako pustilY! páč to by bývala byla nejradši zrealizovala Bubrdle – by se do úklidu koňských koblihů. To už jsem rázně zakročila a tohle jí zatrhla. Posléze jsem nás pracně zase sešikovala, ale bylo to jako snažit se srovnat doslovně ten pytel blech. 

Rozhodla jsem se tehdy, že už s nima nikdá nikam nepudu!!! 😀 

Ovšem vydrželo mi to jen pár desítek metrů, kdy jsme došli k silnici jako civilizovaná kynologická skupina, ohaříci tam vzorovaně posedali a počkali na pokyn k přeběhnutí silnice, což mi vždycky udělá radost, že i Bubišková, už se zaučuje. Tak si to u mě vyžehlili a druhý den, jsme šli zas 😀 .

6 komentářů u „Je to pro mě pořád stejně úžasný

 1. Tali byla puštěna do ohrady nebo se rozhodla sama? Paní od koní přežila? Bude ochotná je ještě vidět? Koně nežárlí? To musela být krása.

  1. Tali se rozhodla sama, koně tam právě nebyli, paní tam jen chystala žrádlo a hrozně se smála a jak říkám, vůbec nespolupracovala, naopak, takže jo, určitě je zas ráda uvidí, uvažuju vo tom, že se jí zeptám, jestli nechce ke koním i jednu krafku – strakatou 😀 . Koně byli v ohradě přes cestu a jasně, fšicí nasáčkovaný u ohrady. Jsou tam ale vlídní koníci, takže dobrý. Oni tam koňáci věcí, že jsme rozumní, tuhle jsem s celou bandou sešla z cesty a jakou dobu stála a čekala, než se koně vypraví, nechtěla jsem se tam motat, kdyby tam byl nějakej extrémní plašivec, byly tam i hodně mladý jezdkyně, tak lepší počkat, než pak aby se muselo něco řešit.

 2. Jezdecký oddíl tady u nás má ohrady v místě, kam nechodím, ale koníci vyjíždějí do polí, kam jsem chodívala s Korou. Ta, když spatřila koně, probudily se v ní honácké vlohy a začala kolem koníka běhat a skákat, aby ho zastavila a pak nasměrovala ke mně (stejné to teda bylo s cyklisty, běžci, lyžaři a motorkáři). 🙄😏
  Že paní nespolupracovala? Buď ráda, že máš kamarádivé psy, kdyby to bylo jinak, mohly by z toho být horší problémy.😃🥰

  1. Však jooo, to já tu nespolupráci myslím v dobrým. Ona se tam s nima muchlovala, blbla s nima a to se pak logicky ta kázeň udržet nedá. A oni byli ščastlivý, že vidí taky jinýho člověka než mě, Brtnika, nebo sousedku Olinku. 😀

 3. ja si predstavuju jak se tali druzi protoze ji pani strka dobrutky protoze ji nikdo nenakrmi a ty ostatni taky ne… proste nepochopim nikdy ze nekdo strka CIZIMU KOMULOVI zradlo… bez optani.

  1. Ne- e ona jim nestrkala dobrůtky – sami nechtějí, aby lidi krmili koně, ona jí z legrace “nabídla” nějaký zelený krmení, či to to tam míchala no a páč je Tali kráva straktá, tak si šla bez legrace dát 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..