Jak vznikají ftipy

Úplně jednoduše. Stačí, že se baví  Pražák s Ostravandou 😀 😀 😀

Byla u nás Peťa AP.  Cestou z Prahé do Domečku jsme v autě plkali  a semlelo se kde, co. Došlo i na to, jak tu u nás rostou houby a co, že to tu u nás roste.

Nejsme nějak extrémní mykologové, takže nás  loni v létě zaskočila moje kolegyně Monika, když tu byla na návštěvě se svým mužem. Vzala jsem je tehdy na kostelíčkový kopeček – tam prostě musej fšicí, to je jasný 😀 – a při té příležitosti jsme se dívali i po houbách. Něco málo jsme našli a pak přišlo překvápko.

Narazili jsme na shluk hub který vypadaly jako kříženci klouzka, babky a jakýsi asi holubinky. Monika s Mírou zajásali a dali se do sbírání týdle podivnosti. A já se dozvěděla, že se jedná o HŘIB. 😮  A to hřib dutonohý. Ahaa?? Rozlomili nožku jedné houby a skutečně je prostě dutá. Je to určující znak a díky tomu si prý tuhle houbu nemůžete splést. 

Nooo, nevim…………sválně si to dejte do vyhledávače – vy, kdo to  neznáte jako já. A pak mi řekněte, ešivá byste to jedli. Já se k tomu neodhodlala.

No a právě o týhle houbě se v rámci hovoru zmínil Brtnik a na závěr pravil:

“No, ty jo, to je prostě divná houba.”

“No, a je to jedle?” opáčila Ostravanda 😀 😀 😀  

😮

“Jaká jedle?? Tvl , to je houba!”

😀 😀 😀 Že jsme v autě fšicí tři řvali smíchy, asi není nutno dodávat

 

4 komentáře u „Jak vznikají ftipy

  1. No, s ostravačtinou, jakož i brněnštinou se může člověk pobavit.😁😜 Tady u nás se mluvilo, jak já říkám, sudetštinou, může být pro nerodáky poněkud podivná, ale na ftipy to není.😉

    1. U jedle ne, u smrkůch 😀 ale je možný, že v Ostravě jedle = smrk 😀 😀 Tam se člověk nemože divit ničemu 😀 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..