Takový zajímavý probuzení

😀 Heh, myslela jsem, že díky pobytu v domácím prostředí, který teď díky kurvavíru doma máme,  budete úplně bez čtení.

Páč, co taky furt psát z domova, že jo. Že ohařící spí, že Mouses přijde z venku, že… že…. Uznejte – nic moc témata. Jeenže… ono by se něco našlo.

V sobotu ráno, jsem se vzbudila tím, že byl vzhůru Brtnik. Bylo, já nevím, asi pět hodin. Tak jsem se zvedla a šla zkontrolovat rovnou ohaříky. Máme to teď krapet komplikovaný. Oni bivakují v kůchni, kde je teplůčko a my v ložnici. Ale mezi námi je dlouhá chodbička. A já tak nemám úplně ten kontakt, na který jsem zvyklá. Je to dočasný, ale není mi to příjemný. A tak jsem si vymyslela aspoň malý řešení. 

Dveře do kůchně i do ložnice je nutný zavírat, protože na chodbě je fakt zima, není tam zatím topení a nic nikde netěsní. Ale……. vynalezla jsem fígl. Dveře při odchodu zavřu, nedovřu na zámek,  ale zajistím je plyšovou kukaní, kterou jsem pořídila pro Mousese a kterou používá zatím pouze jako doskočiště při hraní. Je to lehký, můžou si to kdykoliv otevřít  a přijít si pro mě, kdyby potřebovali,  jde to krásně odsunout. Tím pádem se ven dostane případně i Mouses, když to bude potřebovat. 

No……….. to by to ovšem musel nejdřív zjistit. Což  se evidentně napoprvé nezdařilo. A protože já jsem večer před tím udělala zásadní chybu v tom, že jsem ho na večerní venčení nebudila, potřeboval evidentně honem rychle ven. To se mu asi ponejprv zdálo, že nepůjde, když viděl zavřený dveře. Takže logicky nastalo to, co nastat muselo.  😀 Asi tušíte, co to bylo.

Což ale – nebudete tomu věřit – nebylo to, co jsem při kontrole objevila. Když jsem přicházela ke kůchni, byly už tou dobou dveře pootevřené, pelíšek odsunutý a Mouses evidentně někde na rajzu. Ovšem……….. pravděpodobně se předtím po svém odchodu ještě na nějakou tu chvíli i vrátil. Jak jsem na to přišla? Takovým zvláštním způsobem.

Když jsem odkontrolovala ohaříky, který mě přišli přivítat (ve všední dny jsme  touhle dobou už doma fšicí aktivovaní), poslala jsem je ještě zpátky na pelíšky, že budeme dál spinkat. Tali zalezla hned na pelíšek u dveří a Rumíček na tom svém u linky postával a čučel. Na výzvu, aby nedělal krávoviny, lehnul si a spinkal, nereagoval. Stál a čučel dolů do země. To mi přišlo hodně divný. 

Že nečučí do země, ale do misky s vodou, jsem zjistila vzápětí. A zjistila jsem i proč. V misce s vodou kraulovala…………MYŠA! “No týý vole!  Do…. ” Nooo, do háje to nebylo, přiznávám 😀 . Začala jsem vymejšlet, co s tím, aby myš neutekla, až ji ponesu ven. Druhá miska, napadlo mě spásně. Vylítla jsem do předsíně, vběhla na starý původní záchod, kde v umyvadýlku mám misku na odchytávání vody při mytí rukou. Drapla jsem ji  a překvapivě šikovně ji připleskla na misku s vodou tak, že dokonale zapadla a utěsnila ji. 

A teď honem ven, vyhodit to na zahradu. U dveří jsem stála před dalším úkolem a připadala si jak v pevnosti Boyard 😀 . Musela jsem udržet misky tak, aby se nehnuly a myš se případně nedostala ven a taky, ale aby se neutopila a hlavně, abych měla ale jednu ruku volnou na to, že odemknu a otevřu dveře. Nechtěla jsem se polít (vodou v který už nějakou dobu krauluje myš), nechtěla jsem, aby na mě myša vyskočila (přeci jen, mám je ráda, ale jsou to tak trochu tvorové nečistí), byla jsem v pyžamu – medvídkovým. Helejte, jako sem dobrá. Úkol jsem splnila na výbornou a s dostatečným časovým limitem 😀 . Otec Fouras by čučel 😀 😀 . Odemkla jsem, otevřela a vylítla ze dveří ešče 300x rychlejš než zátka vod žampuňskýho 😀 . Stejným grifem, jako kdybych v ruce držela granát před výbuchem jsem soustavu misek mrskla do prostoru a doufala, že myša pád přežije. Když už se neutopila, byla by to škoda. Zkoumat jsem to ovšem nešla, bylo mi v tom medvídkovým pyžámku venku trošku nepříjemně.

Oddychla jsem si, zapadla domů a zamkla dveře. Na dva západy. A teď tím nemyslím jen zámek od dveří, ale taky dole dvířka pro Mousese. Páč jsem nechtěla, aby domů přitransportoval dalšího hlodavce. 

Při pohledu do předsíně mi hlavou proběhl film, jak to asi celý bylo. Když Mouses konečně přišel na to, že si může dveře z kůchně otevřít, vyrazil ven, tak jak je v tuhle dobu zvyklý. A tam si drapnul snídani. A proč by se stravoval venku na mrazu, když si jí může dát v teple domova. A došlo na to, co prorokovala Maya v diskuzi: “Počkej, až Ti začne tahat myši do baráku.” A protože je ten smrad mourovatej hravý stvoření a je si jistý, že mu žádná  myš, navíc v uzavřeným prostoru, neunikne, tak ji za těma dveřma pěkně pustil a dal se do jejího honění.

Jenže……nepočítal s tím, že mu to může taky něco překazit. Tím něčím byl práh od dveří do kůchně, který bylo v rámci stěhování lednice nutno nedávno odmontovat a stál nastojku u zdi v předsíni. A při tý myší honičce do něj nejspíš drcnul, práh spadnul a možná ho i trochu přiklepnul, páč se leknul a vypálil ven. A milou myšu nám tu nechal.

Milá a vyděšená myša vlítla do kůchně a tam shodou okolností v tom trysku podél zdi, hópla do misky s vodou. A dál už to znáte……….. Nu a tak teď halt na noc budeme kočičí dvířka zamykat do doby, kdy bude v předsíni teplo a zvířena bude moct bivakovat tam. A dvířka budou otevřená jen po dobu, co budeme v práci teď v zimě, aby si Mouses mohl případně zalézt do připravený kukaně v uzavřený předsíni. Kdyby myšu vypustil tam, měl by ji tam opravdu snadno odlapit a ničemu to vadit nebude.

 

18 komentářů u „Takový zajímavý probuzení

 1. Nedávno jsme se dohadovali co se bude vařit,Čertik patrně dospěl k názoru,ze máme malo druhu masa,nevšimla jsem si,ze proklouzi dovnitř s myší,az když jsem ji našla před lednicí.🤓

 2. To jsi teda hrdinka… to já bych nedala – venku mi myše nevadí – tam to beru jako jejich území, ale v baráku dostávám lehkou hysterii. Předloni, když jsme ještě neměli Sindibádku, se nám dostaly dvě myši do technické místnosti na chatě, kde máme i špajz.. Když jsem vešla do spíže a natáhla ruku na polici, že si tam něco vezmu, vyběhla myš…. zařvala jsem tak, že Jirka přilítl, protože si myslel, že mi někdo minimálně vrazil kudlu do zad nebo tak něco…Několik dní, než se jí podařilo chytit, musel chodit do spíže on a já jsem tam pak několik další týdnů chodila stylem, že jsem před vstupem bouchala na dveře a volala: “Boudo budko, kdo v Tobě přebývá….” abych tam po nějaké době narazila na další myš….A celý proces se opakoval.. Teď musím zaklepat, vloni jsme tam žádné neměli..

  1. Já měla myšu kámoškou jako dítě, chodila jsem ji krmit do lesa na škálu, mám je celkem ráda, ale nečekaný pohyb doma ve sníží by mě vylekal taky. A doma je teda taky nechci, páč jsou plný humusů, jinak by mi asi nevadily

 3. To je ale chybný předpoklad, že kočka nosí myši do baráku, aby si je v teple sežrala, v naprostý většině kočka přinese myš do baráku, abyste si jí sežrali vy, takže jí přinese, pustí a jde pryč. A to prkýnko tipuju shodila spíš ta myš. 😀

  1. No hele já ho viděla ale v akci s živou.myší tuhle, jak si ji pouštěl a pak chytal a nakonec sežral. myslíš že tohle bylo tedy jiný?

   1. Jo, někdy to dělaj, kočka asi 2x taky si je přišla domů sežrat, ale jak píšu, ve valný většině případů je nese vám a abyste si s ní pěkně pohráli než jí sežerete, tak jí jen pustí. 😀 Jééžiš, kdybych já dostala korunu pokaždý, když kočka přinese v létě, kdy jsou otevřený okna i dveře do noci, živou myš do baráku, tak bych už byla milionář. 😀 V zimě maj naštěstí u nás smolík.

    1. No tak to je moc hodnej ,že se o nás tak stará 😁👍 Jen by mohl.pred.tim darvedet jako tuhle, když sem.rval.tu mrtvou.😁 A jakej máte režim v zimě?! Pouštíte je rano a vecer prijdou domů?

     1. Kočka je noční lovec, tak opačně. Proto taky nosí ty myši nejvíc v létě večer za tmy. Takže v zimě je kocour přes den doma a večer chce ven, kočka je víceméně celou zimu doma a chodí ven jen na chvíli, když jde někdo ven, tak jde s ním a pak hned zase domu. Ale v létě chce být v noci taky venku. Oni už to mají vychytaný, buď že vědí už kdy chodím večer zavírat Lokiho, tak jdou se mnou, no a kocour když chce ven a jsem u pc, tak mi začne chodit po klávesnici sem a tam. 😀 Kočka obvykle sedí u dveří a mňouká.

 4. Jj, jak píše Maya. To byl dárek pro vás, protože si sami myš ulovit neumíte 🙂 Moje kočky napůl ubezdušené myše házely do misky s vodou a máchaly tam i ty plyšové. Kocour Ríša nosil myši domů naštěstí jen v době, kdy kočičky byly malá koťata. Učil je lovit. Častokrát přiběhl domů a hodil omámenou myš do psího pelíšku. Já ji rychle chytla a vyhodila oknem ven. Ríša s byl velmi nespokojen s tím, že mu kazím výuku, běžel zase na dvůr a někdy se mu povedlo donést myš zpět. Mrtvé myši pro mě pokládal na rohožku za dveře. Jednou ráno ještě za šera jsem otevřela dveře, byla jsem naboso a když jsem chtěla došlápnout, cítila jsem pod nohou něco jako hebký kobereček. Přišel šok, byl to zabitý potkan, fuj.

  1. Bléée potkan z venku u to neee! Nebožáku. Je to ale hrozně hezký, jak Ríša učil kočičky! To oni se samečci takhle.taky zapojují, nebo to je taky taková hospodyňka jak je Rumíček?

 5. Taky si myslím, že myša byla dárek. 🙂

  U otčíma na vesnici v domečku měla máma pruhatého kocoura. Nádherný macek který voněl senem jak v něm furt chrápal zašitý ve stodole. Když jsem se tam vyskytovala, chodil se mnou sice na procházky, ale nikdá jsem ho neviděla udělat rychlejší pohyb. Otčím brblal, ať tlusťocha tolik nekrmíme, že nebude chytat myši. Bohužel, kocour se specializoval na ptáčky, které nosil už umordované před dveře. Ale jednou šel pán domu s vědrem a kocourem v patách do stodoly nabrat koním ovsa. Odtáhl pytel od stěny a za ním tři myšiska. Říkal, že nestačil čumět jak se líný macek proměnil v zabijáka a ve vteřině bylo po všem. V každé pacce jednu myš a tu třetí držel v tlamce. Tak ho vzal otčím na milost. Na vesnici se s tím hospodáři moc nepárali, nelovíš myši pořídíme jiného kocoura.

  1. Tys jofkáá užofkáá tři najednou. To byl sekáč❗❗❗Se nedivím, že ho vzal na milost😀

 6. Našich první kočka Káča taky nosila myši domů a odkládala je na široké dřevěné zábradlí před kuchyň. Moje jezevka Dulinka taky byla myšilovka, myši norovala, třeba hrabala, hrabala a nevšimla si, že myš prchá sousední myšoďurkou.😁

 7. Maya

  tak u nás je to fakt nějak opačně, Mouses trajdá přes den teď v zimě a v noci je ponejvíc doma. Přes léto si to přesně nevybavím – to je venku tak nějak nastřídačku???

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..