Bez Rumíčka

Ale s Rumíčkem.

No, fakt. Přesně tak to bylo. Rumíček sice nemohl s námi s Tali jít, protože byl ta trojnožka, ale bylo to, jako kdybych si vyrazila s ním. 

A s ním jsem taky nejdřív ale šla!! Pochopitelně. Vybelhal se chudera nebohej před branku, kde si počuchal, pokulhal a šel ochotně domů.  Ještě před tím jsem mu tam, aby nebyl šizenej udělala jedno malinký čmucháníčko. Odvedla jsem ho pak na pelíšek, kterej si pečlivě rozhrabal 😀   , pomudlala mu tu jeho moudrou rezatou makovici a vzala ven Tali.

Tali, která se pro tentokrát a pro mě, převlíkla úplně do zrzavýho kožíšku (škoda teda, že jí to nevydrželo nafurt). Leč – pro tenhle den? Nemusela jsem skoro vůbec mluvit. A mohla jsem s ní prostě jen tak lehoulince být. Byly jsme ten den opravdu spolu. Stačilo jen tiše pískat – a to ještě opravdu velmi sporadicky, abychom se spolu domluvily. Ale hlavně – to u ní nikdo neznáme – měla jsem ji převážně furt kolem sebe. Bez toho, abych ji musela přivolávat, dávat jí echo, aby se zastavila a počkala na mě. Ne, nic takovýho, prostě jsme opravdově byly spolu. A bylo to moc hezký a hodně intenzivní nebýt tak každá za sebe. Kochala jsem se pohledem na ní a na krajinu.

Šli jsme dát ptáčkům lojové letní gule do krmítek a naplnit batoh na dříví, velkej batoh na dříví.  Takže jsem se posléze zase potácela jako ta Polednice, ale bylo mi to fučik, protože Tali byla … skvělá!! Skvělá a skvělá, jak ji takhle člověk nezná. Bylo to skorem jako s tím Rumíčkem. Ten se jen krom hlášení sebe sama občas přihlásí i o pohlazení, nebo nějakou blbinku, ale to vím, že bych chtěla moc a zázrak už velikej. A mě stačil tenhle “malej”.

 

P.S. : Mimochodem neporadíte mi někdo, co jsem to vyfotila na týhle nekvalitní fotce: 

A vůbec nechápu, jak to, že okolní věci nejsou takhle rozostřený, grrr. Každopádně jsem si říkala, že to je velmi odolná květinka, když jako téměř jediná kvete v tuhle dobu.

14 komentářů u „Bez Rumíčka

  1. Díky!! A asi to tak bude, ani jsem netušila, že je ostrožka polní, já znám právě ostrožku stračku /mimochodem, než to druhý jméno vyslovím, musím si vždy naštelovat mluvení, abych to řekla správně 😀 😀 😀 😀 a nedošlo třeba v zahradnictví k trapné situaci, že budu místro stračky chtít něco naprosto odlišnýho 😀 😀 /
   To je fakt velmi statečná květinka, protože nic jinýho už nekvetlo.

 1. Tali jsi vyvedla z konceptu tím, žes ji vzala samotnou – kdy jsi s ní naposledy takhle byla?
  Kytku máš rozmazanou, protože zaostřeno na pozadí a jak je to takto zblízka, tak už je to prostě velkej rozdíl.

 2. No a kdo mi takhle na to pozadí zavostřil? Já rozhodně teda ne!!

  Ale to ona takhle taky chodí sama, to ne že ne. I když ne tak často jako dřív, ale jak by Rumíček po operaci, tak chodila sama furt, stejně jako když hárá, to je dělíme, aby si odfrknul. Ale tentokrát to sedlo jak zadel na hrnec. Měla teď dobrý období.

  1. Jaaak přepnout na blízkooo, to tam podle mě nemám?? 😮 jak to najdu?

   Prt dospěla, ta nebude dospělá asi nikdá 😀

   1. No predpokladam, ze fotis mobilem, ja to mam vzdycky tak, ze otevru fotak a tam smejknu prstem doprava a objevi se nabidka druhu foceni a je tam bud foceni zblizka nebo selektivni ostreni nebo tak neco. Ale nevim co mas za mobil, ale nejaky tyhlecty rezimy maj asi vsechny.

    1. já když šmejkám prstem, tak dole běží nabídka, video, fotografie, pro (asi jako profi), sport, panoráma, sériový snímek, noc a HDR – co je hdr vůbec netušim 😀 návrh na ostření tam nemám.

     1. Hm, tak tam asi focení nablízko nemáš, můžeš zkusti to pro. HDR jsou takový ty hodně vybarvený fotky.

 3. Rumouš holt mararodí tak musím tu naši bláznivku vohlídat sama…..
  napadlo Talinku a zodpovědně se motala kolem paničky. 🙂 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..