Hádej, hádej hadači – díl 17.

Tak – dneska je to hádanka bez řešení.

Protože to, co jsem nalezla, nevím sama co je. A zatím jsem sválně nehledala na internetu, protože jsem si říkala, že můžeme hledat spolu a nebo naopak někdo bude vědět a znát. Ale ani jedno z toho, co jsem našla není – tedy aspoň pro mě – běžná věc. Teda kytka. A to druhý navíc nevypadá, že by to patřilo do českých luhů a hájů. 

To první je jakejsi kříženec mezi tulipánem a konvalinkou 😀 a rostlo to v lese.

A to druhý vypadá jak nějakej cikas 😀

 

Vypadá to možná bodlákovitě, ale nezdá se , že by to byl bodlák. Zatím žádný náznak květu. 

Ta první kytička, byla jen a jen tahle jedna a  na jednom jediným místě, foceno teď 9. června

Ta druhá byla asi na třech místech největší část u cesty, pod mýtinou v lese,  jeden exemplář o kousek dál pro změnu na kraji louky. Ale taky, nikde jinde jsem to pak už neviděla.

 

Nemáte někdo tucha, co jsem to potkala? 

11 komentářů u „Hádej, hádej hadači – díl 17.

 1. Ta první kytka je okrotice a nejspíš okrotice bílá, orchidejka, ale to druhé netuším…

 2. AAAAAsteerííís, díky moc, je to krásný kvítí, nikdá jsem to ešče neviděla. Ta mi tam máme orchije, to musím hnedle říci Brtnikoj.

  Jsem zvědavá, ešivá se podaří vybádat ta druhá květena

 3. Hříbky a orchideje hnedle za barákem – to se někdo má!
  A co takhle na naftu, nebo zlatej důl bys nechtěla narazit při výkopových pracích?
  Ale su klidná, na tvém druhém obrázku totiž poznávám zmutované trifidy, masožravky, které postupně zaplevelí louky a celý pozemek, zahubí orchideje, houby, sežerou babičku, Mousese a pak vtrhnou do Domečku! 🙂
  Tak co bych záviděla! 🙂

  1. Vzhledem k tomu, jak hluboko se momentálně vrtá, dojde s největší pravděpodobností i na tu naftu, což ale teda rozhodně nejni vítaný, páč to hrozně
   smrdí 😀

   Ty trifidi – to je divný kvítí , ale vo MOusese strach mít nemusíme, ten se nedá. Zatím se teda “bojí” jen mě :D. Včera totiž přitáhnul chudinku ptáčka a musela jsem mu jaksi projevit svůj nesouhlas. Od kořisti jsem ho štandopéde poslala do kšá. Já vím, že je to kočka. A kočka venkovní a tak to prostě chodí, ale jen chci, aby vědíl, že tohle, na rozdíl od myší není vítaný. Třeba je natolik inteligentní……… že… jo je mi to jasný, příště už to nepřinese

 4. Raven – dík, vypadá to, že by to mohlo být ono aleeee…. nemá to ty ostny :o, po těch jsem koukala právě hned, říkala jsem si – něco bodlákovitýho……… je možný, že od tý doby dorostly třebas, musím se tam zase podívat, až tam půjdu. A hlídat květ. Každopádně…. pcháč bělohlavý……….to zní moc pěkně, skorem jako vorel bělohlavý 😀 😀 . Takže díkec mocinky moc.

  A ten odkaz s dovolením odložím do dobrých odkazů v diskuzi v kolonce ostatní, protože to vypadá jako velmi, velmi šikovná věcička a ta se nesmí ztratit. Takže i za tohle díkec.

  1. Na obrázku mi přišlo, že tam nějaké bodlinky vidím. Na určování neznámých rostlin v přírodě mám v telefonu nahranou aplikaci Flora incognita. Je šikovná, na vycházkách ji často využívám.

   1. Když jsem na to sahala, tak mi to právě nepřšilo. Musím se tam jít podívat někde teď…. až se přestanu hrabat v kontejneru 😀

    Já jsem v telefénu taky měla aplikaci nějakou, enemže pak mi to nějak zaflákalo teléfen a musela jsem to vyházet, jinak by mi to nebralo fotky. Je to dobrá věcička.

 5. me fascinuje jaky ste uzasny znalkyne 🙂 taky bych se mela trosku zlepsit v poznavani kveteny

 6. Já mám aplikaci PlantNet a je taky skvělá, rozeznává plode listů, květů, plodů, nebo celé rostliny, podle světadílů.. opravdu stojí za stažení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..