A je ze mě jézeďák!

Já jsem vám o tomhle zapomněla dát vědět!

Páč to bylo těsně den před tou Rumíčkovou operací, takže nebyl ani čas, ani prostor, ani myšlénky. Aaale! Uďála jsem dokumentaci, jak chtěly holky na fóru a to dokonce i hejbací, uvidíte.  Vzhledem k tomu, že je zapotřebí nějak ošéfovat taky péči o zahradu na chalupě a není moc času, je nutné povolat do zbraně techniku, která nám s tím pomůže. Takže se rozhodlo, že si pořídíme traktůrek. Konečně!! My bychom ho tedy bývali pořídili už dřív, ale jaksi nebylo ho kam na zimu ubytovat a pokud bychom ho tam nechali, do jara by tam jistojistě nezůstal. Teď ovšem je situace jiná a přes zimu může bydlet v garáži v Domečku. Takže – nejni co řešit a objednáno s tím, že díky koronasrágoře jsou delší čekačky. Tak snad pomocníček dorazí dřív, než tráva naroste.

Dorazil. Právě ve čtvrtek před tou operací. Tak jsme měli aspoň nějaký rozptýlení. A nejen my. I ohaříci, protože se zase po nějaký době – delší době – podívají aspoň na chalupu. Jen Mouses přišel zkrátka, páč toho jsme s sebou nebrali. Z práce jsme si vzali trochu volno, abychom to stihli a ve čtyři už jsme byli na chalupě. Zanedlouho telefén volal, že už jsou ve vesnici na místě. Brtnik nechtěl, aby s tím nejezdili autem úvozovou cestou, která teď není prosekaná, aby si nepoškodili auto. Takže se vydal do vesnice, tam převzal toho krasavce černýho – protože uznejte – nemůžeme mít v rodině jinej, než černej traktor ne? 😀  – vyslechl si inštrukce, nasedl a prdlal se závratnou rychlostí úvozem na chalupu.

Vyrazili jsme mu napřed a tak jsem udělala nějakou tu dokumentaci.Leč pan řidič nechce být dokumentován, takže 😀 😀  – zezadu 😀 . Dneska, když to píšu, pojedeme dosekat ten zbytek, protože minule se rozpršelo a museli jsme poměrně záhy skončit. Nicméně přátelé – je to…. je to hlííííííííííííína na tom jezdit 😀 . Kupodivu jsem ještě nic nezbourala a i se mi daří pěkně couvat a vysypávat koš skorem tam, kam chci. Ještě to vyladím, ale zatím dobrý. Mám tedy místy obavy, abysem se nepřeklopila 😀 Máme terén poměrně členitý a já jaksi nepoužívám moc mozek. Takže jsem se několikrát dostala do situace, že jsme se s milým Černosečem, jak jsem si traktor s názvem Black Edition nazvala, dostaly do nepříjemného náklonu a já si nebyla jistá, ešivá to neuďá bum 😀 . Zatim ale teda furt dobrý, pořád na všech čtyřech kolech. Komplikace nastala ovšem se Štajníkem, kterýžto z nějakýho důvodu pojal nápad, že nastoupí do traktoru se mnou a budem jezdit oba. Nevím zatím, zda tak chtěl učinit pro svou zábavu – tipuju spíš , nebo proto, že by měl obavy o můj život 😀 – což ale taky přichází v úvahu, nedivím se mu. Každopádně ho furt musím odhánět a když zastavím, tak ho dokonce odkopávat 😀 😀 . Ne, to už trochu přeháním, nicméně mu musím zdůraznit, že FAKT NE!

No, tak jsem zvědavá, jak mi to půjde tentokrát a docela se na to těším. Abych se prej rozcvičila, budu rovnou řídit i auto z Domečku až na chalupu, pravil Brtnik. Fajn, zas mě čeká infarkt 😀 .

Povšimněte si prosím, že když to řídí Brtnik, nechává to Rumouše zcela v klidu 😀

 

P.S. 😀 uvědomila jsem si, že jsem sice udělala dokumentaci, ale………….. vy vlastně nevidíte nic, páč to je dokumentace zezadu jaksi. Detail žádnej 😀 . Tak to se omluvuju, budu to muset napravit.

P.S. 2 : páč zase pršelo, tak se nikam nejelo, takže jak mi to jde příště nevím, protože příště ešče nebylo. Ale snad se tedy aspoň pochlapím a udělám pak lepčejší dokumentaci.

 

12 komentářů u „A je ze mě jézeďák!

 1. P.S. 3 to, že jseš jezďák už víme dávno 🙂

  Jééé to by se Koněvovi taky líbilo, jezdit na trkatůrkovi 🙂

  1. No to si piš, že by se jí to líbilo. Rumouš je celej říčnej, zrovna tady dumám, že si na traktor budu muset sednout s hráběma a těma ho odstrkovat 😀

   1. No tak ho chudáka svez!
    A jinak máš pravdu – vidíme z traktůrku leda tak sběrnej koš. Takže ho broučka vyvez někam na sluníčko a udělej mmu pěkně portrét jak na občanku, jo? Nebo ne, radši tak jak se fotěj zločinci, ať ho máme ze všech stran.

    1. 😀 😀 pokud bude dneska příležitost a čas, tak to zkusím cvaknout – nesmím nechat doma teleféna. Mám k němu dát taky takový ty čísilka kriminalistický? 😀

     1. Dej k němu Rumíčka ne? To je pěkný číslo. 😀
      Mocně závidím traktůrek, právě se chystám dneska v tom vedru k běhu za sekačkou.

 2. Maya
  no jo, tak je tam posadím voba, do série 😀

  No hele v tomhle vjédru to bude podle mě peklo i na tom traktůrku – sice se tam doplandáme tak po pátý hodině, ale i tak. A protože s tím ještě nejsem úplně srostlá, tak to nevidím na nějaký rychlostní závody 😀 . Na jízdu s proseccem si ještě dloooouho počkám 😀 .

 3. Hezkou cestičku k domovu, teda chalupě, máte, Petro :-). Ale ten traktor, ten traktor… Nevím proč, ale představovala jsem si něco většího, třeba s kabinou ;-). To se mi to kecá, ani tenhle stroj bych neovládla.

  1. Ano ano, ten úvoz s klenbou z šípků je moc útulný a v létě poskytuje příjemný stín. Sekáme to tam a udržujeme křoví v šachu i když to není naše cesta. A v jednom místě je flíček s chudobkama. Ty tam nikde v okolí nejsou a tak si je tam hýčkám 🙂

   Já jsem ráda, že je Černoseč tak akurát k mojí maličkosti – doslova, páč já teda vejškou neoplývám. Je to ale boží na něm drandit, děsně mě to ba!

  1. Jo, jako že bych do koše naložila kanystry s benzínem a vyrazila v sobotu, abych v pindělí ráno byla před branama práce a zvostala tam do pátku a vyrazila domů, abych hned v sobotu zase jela zpátky….. 😀

 4. Gratuluju k sikovnymu pomocnickovi! Hlavne se nam neprevratte. 😀 At vam to pekne drandi a seka a couva a sbira a vysypava a proste funga a setri vam to zada i cas.
  Verim tomu, ze az se se strojem szijes, Rumicka na klin vezmes a on te bude navigovat. 🙂

  1. Z převrácení mám taky krapítek obavy, neb je to u nás takový veeelmi členitý. Ale je to fakt supr, couvání a vysejpání koše kupodivu mi jde. Je to zábavička. A hlavně fakt velkej pomocník.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..