Další celej víkend v jednom článku

A tentokrát hlavně kvůli práci, do který jsme se pustili.

Na mě ještě čekalo dokončit svůj cihelnej projekt na komíně a rovnou už jsem se pustila do cihel na zdi v budoucí šatně. A pak jsem taky dělala instalatérskýho pomocníčka. Páč  – POZORTÉÉÉÉÉ!!, POZORTÉÉÉÉ!! Brtnik už dělá inštalatéra a zavádí trůpky do zdí. A protože v některých momentech nelze trubky svařovat v jednom člověku – když třebas má nějakej složitej vodovoní uzlik a je třeba ho spojit s ostatníma už zabudovanejma trůpkama – tak jsem dělala toho pomocníčka a držela svářečku-tavičku-letovačku nebo jak se říká tomu vykslajvantu, kterej se nahřeje, nastrkaj se tam z každý strany ty dvě trůpky, který se natavěj a pak se tím pádem do sebe zasunou a zatuhnou a držej. Aspoň teda doufáme, že držej, záleží, jak projdou zátěžovou zkouškou.  No ale já třeba díky tomu vím, čemu se říká v instalaterskejch serepetičkách nástěnka a k čemu slouží. Ovšem nejen instalatéřině jsem se věnovala. Krom toho, že jsem čas od času šla poobdivovat svoje cihlový dílko a pustila se tedy i do další fáze, tak jsem hlavně odklidila zas veškerou tu suť a další bordel, který vznikl při instalaci vodovodních trubek. No a tak se tentokrát nekonalo nějak velký courání.

Ale bez procházek to nebylo, to rozhodně na tý sobotní mi zase způsobil hned u branky infarkt Mouses, který nás šel doprovodit. Rozhodl se přeběhnout na druhou stranu silnice a tam pokadit sousedům trávník. Nevím, ešivá proti nim něčehož má a tohle byl akt pomsty 😀 😀 , každopádně mi hrozně zatrnulo. Zpátky přeběhl ihned po ukončení akce a naštěstí nic nejelo. Ale mně jela pumpa do plnejch. Mě z něj trefí, fakt.  Rozhodl se, že se k nám pro dnešek připojí trošku víc a šel s námi dozadu na louku. A tak jsme se tam s ním trošku zastavili. Vytáhla jsem balonky a protože Tali víc zajímaly myši, tak jsem jeden házela Rumíčkovi a druhej Mousesovi. Ten ho sice teda neaportoval, ale uvítal boj a honění ježatýho balonku, na kterej mohnul útočit jako dravá hrozivá šelma. Když se pak na chvilku přišla zapojit i Taliprtka bylo možné pozorovat zajímavý obrázek. Zpravidla je to tak, že pes honí někde venku kočku. Tady to bylo obráceně. Tali si odlapila do vzduchu hozenej balonek a vítězně s ním tryskala prostorem. V patách za ní svištěl Mouses, kterej se jí snažil dohnat a napadnout 😀 . Fakt ftipný, takhle je sledovat.

Nechali jsme pak Mousese u jeho zahrádky a sami  zamířili úvozovou cestou k lesu. A hlavně k remízku, kde mám rozmístěný svoje dvě krmítka.V každým mám dvě lojofky a jen týden stačil, aby to bylo šécko fuč. Jsem prosíravá, měla jsem další čtyři s sebou. Pak jsme šli ještě zkontrolovat krmelec, ale protože mrkev byla netknutá, nic dalšího jsem tam nesypala. Jen jsem veverkám doplnila oříšky do síťky a šlo se. Pocourat tak jako po louce a pomalu domů. Bylo zataženo, jako ostatně celej den, tak nás venku ani nic moc nedrželo.

Když jsme přišli, Mouses už na nás čekal na svým bydlíku, kde nebydlí a používá to jen jako svou pozorovatelnu. A teda musím říct, že se tvářil značně vyčítavě. Proč jsme ho tam nechali? A proč jsme byli pryč tak dlouho? Když je nevlídno a kamna už na něj čekaj? 😀 Tak jsem ho pohladila po tý jeho makovičce a poprosila ho, ať se na nás moc nezlobí, že jsem ale ráda, že ho vidím. Ostatně jako vždycky. I v ten minulej pátek, když jsme se stěhovali do Domečku. Hnedle jak jsme přijeli, přicupital nadšeně od sousedů a byla velkovítačka. Jsem vždycky spokojená, když dorazí, protože prostě je to člen smečky. A on se rozhodl, že už je komplet teda člen smečky, páč v sobotu – resp. vlastně v neděli v noci spim, spim a najednou už nespim, protože mi někdo chodí po hlavě 😀 😀 . Tak ale dlouho nechodil, frkla jsem ho nemilosrdně dolů, protože ani ohaříci nejsou v posteli a on taky nebude. I kvůli alergii, co má páník. Ostatně má svůj minigaučíček ze židle, kterou jsem mu udělala, aby nebyl smutnej, že ohaři mají křesla a on prt. 

Tak to bylo takový jako překvapivý probuzení do neděle. A víte co? Já vám nakonec o tý neděli krátce poreferuju zvlášť. Snad se mi podaří dostat v tomhle nouzovým režimu pár fotek, co k ní patří.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..