Nač?

Kynologická velkobáseň. 😀

NAČ?

Nač, řekněte mi nač,

sem si čistý tepláky brala?

Abych vo hodinu pozdějš

jak orangutam vypadala?

Proč, proč?

No, protože Zrzavečka sem 

na klíně chovala.

Musel nutně dělat tuli-tuli.

A mně pak na teplákách

jeho vypadaný chlupy zbyly.

Koukali jsme fšicí na

Mýho strýčka Archiméda

a byla to děsně suprová pohóda.

Můj strýček Archimédes je moc milej

a moc ftipnej film,

co i Brtnika velmi pobavil.

😀

Konec velkobásně 🙂 a ten film opravdu vřele doporučuju. Výkony herecký vynikající, udělá vám to dobře a mile na duši (strýčku Artuši 😀 😀 ) . Takže kdo nemá na ovladači červený tlačítko, najděte si na internetu v archivu ČT – tady:

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10460904893-muj-strycek-archimedes/

Udělejte si něco dobrýho k pití a bavte se. Není to třeskutý humor, je to humor velmi laskavý. Doporučuju pustit si to večer, před spaním. Půjdete pak do peří s úsměvem. Dívejte se a bafte se.

Myslím, že hláška :”Bojim se, ze má v hlave sísalu.” se stane mou velmi oblíbenou 😀 😀 .

2 komentáře u „Nač?

 1. Fajny film. Zavedl mne do dětství. Bydleli jsme v podobných cihlových domech tzv. “dvouletkách” a do vedlejšího baráku nastěhovali řeckou komunitu, celkem 24 partají. A tak jsme se družili a rvali a poznávali navzájem. Se mnou do třídy chodili dva sošní chlapci Tašus a Grigor Karamichalos, kdepak je jim konec, ale propadli (neuměli čáásky) a chodili pak o rok níž s naším Jurou. My se po základce odstěhovali a po třiceti letech a plyšáku jel brácha prvně na dovolenou do Řecka, večer si dal pár stopiček metaxy a začal s domorodci plynně rozprávěl řecky. Švagrová oči navrch hlavy se ho ptá, proč ses nepochlubil, že umíš řecky? A brácha.. no, já to do teď taky nevěděl. 🙂

  1. Film je úžasnej. Nevím, jestli si to někdo uvědomila, ale ani z jedný tý postavy nevykukuje ten herec, kterej ji hraje, není tam Donutil, Vetchý, tak jak prostě každej hraje nějakým způsobem. Ne jsou tam ty postavy, dokonale zahraný.
   Já si po dlouhý době vyloženě pošmákla a byla jsem ráda, že jsem se dívala, i když to šlo celkem pozdě – nechápu proč, nechápu, proč to nedali v nějakým hlavním čase.
   Tys to sama zažila? Ty jofka, muselo to být v něčem docela prima ne, mít kolem sebe jako dítě takhle trochu jinej svět? pro ně všechny to muselo být hodně těžký. Nechápu, že jsme se o tom vlastně vůbec ve škole neučili. Já se o tomhle dozvěděla až jako dospělá.
   Brácha je borec, že si po letech vzpomněl 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..