Deníček Pepiny – středa, 12. 8. 2020

Teda řeknu vám, tady je to horší než na Václaváku.

Pes nemá chvilku klidu. Od rána zase rachot a navíc ještě smrádek, prý nějaký asfaltovací stroje. Z druhý strany se pro změnu polem plazila jiná ohromná příšera, která plivala slámu a hrozně prášila, až mě svědily oči. Pronásledoval ji traktor, asi nějaká zvláštní hra na honěnou.

Asi abych strojům nezáviděla, hrála si se mnou Přísná v podvečer taky na honěnou. Lítala jsem po zahradě jak srnka,

Srnka převlečená za józefpčika
Srnka převlečená za józefpčika

což se o dvounohý parťačce říct nedalo. Hekala, že i teď je nechutný dusno a vedro, a že prý má být ještě hůř. Já mám sluníčko docela ráda, občas se opaluju a nahřívám jak kočka. Ale tohle je dost i na mě.

Dopoledne zase volali páníčkové. Teď se zajímají, to by jim šlo. Nelidové, odjedou si a mě uvrhnou do takový polepšovny. Vším svým šarmem se snažím Přísnou upozornit na to, že v lednici je sýr, salám, maso, že bych nutně od všeho kousek potřebovala. Tváří se nechápavě a mé snahy jsou zarytě ignorovány. Ach jo. Ze zoufalství jsem přes den pochroustala kousek kedlubny a mrkve. Dneska mi znovu změřila hrudníček. Pro nějakou evidenci. K čemu jí to bude? Ať si měří ten svůj radši…

Přemýšlím, co důležitýho bych si ještě pro dnešek zapsala. Už jsem si tu pěkně zvykla, kramařím si ve svý tašce s hračkama a dělám kiš-kiš na Černou, která závidí. Je to legrace, ji pes dovede tak snadno vytočit. Ona je opravdu žárlivka a hamižnice, na just ji provokuju. Pruhatec měl odpoledne nějakej problém s oblohou, hrozně na ni křičel. Přísná vzdychala, že je trouba a ať se nebojí, že ten balon je hodně daleko. Se jako bojí ten obr pruhatej balonu? Proč ho neprokousne? Měl by pak klid. Nechápu, přitom hned venku za dveřma má asi tři kopací balony, se kterýma si hraje.

Jo, ještě jeden zážitek jsem měla. Obcházely jsme zahradu a tam za plotem zrzek. Kočičák, Přísná ho asi nemá ráda, dělala na něj kššššššššc a jedééš! Prý loví ptáčky a chodil krást v zimě lůj. Lůj moc nevím, co je, hnůj bych věděla. No, nenechala jsem ji ve štychu a pomáhala jsem jí s vyhnáním kocoura. Doma, u páníčků, lítá hodně koček, některý jsou dost oprsklý a veliký. Panička má strach, že by mi mohly ublížit. Mně? Udatnému jezevčíkovi, který je loveckým plemenem a noruje lišky? Podceňuje mě a dělá ze mě gaučáka, tlustýho gaučáka. Tady jsem si aspoň na zrzouna pěkně zaječela a hnaly jsme ho s Přísnou od plotu dál.

Už se zase stmívá, Přísná jde chystat Černý s Pruhatcem žrádlo. Cítím maso, sakriš, zase mě převezla. Já už svou granulovou večeři slupnula. Uvidím, jestli mi kousek mletýho masa odpadne do chřtánu, ale tentokrát se tváří dost nepřístupně. Mám to tu těžký, tuze těžký. Jdu na ni zkusit nějaký další fígle, třeba z ní něco vymámím. Pěkný večer přeji.

4 komentáře u „Deníček Pepiny – středa, 12. 8. 2020

 1. Vona je taková chudinka malá krátkonohá 🙂
  Tlemím se tu jak blázen, páč si myslím, žes jí úplně vystihla, Fifino.
  A co majitelé, asi jí zase přecpávají, viď 🙁

 2. Tyjo, srpenec a tropy, zda se to bejt strasne davno.
  Pepina plachtila slusne, ted uz se ji plachti o neco hur. To by asi bylo odpovedi na dotaz, jak je na tom nyni. Je to horsi, ale muze bejt este hur. Mas to marny, mas to marny… Inteligentni lidi, ale v tomhle ohledu se chovaji ke svymu psovi jak momentalne zavostaly. 🙁 Opici laska, nebo nevim. Dlouho se vsichni drzeli a Pepina vypadala fajne. Pak staci par dni a … Nebudu se rozcilovat. 😡
  Minulej tejden jsem na veterine potkala pri cekani na ockovani s Troldou fenu barvare. Twe, to byla normalne delova koule vyzrana, kam se na ni hrabala Dorotka sadelnata. Nechapu, ze lidi si neuvedomujou, jak psovi vykrmovanim skodi. Nebo uvedomujou a je jim to u zadele. Chjo.

  1. …Tyjo, srpenec a tropy, zda se to bejt strasne davno….

   Obzvláště dneska tedy 😀 😀 ty jo, to je podzimní počasíčko 😀

   To je škoda, že už zase jede Pepina ve starým režimu 🙁 . Vždyť je to navíc proboha mladej pes! Ale nenaděláš nic, vůbec nic. Přece chtěli ale jezevčíka právě proto, že se jim líbí a teď z něj dělat tlustou tlačenku! To si mohli koupit basseta /basseti prominou, ale prostě proti jozepčikovi jsou takový válcovitější, ale k nim to prostě patří takovýhle rámec těla, pidijezevčík má bejt jako lasička/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..