Výběrový řízení ukončeno.

Koncem července jsem vyhlásila to výběrový řízení na pejskovou, která by měla být nástupkyní za Bonču od Zdeny ze Zvířetníku.

A díky souběhu náhod a Peťě AP už můžeme  tohle výběrové řízení uzavřít. Neb již byla vybrána. Kandidátka snad nejvhodnější. Když jsem totiž pátrala a sháněla, ešivá by se někde štěňátko, klidně i odrostlejší nenašlo, narazila jsem na chovku v blízkosti právě Peti. Tak jsem jí cinkla, abych se pozeptala, ešivá nemá ponětí, jaká ta chovka je. Protože dneska chová, bohužel, kde kdo a ze psů si dělá tvz. dojnou krávu. Nepoctivců je habakůk. Vysvětlila jsem Petě co a proč a pro koho sháním a proč se poptávám na onu chovku a když mi o ní popovídala, obratem mi sdělila, že jí něco napadlo 🙂 .

To něco byla malá střapatá tříletá feňule voříška, která byla bytem o její kamarádky. K té jí kdosi dal na výchovu, protože sám se o to nepostaral. Pak už se ovšem k fence nehlásil. A ta se stala tak trochu nadpočetná. S perfektní výchovou, s perfektní péčí, ale tak nějak bez vlastní náruče po který její duše prahne. Protože je to  mazlící profesionálka a mít svý páníčky jen a jen pro sebe, je její sen. Doteď žije v malý smečce původních obyvatel domácnosti a je na ní vidět, že jí to zkrátka chybí. A její provizorní panička by uvítala, kdyby mohla fenku předat dál. No???? Uvidíme, co na to Zdena řekne.

Kessinku, jak se fenka jmenuje, jsem tedy Zdeně představila a vypověděla jí všechno, co jsem se dozvěděla. Že má supr výchovu i výcvik, může chodit na volno, má skvělý přivolání, je to umazlený stvoření, milující dospěláky i děti a navíc – nemá problém s kočkama a dalším zvířectvem, protože v jejím současným domově krom ní, psů a koček žije slušnej zvěřinec. To se Zdeně zamlouvalo, protože jedním ze základních požadavků bylo, aby byl pesan hodně vázaný na ně a pak taky, aby snášel kočičky, což…. Kess podle zpráv rozhodně splňuje. A tak jsem si vyžádala fotky, poslala je Zdeně a čekala na reakci. 

Byla, myslím, ponejprv zaskočená střapatým stvořením, každopádně, že to přednese na rodinné radě. A uvidí se i podle toho, jak dopadnou návštěvy v chovkách, které už měla naplánované. Na Kessinku se pochopitelně pojedou podívat taky. Noooo……….. helejte………. 😀 …. já se musim fakt děsně smát. Páč když jsem viděla fotky z toho prvního setkání…….. tak se divím, že si tu střapatici mrňavou neodvezli rovnou. Vysmátý, ščastný a nadšení. Všichni tři. Zdena, její manžel Ivan a pochopitelně Kess. Která jako by věděla, že přišla její šance na vlastní a jen a jen svůůůůj domov, kde všechny náruče budou patřit enem jí. Po téhle návštěvě, kdy Zdena s Ivanem viděli i prostředí, kde v současnosti Kessinka bydlí, Zdena rovnou odvolala další plánovanou návštěvu. Aaaaa ani mě to nepřekvapilo. Z těch fotek to přímo sálalo. A nepřekvapilo mě ani to, že nakonec o pár dní i posunuli Kessinky stěhování a přivezli si ji o trošku dřív. 

První hlásání z nového domova jsou nadšený a já doufám, že to tak i zůstane, že budu ta dobrá kmotra, která tohle zařídila. Ale nebyla jsem na to sama. Tak snad duo Petra  a Petra to vymyslelo dobře, dobře pro všechny. 

No a tímto, tedy můžu skončit výběrový řízení na nástupkyni po Bonče. Pozice je již obsazena manažerkou přes gauče – Inženýrkou Kessinkou 🙂 . Ač teda bylo v plánu, že ten pes do postele fakt nepude 😀 😀 .

Kessinka - úplně vpravo
Kessinka – úplně vpravo

10 komentářů u „Výběrový řízení ukončeno.

 1. Znám jednu fenku, ta má dukáty, má dukáty. Úplnej Kecal z Prodanky. Jenže dobrej dohazovač zná obě rodiny, zná souvislosti, zná očekávání vyslovená a nevyslovená. Dobrá věc se podařila, pravá láska zvítězila.

  1. 🙂 Jo Kecal já sem velikej 🙂 , Nerošek od Vlaďky-Sokola, by mohl taky vyprávět. Doufám, že se opravdu dobrá věc podařila a vzájemně si fšicí sednou.

 2. Kesinka sedí vpravo od pejsků, na fotce je vidět VLEVO – je zrzavá žejo, ne černá

 3. To je ale.krasna kesinka! At ma.mudlanicko vsechno jen a jen pro sebe a kocicky konecne 🙂

 4. Smetáci malí… 🙂 fajní jsou a Kessinka je vyloženě sympoš psék a nejspíš také bystrá jak už voříšci bývají. Zas mám koutky nahoře, další psí duše našla své lidi. 🙂
  Díky všem, co se zasloužili.

  1. Jojo, podle toho co Zdena říkala, bude bystrá až za komín. Už si to zařizuje podle svýho 😀 .

 5. Teedy, dobra prace, pani Dohazovačko/y! 🙂 Kessinka ma krasny fousky, hned bych ji za ne mirne tahala – na fotce mi pripomina trosku mix teriera. Ale to je fuk, hlavne, at se ji v novy rodine dari a jsou vsichni moc a moc spokojeny! 🙂

  1. Trošánek teriéří holčička bude. Příští pindělí bude na Zvířetníku hlásání přímo od její paničky i s fotkama a musím říct, že u tý jedný jsem se smála dost nahlas 😀 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..