Tak… a teď trochu dokumentace

Jo,  abyste si uměli udělat představu, co nás tak jako čeká a nemine.

Domeček TroškuŠmudla. Tedy ne, že by byl ušmudlanej, to ne. Původní majitelka je stará paní, která o něj dbala, ale je to takovej trpaslíček, trošku upozaděnej, a tak tam práce bude habakůk. Víte jak Domeček prokoukne, až se mu udělá pořádná střecha, i přes přístavbu? Až dostane nový okýnka, plot a tak? :

Tak to máme částečně exteriér, tetkon něco ze zahrádky:

A nýčko něco z příslušenství:

A pak taky …. přístavky, ty nám daly dost zabrat – posuďte sami:

To šécko co vidíte, jsme vynosili, roztřídili na papír, umělou hmotu, kov, dřevo na spálení, krásný fošny na zpracování a pak směska, srovnali a vzniklo tak místo, kam jsme mohli narvat stejně vytříděný věci z půdy a z domku samotnýho. Tetko to jen svědomitě odevzdat. Jo, šlo by to naházet do kontejnerů, ale…. jednak je to prasárna a druhak, člověk by přišel o ty poklady jako jsou třeba ty krásný koše, truhla na půdě, starý okna, skříně a jiný další věcičky. Mohli jsme tak podarovat i místní knihovnu, kam předáme to množství cédéček s muzikou. Myslivcům jsme předali nějaký ty trofeje, pamětní listy a obrazy. Je škoda, aby to šécko skončilo na  skládce. 

Na půdě toho člověk našel taky dost 🙂

A nyní sejdeme do přízemí:

a pak se vrátíme do starší části domečku:

Jak vidíte, bude to pěkná šichta.  Tak nám držte palce. V příštím díle uvidíte ty pokroky!

24 komentářů u „Tak… a teď trochu dokumentace

 1. Hodně práce vás čeká,ale až bude hotovo,to bude krásný pocit.Držím palce ať to pěkně odsejpá.

  1. Jo, práce jak na kostele – už vím, proč se to tak říká 😀 . Já myslím, že nejhorší bude to okolo tý práce jako takový – vyřizování všeho možnýho a taky zařizování. Včera jsme byli koukat na koupelnový vybavení, měli jsme i představu, že si tam s někým z těch lidí, co tam jsou sedneme a koukneme na návrh, třebas že i něco poradí, uvidí jinak. No tak paní byla naprosto nepoužitelná, jen nám sdělila, že si to můžeme naplánovat na jejich stránkách 😮 . Takže naprostá ztráta času. 😀 😀

 2. Krásný baráček, určitě si nechte kadibudku a ty velký koše, to je nedostatkový zboží a jednou jak když to najdeš. Práce hodně, ale k bydlení to je hned, není to žádná ruina, tak pohoda klídek a spěchat nemusíte.

  1. Do velkejch košů jsem se zamilovala hned, jak jsem je viděla, pár jsem jich hned převezla na chalupu protože někde potřebuju nechat vyschnout rozsekaný větve starý třešně, co odešla. Všechny jsem je pěkně vysprchovala horkou vodou a nechala schnout na sluníčku, už se vidím, jak v nich tahám dřevo do pece 🙂 . Kadibudku úplně nevím zda nechat, páč jak to v dnešní době čistit, že jo.???

   1. Kadibudku vyčistit a dát do ní chemický záchod… kdyby bylo v rámci rekonstrukce potřeba na čas vypojit vodu a odpady, tak jako když to najdete 🙂

    1. A to je možná dobrej nápad ale. I když mi tam záchod jako takový máme a ten se bude odpojovat až v druhý fázi rekonstrukce, ale člověk nikdá neví, co se vyvrbí, díkec. Nadnesu doma.

 3. Parada! 🙂 To se to bude zahradnicit. To se to bude kutit. To se to bude farmarit. Krasne se bydlikovat bude. 🙂

  1. Jo na kutění má Brtník celou dílnu supr vybavenou – to tam všechno pán nechal. A Brtnik pochopitelně jásal, jak malej Jarda. V zahradě se musí kapek upravit terén, nad krechtem bude altánek, kolem zídka s levandulí, od branky bude zídka s opuky, která bude oddělovat přední zahrádku od ostatního, budu mít skleník a rádi bychom zase vybudovali jezírko a k němu potůček. Plány jsou veliký 😀

 4. vypada moc utulne! 🙂 a krasnej pozemek 🙂 ten si vas urcite uz dopredu vyhlidnul 😉

  1. No právě, že to je útulný a i v rámci možností udržovaný, člověk by tam mohl klidně z fleku přespat a neštítil by se. Všechno čistý, jen prostě něco opotřebovaný. Prach a špína pochopitelně na půdě a ve sklepě, kde je kotel na huhlí.

 5. Mě bolí ruce už jen při pohledu na fotky. 🙂 Obdivuju kolik toho stihneš, milá tryskomyši.
  A zahrada je vyloženě sympatická, takhle k stáru mě (člověka panelákového) dojímá už každý křák a trochu trávy. Až pojedu jednou kolem určitě se stavím na stopečku ořechovky (nádherný strom).
  Domeček i zahrada působí přívětivě, ještě hodné sousedy a Fakt Fajny Flek. 🙂

  1. Co ruce, mě bolej záda! Hnula jsem si při odvážení vybouraných cihel – hned asi u třetí, kterou jsem skládala 😀 . Jesli opravdu někdy pojdeš kolem , tak rádi ořechovici načepujeme. Brtnik dělá výýbornou. A teď už má i vlastní obří zdroj ořechů. Ty jsou tam dokonce dva. Ale ten jeden vzadu je nemocný, Brtník se ho pokusí “opravit”. U včelína je krásná třešeň a má výborný třešně. Je to tam přívětivý, to přesně říkali i chlapi, který tam byli kvůli oknům. A ohařiska jsou tam taky spokojený.

 6. hezkej domek i zahrada-a nábytek-ten v tom obýváku+stolek,židle má můj tatka taky…
  a je to takový,že i bydlet se v tom dá hned-jako,že i nábytek vypadá zachovale
  akorát škoda té reokonstruované ložnice,že?
  nebo co je vlastně s bytem?

  1. Jo ložnice mě dost bolí teda, to se mi špatně kouše, když si to uvědomím. Protože tu miluju. Ale vím, že Brtnik vybuduje tu novou taky pěknou, znám ho, bude to podobný styl. Jen bude menší, a musím vymyslet co s tím úžasným kobercem, páč ten se tam prostorově nevleze. Byt musíme prodat, aby bylo na rekonstrukci. Půjde to z gruntu, jen výměna oken je šílená raketa, to stejný pak čistička, tepelný čerpadlo a… pec, ta bude mega drahá.

 7. uf po odpolední mi to fakt nemyslí:-(
  jsem chtěla pochválit,že jo to vlastně pěknej domeček,ve kterým se dá vlastně i bydlet,
  naši když kdysi koupily barák-tak nám s bráchou byl rok,dvojčata,bydleli s nám v jedné místnosti v kateřině a koupily zbořeninu -ale jako fakt,kde dělali všecko nový,mělo to teda sklep dole+prádelka,sklep,garáž-my nikdy auto neměli….,dvoreček a předzahrádka a no a naši se už tím barákem zadlužily,že nábytek postupně po něčem,
  kdo co dal-2 pokoje-každej kus jinej,pak obývák od dědy-takže hodně retro…
  co by daly za dům s nábytkem….:D
  no-prostě-pěkně jste si pořídily-a mimochodem,s nábytkem budete dělat co vlastně?
  jinak proutěný koše sou dobrý-a i králikárna….koš hezky na seno,králička dodá Kachna-no to pude:D:D:D

  1. Jo, určitě by se bydlet dalo a hned, ale zatím máme prostor pro to začít rekonstruovat ještě s tím, že bydlíme doma. Rozjíždíme to postupně, už se vybourala ta přístavba a začíná se kutat. Tam bude právě ta ložnice, nový záchod, koupelna a šatna. Až tohle bude hotový, přesunem se tam natrvalo. POkud by vznikla potřeba to uspíšit, tak je právě super, že zázemí tam je -a můžem tam být provizorně.
   Nábytek jsme vystěhovali a nabídla jsem ho na obci pro někoho, kdo je potřebný, mají tam prý jednu paní, tak uvidíme, jestli se jí něco bude hodit. Tutově si nechávám tu prastarou kredenc a prastarej nábytek kterej k tomu patří. To se bude renovovat. Ten novější nábytek půjde do světa, buď si ho někdo vezme a nebo halt do sběrnýho dvora. Nahoře na půdě byly ještě dvě starý křesla, ty se přečalouní a taky si je necháme. Ještě uvažuju nad tím, že dám dohromady a natřu takovou starou rozebranou kovovou postel, koupím do ní novo matrac a bylo by to na půdě pro návštěvy – bleděmodrá postel pod nebesy 😀 .
   Králíkárna huž nejni – jsem nevědíla, že budu mít vrchní dodavatelku králíkůch 😀

 8. Zaujala mě fotka z půdy na které je krabice Thomson a nad ní nějací dřevění medvědi?
  A jak píše kus kus mě teda bolí úplně všechno když si představím, té práce kolem J´já jsem tvor líný a ještě se k tomu drze přiznám…..nicméně ehm, kdybyste potřebovaly nějaký rady víš jak, Željko je k dispozici 😀
  Moc vám to přeju ať práce odsejpá a brzo se zabydlíte.
  Už se těším až koupím od Kachny králíka a přijedu k vám s živým dárkem 🙂
  Slepic nosit nebudu ta je moc teplá 😀

  1. Jojo, medvědi tam nějací byli, ale to nebylo úplně ke schovávání. Práce je tam víc, než na tom kostele, ale …už to máme prázdný úplně, a už se spustila přímo rekonstrukce, celý přístavek je vybouraný a začínáme řešit. Mě momentálně taky bolí šécko – z toho malování dvou místností – se to nějak rozleželo a v kombinaci s včerejší procházkou, je to výživný 😀 . Ale do zítra si určitě odpočinu 😀 😀 na chalupě 😀 😀
   Já jsem taky líná, ale když něco chci, tak máknu.
   Králík bude dárek hlavně pro Talinku 😀 . Já naopak chci tu slepici. Nahatou 😀 , ta bude ešče teplejší 😀

  1. Díkec a znáš se s nima osobně? Jak jsem říkala, Brtnik by rád spíš jen konzultaci, chtěl by si to postavit sám, takže mít někoho, kdo by byl ochotný hlavně poradit, by byla paráda.

 9. Ne neznám, znám tady jednoho chlápka, to jsem ti říkala, že by určo i poradil…
  Ale nevím, jestli by vám to pak stačilo po telefonu.

  1. No tak asi by byl lepčí ten chlápek, kdyby to pak šlo, po telefénu nebo třeba bychom zajeli zasejc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..