Klíčová vyjíždka

Zavolal mi Brtnik do prasé, že má pro mě blbou zprávu. Že nejspíš ztratil klíče od služebního auta. A to není úplně levná záležitost. Nu což peníze nejsou šécko. Ale dobrá zpráva je, že je nejspíš ztratil někde na chalupě. Tak fajn, uděláme si vejlet v tejdnu na chalupu a vezmeme ohařiska s sebou polítat si po louce. To mi Brtnik vymluvil s tím, že je vedro a vyvenčí je on doma, než skončím v práci, ať zbytečně nejezďej v autě. Stejně tak mi vymluvil můj venčicí outfit, kterej mi na chalupu přišel tak akurát. Že se stavíme cestou v Řevničově na pizze. Jooo, dobrej nápad. To jsem kvitovala. Cestou mi řekl, že ještě slíbil realiťákovi, že sundá u domečku ten poutač k prodeji domu. Že mu furt ještě lidi volají. “To si to jako nemůže sundat sám?” divila jsem se a brblala, páč si tím pádem zajedeme. Ne moc, protože domeček je na půl cesty mezi chalupou a Prahou, ale trochu nás to zdrží. Navíc jsem nechápala, proč pojedeme z chalupy nejdřív tam a až pak na tu pizzu, protože to se zase kus budeme vracet. “Naprostej nesmysl!” kafrala jsem dokola, leč Brtnik si trval na svým, že už si pak chce jen dát tu pizzu a valit domů. “Je to hovádina!” Trvala jsem si na svým a bylo to tak jediný, co jsem mohla. Řidič a velitel vozu byl Brtnik. Já se jen vezu.
Dojíždíme na chalup, když se velitel vozu ozval: “Bože, já jsem ale takovej idiot!!!!” “Eee?” zeptala se vezoucí se. “Sem nechal doma klíče od chalupy!!!!” dostalo se jí odpovědí. “Ty máš momentálně s klíčema evidentně dost problém, co?” pravila vezoucí se veliteli vozu. Kupodivu přežila, neb velitel vozu jest mírný a laskavý člověk. (A přidrzlá vezoucí se to moc dobře ví a hřeší dost na to??)
No nicméně na chalupu se dojelo s ťím, že se aspoň dvéřma podívá, zda neleží klíče od služebáku na schodech a projde zahradu. Šel napřed a já se jen tak courala, došla na louku, prošla se tam a když jsem došla k brance na zahradu, akorát se vracel Brtnik a že klíče našel. Tak hurááá! To je výborný, ušetřili jsme dost peněz za pořizení nových.
Vrátili jsme se k autu a já znovu začala hučet, jak nesmyslně to naplánoval s tím zajížděním. Zcela marně a tak už jsem toho nechala. A těšila se, že se aspoň kouknu zvenčí na domeček. Projeli jsme lesama, který vesničku obklopují, minuli jsme kapličku na jejím začátku a už jsme byli u vrat. Cedule ovšem nikde, zato vrátka…..otevřený!!!! “Neneee!!! Už zase???? Tys na mě zase ušil další boudu a…. my si jdeme domeček už převzít!!!” vyhrkla jsem. Usmíval se spokojeně, že mu to opět vyšlo. Pořád na mě dělá takovýho šméčka a překvapeníčka.
Za plotem už byl pan majitel s partnerkou a opravdu jsme si s předstihem šli domeček přebírat!!! Na katastru to ještě nebylo zapsaný, ale to prý nevadí. “Žjooo múžem začít řádit!” a ruce už me svrběly, že začnu něco z toho všeho, co zůstává – a ze toho po staré paní v domku pochopitelně je hodně – vynášet? . Tak ale ještě nebyla ta pravá chvíle, zatím jsme museli ještě udělat nějaký oficiality. Dorazil i pan realiťák a proběhlo, co mělo. Jen s jednou výjimkou, nedali jsme si tam to první kafe, jak zamýšlel Brtnik. Proto se jelo na tu chalupu, pro kávovar. Abychom si mohli všichni dát kávičku. Vůbec ne pro klíče. Žádný totiž neztratil, byla to součást jeho plánu, jak to všechno odůvodnit, abych mu to bezpečně sežrala i s navijákem. Tohle mi totiž dělá vážně pořád a furt a neustále ? Ale to je na další vyprávění, to bychom tu byli ešče zejtra. Tak mu to zase vyšlo!!!!?

5 komentářů u „Klíčová vyjíždka

  1. Teda koukám Brtník je úplnej konspirátor Džejms Bond. 😀 Ale super, že už je domeček váš a těším se na povídání z nového domova.

    1. Je s tímhle dokonalej ? Já si jen myslela, že v tomhle případu moc nic nejde zatajit a i kdyby, tak mu bude jasný, že bych byla ve střehu. Zjevně jsem nejspíš nebyla??? Ani 31 let na to nestačí

  2. 😀 Nachytal, nachytal… Jehee, nejvic sikovnej Brtnik, ze ho chvalim a volim nacelnikem tymu “Kujmepikle”. 😀

  3. Muheheee, moc čikovnej pán totok! Evidentně ví jak na to a to se cení 🙂 Skvělěj konspirátor 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..