Vyhlašuju výběrový řízení

Vyhlašuju výběrový řízení

Potřebuju psa. Teda psa. Pejskovou, fenku. Malinkatou.  A potřebuju ji ne pro sebe. 

Potřebuju jí pro starší, psomilný pár, který má rozum a tudíž si je vědom toho, že až se ještě roky sečtou, nebudou podmínky pro psa většího formátu, než jest cécéá 8 kg.

Kdo chodí na Zvířetník  a chodí tam už dlouho, tak zná Zdenu s Bóňou. A ví, že Bóňa byla strakáč a de facto jako poslední opustila tu starou Zvířetnickou gardu a před časem odešla za Duhový most v úctyhodném věku. K úctyhodnému věku se váže spousta zdravotních potíží a jedou z nich je i menší pohyblivost. Pokud bydlíte v domě bez výtahu, je to pak trošku problém. Zatímco malýho psa drapnete a nesete, už i s tím středním je to potíž. Proto je základním kritériem výběrovýho řízení na nástupkyni za Bonču velikost a váha. Tedy váha tak třeba osm kilo a velikost trpasličího pudla. Ovšem pudl to úplně být nemusí. Může to být právě i neobyčejně obyčejnej vořech, kterej v sobě toho pudlíka má. 

Ideální načasování k odběru jest říjen-prosinec. Tedy touto dobou by již měla být matka budoucí nástupkyně v požehnaném stavu. Já zatím nechci úplně oslovovat útulky, protože – nejdřív hledám ve známých vodách, tedy snažím se hledat tam, kde by mi někdo mohl říct, že matka  Kikina je třeba skoropudlík, nebo bišonek….. a ztratila svý srdce s panem Voříškem z vedlejší vesnice, kterej ovšem taky není zrovna velkého vzrůstu, aby nám budoucí nástupkyně tak nějak nepřerostla (že přeroste přes hlavu, to je jasný 😀 ) .  Ale pokud bude někde volný štěně třebas toho pudlíka, nebo něčeho podobného společenského, tak pochopitelně i tato varianta je vítána. Budoucí páníčci se dívají oběma směry, jak pejsek čistokrevný, tak voříšek. 

Že se budoucí nástupkyně za Bonču bude mít jako královna, za to můžu dát do ohně nejen ruku, ale i tu druhou a klidně i obě nohy. Navíc celá rodina je psomilná a pokud by páníčci měli nějakou potíž, je nový domov stoprocentně zajištěn. 

Takže prosím vás – můžete se zodpovědně kolem sebe rozhlédnouti, zda ve vašem blízkém okolí – blízkém tak, že mu opravdu můžete věřit (myšleno tak, že se prostě bude opravdu znát matka a otec) – není někdo, kde by se takovej špuntík mohl narodit? Pokud jo – tak sem s ním, lepší domov mu najít nelze.  Bude to skoroPražanda – lufťanda, co bude mít svou chalupu, která jí bude svěřena, aby ji statečně hájila a …………. aby taky pomohla páníčkovi zapomenout na tu velkou bolest, kterou s sebou každej odchod za Duhu nese. 

P.S. Pokud na takovýho pejska narazíte, či vzpomenete si i později, můžete se mi ozvat klidně až v září, či později. Ráda bych Zdeně pomohla najít kámošku pro ni i pro jejího muže, protože Bonča moc chybí. Díkec, já věřím, že toho správnýho špunta někde vykouzlíme.

10 komentářů u „Vyhlašuju výběrový řízení

 1. přeji všem pěkný den.
  a jen připojuju – Ivan nechce smáčknutý čumák. (kavalíři neprošli)
  a kdyby malé štěně bylo socializované s kočkama, bylo by to úžasné.

  Zuz
  (dcera/matka)

  1. Bude to šichta sehnat v současný době štěndo, posílala jsem i odkaz na další chovku, jenže jak psala, tam berou záznam jen na psí kluky. Ale jak jsem mamce říkala, očekává se slušná poprázdninová vlna odložených pesanů, tak tam by se třeba vybrat dalo.

 2. Myslíš, že ještě není čas na nějaké to zlatíčko na dožití? 😉
  Nebo aspoň odrostlého útulkáče – bude jistá velikost a míst v útulcích bude brzo potřeba dost – až odezní korona a všichni ti, co nadšeně vykoupili štěňata, je začnou odhazovat – v lepším případě k branám útulků.

  1. No na staříka na dožití musí mít člověk nastavení v hlavě. A taky jsou ve hře malý děti a kočky. Ale přesně jak píšeš – za dveřma už čeká vlna odložených psů. Neb lidi vůůůbec netuší, že pesan čůrá a kadí a musí se s ním ven. 🙁

   1. Všechno se dá pošéfovat, když máš právě to nastavení v hlavě. A trošku štěstí na psa, no… ale to vždycky. Barouš, vymodlené štěňátko, mne potrápil mnohonásobně víc než tenhle Spratek Atomovej, kterej má naštěstí naprostý klid ve zvěři a i s tou svojí hluchotou je venku v podstatě zlatej.
    Ostatně málokdo ví líp než ty, jak se dá předělat pes k obrazu svému – jen u některých případů to holt trochu trvá, ale taky bych Zdeně nevybrala zrovna Tali či Vašíka, že ano.

    1. No ano dá, když má podmínky a to nastavení v hlavě. A pokud třeba nejsou ve hře malé děti a není zkušenost s převýchovou.
     Tali je ale na druhou stranu důkazem, že ne úplně všechno lze předělat k obrazu svému, protože ne všechno s ní šlo-jde udělat tak, jak si člověk představuje. Protože ten pes má svoje limity.

 3. No jo, kdyby chtěli malého špice a nebo něco ze špiců v nouzi, tak se ozvi. Akorát v tý nouzi je to na odběr hned.

   1. Malý špic jo, těch je hodně. Zvlášť pokud by jim třeba byla jedno barva. Cena samo co vím obvyklá za menší psy s PP.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..