Stav nouze na druhou.

Stav nouze na druhou.

Celá republika teď žije ve stavu nouze. Ale věřte, že může být ještě mnohem hůř. U nás totiž panuje díky háráni stav nouze na druhou. Není u nás třebas povoleno shromažďovat se v počtu ani dvou jedinců! A to ani když jsou z jedný rodiny dokonce! Ba právě naopak. Zatím teda nemáme nařízený nošení roušky. Ale to jen proto, že opozice – tedy já – byla silně proti. Podle mě v současný situaci napáchá rouška na zadnici víc škody než užitku. Stačí dodržovat pravidlo jednoho.? Neboli jeden člověk = jeden pes. A nebo musím vidět aspoň na jednoho psa. Celýho psa pochopitelně. Pak žádný zakrytí zadních partií nejni potřeba.

A s těmito pravidly se nám zatím daří docela v pohodě zvládat. Dneska když to píšu, je to dvanáctý den hlídání. Kdy se teda občas stane, že některý nezodpovědný jedinec pravidlo jednoho poruší. Nejčastěji má ten jedinec flekatej kožíšek a připojí se k našemu zrzavýmu týmu. Aniž by to statný ošetřovatel, jenž má dotyčnou na starosti zaregistroval. A tak pak já jsem vděčná zato, že jsem si zvykla situaci neustále monitorovat, a to i když mám u sebe jen jednoho psa na zahradě. A taky hlavně poté za poměrně slušně naučený odložení obou ohaříků. Kdy je uložím v rozestupu a já jsem zabořená v záhoně. Dvakrát kopnu a kontroluju pozice.? Jsou hodný a tak můžu i makat. I když někdy se musí zasáhnout. Naštěstí jen hlasově. 

Stejně tak i ty další dny. Snahy jsou, pochopitelně, ale dá se to. Dohromady můžou být uvnitř. A to když vařím nebo do desátýho dne i v noci. Když vařím, je jeden na pelíšku a druhý na pozorovatelně na schodech. Sex jde převážně stranou a když si ten zrzavej škudibík vzpomene, že priority má vlastně jinde, než v chuťových pohárcích, stačí houknout, zatvářit se a případně varovně zakývat prstem. Rumíček je moc hodnej pán a navíc Taliprtka s námi drží neuvěřitelně basu (je teď mocinky moc nejroztomilejší a taky…. nejposlušnější, pssst!) . Stačí ji trochu ponouknout, ať brání svou čest a začne jí to v hrudním košíku dunět. Velmi dunět. A pak se ozve straaaašlivej řev rozlícený saně. Takže, jak říkám, zatím to jde.

Hlavně musí platit to pravidlo jednoho.

Pokud….. Pokud nemáte k dispozici…..KOMPOST .? To je věc, kterou v době hárání mohu vřele doporučit všem. Protože… Ale ne, počkejte! Než vám to napíšu, tak si to nejdřív dojdu nechat patentovat,  jak to funguje. A pak na tom začnu vydělávat?. Budu vybírat kompostový dividendy?.

2 komentáře u „Stav nouze na druhou.

  1. Máte docela pohodičku. Když Kora byla před kastrací, to bylo ještě s Alánkem, tak to bylo docela náročné, protože Alan byl původem vesnickej bouďák, a tak jsem to musela dost hlídat. Teď s Goliášem též pohoda.

    1. Ano, ano Rumíček je moc hodnej hošíček. Ne že by to s ním nedělalo nic, to ne. Ale nevyšiluje na nějakou neúnosnou mez. A my se zase poctivě snažíme mu to kompenzovat. Takže má přehršel chování se na klíně, mudláníčka, drbáníčka a pozorné péče v podobě masáááge těla zmoženého zvýšenou aktivitou. On není testosteroňák, on je poeta (s kapkou prasáctví pod kožíškem 😀 )

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..