Taková obyčejná ranní procházka

A jak to ale bylo milý!

Já vím, že se opakuju, ale chápejte – po tak dlouhý době si prostě užívám to, že hodně  fungujeme normálně. Normálně, normálně, normálně.  A ešče jednou prostě normálně 😀 . V tenhle čtvrtek jsem si řekla, že se prostě nebudu honit. Mám klouzavku? Mám, tak se sklouznu, však napracováno něco mám. 

Umyla jsem si v poklidu makovici a pomudlala se s ohařiskama. A dokonce jsem vytáhla cvičící tyčku a potrénovali jsme přesnější dotek čumáčkama. A hlavně teda u Tali to, že tyčka se co? Nežere. Jen se jí má jedna dotknout čumesem. No a pak se ešče mudlaly pupiky – rezavej a flekatej a až potom se šlo ven. Tááákový hodný pejsky já sem měla! Věděla jsem od Brtnika, že svědomitě se vyvenčil jen Rumajzlík a tak jsem chtěla, ať koná i Taliprtka. Proto jsem je zavedla nejdřív na louku a k jejich velký radosti vytáhla balonky. Ať si madáme rozhýbá střeva trošek.  V jednu chvíli to vypadalo spíš, že se zlomí vejpůl. Protože chtěla vyskočit a v tom výskoku udělala ten svůj pohyb houpacího konika, což jí převážilo dozadu a bacila s sebou na záda. Zadunělo to tak, že to vypadalo, že krom vichru se do Prahé dostavilo i zemětřesení 😀 😀 . Myslím, že si ani nevšimla, že upadla 😀 😀 .

Než se posbírala, stihla jsem Rumouškovi čutnout pořádnou dálku a při tý příležitosti si všimnout, že………….. UUUUUŽ JE SVĚTLOOOOOOOOOO JUCHAJDÁÁÁÁÁÁÁ!!! KONEC RANNÍHO VENČENÍ POTMĚ!!!! A MÁŠ ŠMIDRA, TMO JEDNA BLBÁ! HURÁÁÁÁ, chtělo se mi zařvat, ale řvaní za mě obstarala Taliprtka, protože jsem se jí dostatečně nevěnovala a měla sem urychleně vyčutávat dálku 😀 😀 . “Seš už blbá, Talíři? Je ráno, sklapni!” instruovala jsem jí. Bylo jí to šumák, hlavně, že jsem kopla. Chvíli jsem je tam honila jak nadmutý kozy a pak jsem si vyžádala balonky zpátky. A tentokrát byla Tali úplně stejně šššššíííkovnááá jako Rumíček, protože hnedle z první uklidila sama bez pomoci balonek do pytlíku!!!! Ani sáhnout jsem na tu oslintaninu nemusela. Unešená sama sebou, jak je výborná, vystřelila se ta hromada fleků do prostoru. “Tali – brzdi.” Poslušně přibrzdila a poslušně i zareagovala na písknutí, který ji o chvilku později oznamovalo, že “Stop- dál pod ty balkony nechoď.” 

Když tak fungovala na první dobrou zkusila jsem co nejtišeji vydat povel “Ke mně” JOOOOOOOOOOOOOO!!  Tý jofka Źofka! Otočka na pětníku a přes to, že byla rozeběhnutá svým oblíbeným směrem, dostavila se a předsedla předpisově jako Rumíček. “VÝÝÝBORNÝÝÝÝ!” pochválila jsem je oba a vybídla je, že pokračujeme dál. To mi fakt udělalo velkou radost. Že bychom se zase trošku v komunikaci posunuly? Bylo by to prima. Zrovna den před tím, jsem Brtníkovi říkala, o co se snažím. Že když jdeme z vycházky, tak v závěru na ně vyloženě spíš šeptám, aby se Tali naučila mít ty uši v pozoru i na šeptání. A že bych byla ráda, kdyby mě v tomhle podpořil. On je takovej – někdy zbytečně důraznej. Jako ne, že by se na Tali nemuselo být důraznej, ale…. prostě ráda bych, aby tý důraznosti muselo být co nejmíň. Aby převažovala ta normální komunikace a důraznost se nechala jen pro nouzový momenty. Tak jak jsem zvyklá a jak psi vždycky fungovali. Znovu jsem mu připomněla to, že děti, na který se furt huláká a jsou ohulákaný, tak na normální slovo zkrátka fungovat neumí. A stejně tak Taliprtka. Jasně, že už se to výýýrazně snížilo, ty potřebný decibely, ale vím, nebo -doufám, že vím, že to snížit ještě půjde. 

Pokračovali jsme podél jednoho z posledních paneláků dál a na jeho boku jsem si vyžádala opět tichým hlasem společnou chůzi. Ne u nohy, jako ÍPO pes, ale  prostě “Se mnou”, kdy si tak trochu volně pochodujou v mojí těsný blízkosti. Šlo jim to moc pěkně a tak dostali odměnu a poté volníčko. Toho Tali využila trošku překvapivě .  Šla si šmejdit na zelenej plácek a cosi ji tam zaujalo. Velmi zaujalo. Napochodovala jsem tam a no, nevim, co jsme to našli teda. Byla tam vyhrabaná větší myšoďurka a vedle ní ležela placatá chlupatá mrtvolka. Jak kdyby morče. E? Napadnul mě křeček, protože na toho by se u nás v polích narazit už dalo,takže by se klidně mohl některej nastěhovat do civilizace,  ale tohle bylo na křečka podle mě málo barevný, moc světlý a taky trochu větší, řekla bych. Když jsem vypoklonkovala Taliprtku, musela jsem pro změnu vypoklonkovat Rumouše, kterej měl zájem resucitovat a zachraňovat. Tohle teda zachránit už fakt nešlo. Odvála jsem je oba opodál a dumala, co to tak mohlo bejt. Kdyby to tam leželo jen tak, tak řeknu, že někomu umřelo morče, vyhodil ho a já nevím kuny třeba ho z popelnice vytáhly, ale tohle bylo vedle “nory”. Tak vám nevím, co nám to tu na sídláku šécko žije.

Každopádně my jsme teda pokračovali dál a já si ještě jednou tiše zavolala že Ke mně a po předpisovým provedení jsem stejně tiše pronesla, že Se mnou a poté se mohlo jásat a odměňovat. To je vám to všechno takový hnedle veselejší, když to ráno takhle pěkně šlape a když se všichni společně zabáváme. A když je navíc už to světlo. To je všechno dohromady taková krása, že úplně zapomenete, že se vám nechtělo vstávat 🙂 . 

Doma jsem se zcivilizovala, vyrobila ohaří snídani, připravila rohlíkatý odchodový odpustky a posléze už mazala do prasé. A bylo to jen o 15 min. pozdějš, takže cajk. To mám v rezervě.

 

P.S. Nedalo mi to a odpolko jsem se šla  podívat ještě jednou, co že to tam leží. A pořád mi to přišlo jako morče. Ale kde by se tam vzalo morče, že by žilo v zemi (vyhrabáno kolem) a něco ho zabilo. A když už teda-proč ho to nesežralo?

P.S. 2 Odpolko jsme se potkali na louce s naším panem veterinářem, kterýmu jsem předestřela záhadu………. no záhadu….. 😀 . Vyřešeno během půl minuty, kdy pan doktor pravil, že nejspíš někomu to morče skutečně umřelo a on ho tam zahrabal a něco ho pak vyhrabalo. Ajoooo! Tahle varianta jednoduchá mě jaksi nenapadla 🙂 . I když je to vlastně nasnadě. Tak jsem panu dochtorovi poděkovala, za vyřešení záhady. A že měl pravdu se ukázalo následující den, kdy už tam mrtvolka nebyla, trávník byl uhrabaný a na místě byl kámen. 

2 komentáře u „Taková obyčejná ranní procházka

 1. “Myslím, že si ani nevšimla, že upadla”
  😀 To je kravicka. Koho mi jen pripomina…
  Zahada mrtvyho morcete – to by byla dobra detektyfka! 🙂

  1. Ano je to kravěna bez věna 😀
   Asi je tam nahoře poslední dobou šijou podle stejný šablóny, či čo.

   No jooo, to je přímo inglišskej název pro dedektýfku! Chtělo by to nějakou Agátu Klystýr, aby se toho ujmula 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..