Vynikající kachna!

V úterý v poledne objednáte a………

….hned ve středu odpoledne vám ji naservírujou. Bez knedlikůch, bez zelí :D. Zato ovšem s poutkem na zobáku a natahovací, vystřelovací gumou v útrobách. 😀 😀 

Když jsem tuhle věc zblejskla na stránkách firmy JK Animalshttps://www.jkanimals.cz/cs/potreby-pro-psy/hracky-pro-psy/textilni/jk-animals/26532-letajici-vystrelovaci-kachna-polyesterova-piskaci-plovouci-hrack.html

kde jsem objednávala naše oblíbený žužlopichlobalonky (neb nám je už rozkradli definitivně a nemáme ani jeden, pouze půlku ožižlanýho), byla jsem naprosto uchvácena. TÝ JO JE VĚCIČKA!!!! 😀 . To bude něco pro Rumouška, ten se zblázní!!! Úplně jsem to viděla, to jeho nadšení, voči jako talíře, vocásek šmidlá do stran a hopíkuje prostorem. TO MUSÍME MÍT! 😀 😀 . Takže jasně, jedna kachna přistála v objednávce. V úterý kolem poledního. 

Nu a….ve středu k mýmu nezměrnýmu údivu mi po druhý hodině přistál balík na stole. Ejch?? Takhle rychle?? No panečku to teda klobouk dolů před těmi, kdo to expedují. Tomu říkám super servis. A plus příjemný ceny – víc už asi pro zákazníka udělat nejde….. Ale jo, jde…. když jsem balík rozbalila, tak krom objednaných věciček jsme ještě dostali i dárky!!! Krom zmiňovaných dárků mě rozradostnila i ta kachna.

Hnedle jsem ji musela u kolegy v kanceláři vyzkoušet, jak pěkně lítá 😀 😀 . Jak malej harant jsem byla. Ovšem – nikoliv sama. Ne teda, že by kolega se taky zapojil :D, ale když jsem přišla domů. To jste měli vidět. Těsně před tím, než jsme šli hromadně ven, jsem milou kachnu představila naší ohaří společnosti a………. jak jsem očekávala. Místo očí talíře, rozšmidlaný ocásek a nožičky na pérkách. Krát dva. Páč Tali taky jevila veliké nadšení. No jo, jenže………. kachnu jsem primárně pořizovala pro Rumíčka. Tu duši jemnou  a pracovitou. Ne, že bych byla nespravedlivá, ale….Bylo mi jasný, že tohle on ocení tak, jak umí ocenit jen ohař. Ne, jen jako obyč hračku, ale něco víc. Něco čistě ohařskýho. A rozhodně nehrozí, že by to ničil, protože práce je vážná věc. Zato to primitivní stádo fleků, tohle těžko ocení v tom pravým ohařským smyslu. Spíš to brzo rozcupuje a udělá z toho puzzle a že by s tím pracovala moc nepřichází v úvahu 😀 . No nicméně nadšená byla taky.

Jako vždy, když chci, aby byl o nějakou hračku velký zájem a mohla tak sloužit k účelu jaký zrovna potřebuju (tedy primárně, aby pes o hračku jevil enormní zájem) , jsem po krátkým představení, kdy tedy byli oba nadšení, co jsem to přinesla,  milou kachnu odložila se slovy, že to je MOJE A AŽ VENKU. Kachna ležela nehnutě na psím bydlíku a u něj seděly dvě ohařský sochy a nehnutě kachnu pozorovaly. Asi aby neuletěla. 😀 😀 . Zbytečný obavy, její chvíle přišla až v terénu :D.

Nemohla jsem se dočkat a Rumíček taky ne. Hopíkal mi po boku a oka ze mě téměř nespustil. Takže hnedle jak jsme došli na plácek za klášterem, jsem se s milou kachnou vytasila. Ooooou jééééééé! Zbláznit se mohl a těšil se nesmírně vesmírně. Přesně věděl, že jsem pořídila něco extra. Bez nadsázky, opravdu věděl,  teď nepolidšťuju. Taky hnedle sám od sebe usedl a byl připraven k práci. Zaujala jsem pozici Viléma Tella….. natáhla poutko na palec, natáhla pružinu a pfíííí kachna vystřelila do prostoru. Jako nebyla to úplně dálka, člověk by asi dohodil dál (no ne asi, určitě 😀 ), ale tady jde o ten způsob letu.  Rumíček disciplinovaně počkal na povel, vypálil, vyšťáral ze stařiny a důležitě nesl. Vědom si toho, že teď se opravdu pracuje a neblbne. “Noooo suuuupeeer. To je paráda Rumíčku, ty si šikovnej pán!” nešetřila jsem chválou a opět zaujala pozici milýho Tella /mno…. dobře… v mým případku možná spíš telete 😀 😀 souhlasim) . Brtnik s Tali  mezitím byli dost napřed a když jsme je došli, nedalo mi to. 

Řekla jsem si, že to zkusím. Že zkusím, jestli je v Tali přeci jen nějak víc toho ohaře, než by se dalo předpokládat. Zavolala jsem na ní, že  “Talinko, ke mně!” a odevzdala Rumíčka Brtníkovi, páč že jo. Kachna!! To mi bylo jasný, že hnedle takhle na začátku to neustojí. Tali hezky přiběhla, předsedla a když jsem vytasila kachnu, byla nadšená a měla jsem ji na hlavě. “Hm….to nejspíš nevyjde.”, říkala jsem si. “Ale nic se nemá odpískat hned z první, dejme tomu šanci…..” Tali dostala povel k noze, aby jasně viděla, že tetkon sranda končí a bude se pracovat (jako ne že by to na ní mělo kolikrát valnýho účinku, ale čék se nesmí vzdávat, že jo 😀 ) . Na scénu opět přišel Vilém Tell, nakročila jsem, natáhla, vystřelila a…Tali zůstala sedět!! Hmmm? 😮 Počkala až na povel a poté vyrazila. Doběhla, předspisově sebrala a nechala se přivolat, předala mi v předsednutí!! “Týýý jofka!!!!” Zázračná kachna!!! Teď jsem to byla já, kdo byl nesmírně nadšenej. To jsem fakt nečekala. Aby kachna neztratila na svý atraktivitě, okamžitě jsem ji schovala. Jasně, že stejně jako u Rumíčka bylo jásání veliký a odměňování nemenší.

Došli jsme k oraništi a tam se chvíli lítalo jen tak a taky s balonkem a oslíkem. Ten si nakonec udělal malý výlet a poté posloužil Rumíčkovi k vyhledání. Protože Tali s hubou plnou oslíka kroužila zrovna vítězný kolečko (no… kolečko…. spíš tak jako koleso) , když tu před ní vylítla křepelka. Tali se zapikolíkovala a vystavovala jak divá. Natolik divá, že nebyla schopná ničehož 😀 . Tak jak vlastně ale správný ohař má. Když je vystavení pevný, tak ten pes opravdu má zcepenět a musíte ho z toho kolikrát odvést :D. A to přesně se muselo udělat teď. Brtnik měl lepší obuv do oraniště a tak se za ní vydal. Nehla se ani o píďu, dokud nedošel k ní a pak šli spolu ještě kousek “postupovat” . Oslík zůstal zapomenut v brázdě a já pro něj poslala Rumíčka, kterýho jsem předtím stáhla k sobě, ať se jim tam do toho neplete. Šikovnej můj hošíček, hledal tak dlouho, až našel a donesl. Odměnou byla opět kachna v akci. Trochu podvod, z lidského hlediska, vím. Prací odměnit jinou, dobře vykonanou práci 😀 😀 . Ale jeho to baví. Všimla jsem si Tali, jak čučí a tak jsem instruovala Brtnika, co a jak. Chtěla jsem vidět, jak jim to půjde. Hmmm, ale moc pěkně jim to šlo. Kachna opět obratem zmizela v mojí kapse. Stačí jednou a dost, aby se to nevochodilo, zůstalo to vzácností a fungovalo to tak, jak si představuju. 

Když jsme zašli za alejí zase do stařiny, přišla kachna opět ke slovu a my si s Rumíčkem dali trochu toho aportování. Pak jsem přizvala i Tali a byla jsem zvědavá, jak jí to půjde tady, kde má spoustu jiný zájmový činnosti. Jestli bude mít vůbec zájem. K mojí radosti měla. Bylo trochu těžší ji tedy dotáhnout s tím aportem zpátky, ale hlavní bylo, že to opravdu bere svědomitě a po ohařsku. Stejně jako Rumíček vnímala, že TO JE PRÁCE. Ta práce, která je baví. To mě opravdu potěšilo. Nevím jak to bude příště, ale pro tentokrát jsem byla fakt nadšená. Stejně jako oni. Já totiž miluju, když ohař ví, že je ohař . Je krása se na to dívat. A přispívá to k jeho spokojenosti a lepší ovladatelnosti. 

Tali si za mnou několikrát přiběhla, což mě vždycky potěší. Dokonce i v momentě, kdy o to člověk tak úplně nestojí 😀 Protože, když si odskočíte z cesty stranou, neb jste se před odchodem nezodpovědně nalohnili vody a dořítí se k vám flekatý tele, který má radost, že vás našlo, páč jste se mu pravděpodobně schovali, když nejste v tý trávě vidět… a převrátí vás při tom vzhůru nohama……… to nejni úplně vítaná situace. Ale zase se zasmějete, to je fakt. 😀 .

Na myší louce kachnu vystřídal oříškovej čtvereček, kdy si ho nejdřív vyčmuchala flekatá madáme, která ho dostala jako odměnu za skvělý přivolání a posléze Rumíček, který ho dostal jako odměnu za vzorný odložení. Jojo, zase práce odměnou 🙂 . A pak už se jen šlo a čutalo se do balonku, nebo do oslíka. Případně se počítalo, kolik myší se od včerejška přistěhovalo 🙂 . To je tak fajn, tak moc fajn, jen tak prostě jít a jen si kontrolovat, že ona o nás ví, a doběhne za námi. 

A protože byli oba takhle šikovní, tak jsem jim doma potom upíkla zasejc ty výborný sůši. A nám taky, aby nám to nebylo líto. Však je to šup, šup, to se stihne mezi přípravou večeře. 

A!!! Protože jsem fakt opakovaně s firmou JK Animals spokojená, řekla jsem si, že bych se mohla podělit a doporučit. Protože prostě já jsem fakt ráda, když narazím na někoho, kdo je OPRAVDOVEJ OBCHODNÍK a na zákazníkovi mu záleží, a to tady fakt jsou:

https://www.jkanimals.cz/

A líbí se mi, že myslí i na útulky – jak psí, tak kočičí a to co pro útulek objednáte vy, tak oni to stejný přihodí a dopraví jim to zdarma. To je hezký, že jo?

2 komentáře u „Vynikající kachna!

 1. Každá kachna je totiž super!
  Díky za recenze 🙂

  a převrátí vás při tom vzhůru nohama
  muheheeee

  u nás je teď období dočasné hluchoty.

  1. No není zač, ráda předám info, kde jsem spokojená, jsou fakt prima v tomhle obchodě.

   Moc se nesměj, fšak vona si Tě taky jednou vyčíhne a to budeš koukat 😀

   jooo dočasná hluchota je těžká nemoc! 😀 😀 , tak ať se madáme brzo vyléčí. A ty to přežij.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..