Díky za každý dobrý ráno :D

Sem si s úsměvem říkala, když jsme se minulý týden ve středu ráno vraceli domů.

Ovenčení už byli ohaříci s páníčkem a já si dala druhou rundu před odchodem do prasé.  Od rána byli oba čoklidi děsně ňuňavý – Tali se mi natlačila do kópelky a že bude dělat stylistku. Stylově mi málem sežrala fixu na linky 😀 😀 . Řasenku jsem uhájila. A Rumíček jezdil po bytě se slepičkou z Beskyd, která se nějak nedávno objevila zase na scéně. Tali by taky ráda, ale se bojím, že by jí vzdechla, tak jsem jí to sebrala a jako satisfakci jsme se potahaly o medvědí torzo (dvě nohy a cár z těla :D) . A Rumouš se slepicí v kušně loncal důležitě bytem seeeem a táááám a nikomu nechtěl slepici vokázat. Vždycky přišel buď k Brtnikovi, nebo ke mně, udělal veledůležitý kolečko, zvednul kušnu, aby vokázal cíp slepice a my abychom jako viděli, že je bohatej pán a odkráčel hrdě  do kůchně. Tam se otočil a zase se zjevil na scéně v předsíni 😀 😀 . Pochopitelně jsme ho museli velmi obdivovat a závistivě říkat, že bychom taky potřebovali takovou slepičku 😀 😀 . To ho vždycky nesmírně potěší 😀 

No a když jsem vykonala všechno potřebný, jako je ustlat a poprat se při tom s přehozem, kterej nikdy zásadně nespolupracuje 😀 , oblíknout se a tak jako podobně, mohli jsme vyrazit. Nebylo to tentokrát nějak na dlouho, ale za to jsem já rozhodně nemohla 🙂 . Tali byla moc hodná a radostně reagovala na hlas, což mě vždycky pochopitelně potěší. Když jsme minuli vedlejší panelák, tak z posledního domu vyšla paní. My v ten moment byli akorát na začátku křovíčka, který jest vždycky Taliprtce velkou inšpirací, jak vytvořit nějakou lotrovinu. Pravila jsem tedy, ať okamžitě vyjede ven, nebo z ní natrhám čtyři. Pak jsem si nahlas ovšem dodala, že to bych byla sama proti sobě, že ji radši ubiju 😀 😀 To už mě akorát ona paní došla a s úsměvem pozdravila. Byla to “velká” panička od Edíka a podivovala se, že mám venku oba. Pravila jsem, že to momentálně dobře klape, takže v rámci možností a taky úspory času chodíme hromadně. Když to jde. A dneska to jde 😀 . Znovu se usmála a dodala, že jsem ji tak pěkně srovnala, jak šla do toho křoví 😀 😀 😀 . Nu, ano nebylo to teda kynologicky úplně asi profi 😀 , leč důležitý je, na tom jsme se shodly, že je to funkční 🙂 . 

Stejně funkčně jsme pak obešli část naší ranní trasy a já pak zamířila směr louka. Čímž jsme se dostali přesně k jednomu z těch Tali oblíbených paneláků a zelenýmu prostoru za ním.  Jasně, že tam šla. Aleee, aleeee, enem na začátek a to i přes to, že tam byla spřátelená svetřice Bessy. Když jsem pak zavolala přiběhla Tali nadšeně zpátky. Že jsem byla nadšená já, nemusim asi hlásit (to vidim Erno, jak ty stěrače  😀 😀 😀 ) Nechala jsem ji pak čuchat bokem a když šel Rumíček obíhat lavičku a dělat ťapičky na dekl od kanálu, doběhla a že taky, taky bude dělat ťapičky 🙂 , hujerka jedna.  Zašli jsme pak do středu louky a oba blbli vedle mě. Pravila sem, nic netuše že: “Hele, konec hovadin, půjdem domů!”  Nojo, no. Sem netušila……… voba se totiž odpálili na fleku a řítili se tmou přes louku domů a na podestu. S tím se teda jako úplně a zcela nepočítala 😀 😀 Takže mně nezbývalo taky nic jinýho, než se na fleku odpálit a řítit se tmou přes louku domů. No, tak jsem si po ránu zas proběhla nohy, no.  😀 . Aspoň jsme urychlili proces, ne? 😀 😀

6 komentářů u „Díky za každý dobrý ráno :D

 1. “Pochopitelně jsme ho museli velmi obdivovat a závistivě říkat, že bychom taky potřebovali takovou slepičku”
  😀 Uplne vidim Troldu, jak se dulezite vlni se SVOU hajzltrubkou, SVOU cinkou gumovou atp., preveeelka davka obdivu je nutna! Ruzici netreba nic obdivovat, ta se pohybuje v jiny dimenzi.
  “Pravila jsem tedy, ať okamžitě vyjede ven, nebo z ní natrhám čtyři. Pak jsem si nahlas ovšem dodala, že to bych byla sama proti sobě, že ji radši ubiju”
  4 Taliprtky, jehee, to by bylo teprva show.

  1. 😀 miluju jak jsou důůůležitýýýý, jak voni se nesoooou! Ftipný jsou, veleftipný. Pokaždý mě to ráno pobaví. Dneska byl důležitej plyšomíček, sice mají čtyři, ale tendle jeden – ten von teda ale byl!! Nikdo takovej plyšomíček nemá a nemůže ho přádně vocenit, stejně jako hajzltrupku 😀 😀 😀 . Rozumím Troldíkovi, mít majetek, znamená bejt důležitej pán. To si jaksi Růženec nemůže uvědomovat, na to vona ešče nemá kapacitu 😀 😀
   Jsem ráda, že tohle už se Tali taky naučila, dělat důůležitou a nejdůležitější a že jí baví s náma takhle komunikovat, vnímat co jí říkáme. Teď mě napadá, že možná dokonce i rozlišuje hračky!!….. možná………. páč s tím cárem z narozeninovýho medvěda nikdá nic takovýho nedělá, to je vyloženě na přetahovačky, na cupovačku, a mydlení se s tím,ale ještě jsem ji s tím vlastně nikdy neviděla dělat důležitou…… Budu bádat. 🙂 Stejně tak u nás zpravidla ta hajztrupka nezpůsobuje důležitost vlastně. S tou se hlavně provokujou mezi sebou a dohadujou se, kdo ožužle víc.
   Hele teď mě napadá, když má Trolda důležitou hajzltrupku, co by bylo, kdyby ses v ten moment vytasila s veeelkou trupkou od utěrek? myslíš, že by si spočítal, že máš větší majetek? Zkusíš to? To by mě zaujímalo velice.

   4x Taliprtka = hospitalizace v Bohnicích, to je velmi jednoduchá rovnice o žádný neznámý 😀 😀 😀

 2. “Rozumím Troldíkovi, mít majetek, znamená bejt důležitej pán. To si jaksi Růženec nemůže uvědomovat, na to vona ešče nemá kapacitu ”
  A to zase nee, Ruzice ma taky svuj majetek, ma svy canany oblibence (talir, plastovy kolecka, pneu). Jen ji nesmis majetek moc obdivovat, ona se s nim pokocha dostatecne sama. 🙂 Kdyz by zacal obdiv, tak by ji to preplo na nakej jeji treti levl a nevedela by, kterej ze svyho oblibenyho majetku este dotahnout, ukazat, pricemz ale rozlisuje dle nazvu kochancu. 🙂
  Sikovna Taliprtka s hranim i rozlisovanim! Tam dle myho fakt dela strasne moc Rumicek, ze ho napodobuje, zacina se ucit tem hratkam a tak. Kdyby byla samopes, meli byste to este tezsi, tipuju.
  “Hele teď mě napadá, když má Trolda důležitou hajzltrupku, co by bylo, kdyby ses v ten moment vytasila s veeelkou trupkou od utěrek? myslíš, že by si spočítal, že máš větší majetek? Zkusíš to? To by mě zaujímalo velice.”
  To jsem uz zkousela. 😀 Troldik je shanclivej. A starostlivej, takze vetsi trupka zpusobi nadseni + stres, aby zaroven neprisel i o tu mensi, nazuzlanou trupku. Aby mu je cerna cuza nesebrala nakonec obe… Vono to beztak dycky konci tak, ze se dohadujou a hrdlej o nakej nejvic nejlepsi pidikousek z jednoho kusu, kterej musej pozvejkat voba. 🙂 Sranda je pri tom pozorovat.

 3. ….Kdyz by zacal obdiv, tak by ji to preplo na nakej jeji treti levl a nevedela by, kterej ze svyho oblibenyho majetku este dotahnout, ukazat, pricemz ale rozlisuje dle nazvu kochancu…..

  😀 to je taky joudina 😀 😀 😀 jehehééé . Voni jsou s tím majetkem roztomilý.

  Troldik je shanclivej….

  a jo, už jako ščenítek si nosil věci na hromadu, ešivá si to dobře pamatuju 😀 😀

  …. hrdlej o nakej nejvic nejlepsi pidikousek z jednoho kusu, kterej musej pozvejkat voba….

  u nás stejný – hovadina nějaká a získá to převelikou hodnotu 😀 😀 a nutno s tím dělat co největší ciráty

  1. “a jo, už jako ščenítek si nosil věci na hromadu, ešivá si to dobře pamatuju”
   Ano, dobre pamatujes. Vsechno na jednu hromadku a byl happy, zejmena, kdyz si hral na skritka botnicka. 🙂

 4. … Vsechno na jednu hromadku a byl happy, zejmena, kdyz si hral na skritka botnicka. ….

  🙂 jojojo to si pamatuju, jak byl spokojnej pán, že si to tak pěkně nasyslil ten majetek. a byl výbornej v tom, že neničil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..