Co se má stát, to se stane?

Aneb – nic není náhoda?

Tak nad tímhle teď uvažuju. Protože se stala spooousta, spousta drobných náhod, který vedly k jedný velký změně.

Kamarádka Dennyky 🙂 si před nedávnem našla psí hotel, do kterýho pak moudře dala na prodloužený víkend svou vižlí princezničku Conny – neboli maršála Koněva 🙂 . Aby si děfčica vižlí zvykla na pobyt taky jinde než s paničkou. A tenhle psí hotel, kterýmu teď pěkně a rádi uděláme reklamu https://psi-teta0.webnode.cz/ je současně i takzvanou Dočaskou – tedy místem, kde jsou dočasně umístěni pesani, který o svůj domov nějakým způsobem přišli. Ať už se tam dostanou přímou cestou, nebo z útulku, tak pokud jde o rozumnou Dočasku, je to pro pesana velký plus a velká výhra. Protože tam ho zpravidla mnohem lépe nejen připraví na nový život (a zazáplatují tak třeba zanedbanou socializaci, naučí základním dovednostem), ale a to hlavně – ho mnohem lépe poznají, protože žije spolu s rodinou. Pokud tedy jde opravdu o dobrou Dočasku. Protože i na tohle už si člověk musí dát pozor, lidi dokáží zneužít bohužel úplně všechno, tzn. i dobrý úmysl.  Nu a tahle Dočaska, o který tu píšu, je tou dobrou. 

 A já si na ní vzpomněla v momentě, kdy mi moje kamarádka Sokol 🙂 dala echo, že po odchodu jejího milovanýho chlupáče Wolfíka za Duhový most, vyhlíží jestli jí do cesty osud nepřihraje dalšího ovčounka. Protože německý ovčáci to je Sokolova srdeční záležitost. A to vždy ovčáci v nouzi.

Hned mi přišel na mysl jeden z těch psejků, o kterých Dennyky mluvila, když vyprávěla, jak supr to v tom psí hotelu a dočasce vedou a jaký tam mají pesany. Jaký, jaký… třebas i německý pesany, německý ovčácký pesany???? A pochopitelně se jim hledá nový  domov…… Hmmmmm………Co kdyby… tam byl nějakej vhodnej pro Sokola????? A obratem jsem z Dennyky vymámila kontakt a v diskuzi mi přistál hnedle odkaz na Neroška, kterýho tam Dennyky viděla na živo a je to prý takový plachý stvoření. Jenže hned vzápětí doputovala informace, že pro Neroška už asi nový domov mají. Ale…… ovčáků není nikdy dost, takže tam mají hnedle dalšího, který taky nutně potřebuje domov. A taky se shodou okolností jmenuje Nero. Začetla jsem se do toho co o sobě na stránkách “pověděl” Nero a pak, co o něm napsala Petra z Dočasky.

” Se svojí rodinou a psím kámošem jsem žil skoro 6 let. Byli jsme sehraný a měli jsme se rádi, ale přišla nemoc pána a další potíže, já i brácha jsme sbalili bágl a odjeli s tetama do dočasné péče. Jmenuji se Nero a jsem Německý ovčák s PP, je mi 6 let a stále jsem velký krasavec. Lidi mám moc rád, jsem dobrák a mazel, pánům věrný a oddaný, doma vzorný a čistotný miláček. Jsem přiměřeně aktivní, miluju balonky a klacky, zvládám povely a jsem poslušný, mám základní výcvik, zkrátka šikula v nejlepších letech, co doufá, že najde skvělé nové majitele a spolu zůstaneme šťastní už napořád. Toužím po klidném spokojeném domově, kde s vámi budu šťastný při procházkách, na cestách nebo lenošení na gauči, váš Nero”

Nero je doma opravdový miláček, čistotný, je dobře vychován, nic neničí a doma vydrží. Je dobře socializovaný, se psy nemá problém, k fenám submisivní, zvládá jakoukoli manipulaci, chodí pěkně na vodítku a má dobré přivolání, je zvyklý na náhubek. Je pěkně ovladatelný, nechá se odvolat, zvyklý na koně, kočky a drůbež spíše ne, cestování bez problémů. Má moc rád klacíky i balonky, šmejdění po zahrádce.
Nero je skvělý a citlivý, milý pes, miluje a ctí svoji rodinu, je to pohodový parťák, středního věku, ideální společník pro nenáročné páníčky. Hledáme pro něj majitele milující, laskavé, přiměřeně aktivní s dostatkem času i procházek. Uvítal by psí kámošku nebo pohodového parťáka. Ideálně v domě se zahradou (je zvyklý doma, na ven do boudy nikoli.) Nero je úžasný parťák a opravdový věrný přítel člověka s fajn povahou.

Dočetla jsem a nevěřícně na to koukala znovu. To je sakra přesně pesan pro Sokola!! Všechno to do sebe zapadá!! Byla jsem naprosto unešená a vyskočila dva metry nad židli. A hned s trochu umírněnějším  nadšením, abych moc neovlivnila Sokola při vybírání 🙂 , jsem to všechno hodila do emila a poslala. A pak hned spoustu dalších adeptů, kteří se nachází na stránkách pesweb. Kde když jsem vyfiltrovala v nabídce německý ovčáky, značně jsem posmutněla. Není žádný jiný plemeno, který by se v takovým množství v útulcích nacházelo. Já to vím, ale vidět to takhle na jedný hromadě…. 🙁 Je to opravdu smutný, vidět jich tolik najednoubez domova.  Pak jsem ještě chvíli Sokola bombardovala svýma nápadama a posléze jsem si to už zakázala 😀  a jen čekala, jak se Sokol rozhodne. 

Když jsem jela domů z prác,e přišla mi SMS, že………. že už Sokol poslala dotaz na……… na NERA!!! Juchéééééééééééé . Tak už se to dalo do pohybu. Hnedle jsem Sokolovi volala a probíraly jsme všechno možný, co a jak je ve hře. Podle popisu se Nero opravdu hodil jako nejvhodnější adept, který nejen, že by měl dobře zapadnout do svý nový smečky, ale taky mu jeho nová smečka může nabídnout přesně to, co by on potřeboval. Jediný, co zůstávalo ve hře jsou malé děti a jeho vztah k nim, protože součástí rodiny jsou i dvě malilinkatý slečny. Tak kdyby měl s dětmi problém, asi by to nešlo. Holčičky jsou sice rozumný a ke psům se chovat umí krásně, ale…….. . No a čekalo se na to, jak zareaguje Dočaska. Jsem byla kapek nervózní, jak, když vybírám sama 🙂 .

Takže když mi pak Sokol říkala, že Dočaska v nich taky vidí potenciální supr páníčky pro Nera, měla jsem děsnou radost. Aby těch shod okolností a náhod nebylo málo, tak když se začalo řešit seznámení se s Nerem, navrhla Petra, u který pobýval, že ho můžou k Sokolovi přivézt hned snad druhý den na okouknutí, jak by jim to spolu šlo. Protože ho shodou těch náhod vezou ten den do psího hotelu, neb sami jedou na dovolenou. A onen hotel je nedaleko místa, kde Sokol bydlí!!! Nooo, panečku, začla jsem být nervózní ještě víc, přeci jen….. ten výběr jsem trochu pošťouchla, tak se ozvala zodpovědnost trošku.

Tyyyy jo, těch náhod už bylo tolik, že jsem si říkala, že to vyjít musí! 🙂 Nebo…. mělo by. Moc dobře vím,  jak moc Sokol psy miluje a jak tolerantní k nim je. Takže není moc věcí, který by to měly zhatit. Děsně jsem se nemohla dočkat toho, až seznámení proběhne a budu se Sokolem mluvit. Jasně, že jsem to nemohla vydržet a volala co nejdřív to šlo. A……. doslechla jsem se ty nejlepší zprávy. A sice to, že Nero už u nich zůstal!!!!!! A taky to , že je to opravdový blázen do aportíku, hned si jeden uzmul a chodí s ním, ani se od něj nechce hnout a nemůže ho ani nikomu dát, nutně ho potřebuje mít 😀 . Tak to je výborný, napadlo mě hnedle, protože to bude skvělá motivace do budoucna.  Jeho dočasní opatrovatelé odjeli a Nero se začal zabydlovat.  A já se pomalooučku – coby jeho  “kmotra”, která mu to uvařila, tak trochu začala radovat. A těšit se ze zpráv, který jsem dostávala a dostávám.

Jednou z nich bylo třeba to, že je schopen hezky reagovat na zahradě na svoje jméno a přijde (věc, kterou jsme třeba s Tali mi neznali, stejně jako s Bubi) a že i základy té poslušnosti opravdu má. Další zpráva mě taky potěšila, protože jsem se dozvěděla, že sice zatím nechce jít bydlet do domu, ale……… že páníček s ním tu první noc spal venku 🙂 . A to je moc, moc důležitá věc z pohledu psa. Nebyl tam osamocen, v cizím prostředí, kde kdyby něco – co on ví, že jo… tak na to nebyl sám. Byli by na to dva! Na to potenciální nebezpečí :-). Páník mu kryl záda. Usmívala jsem se, když mi to Sokol říkala. A usmívám se i teď, protože si je v tom zahradním domečku oba představuju. Velikýho dospělýho ovčouna a velikýho dospělýho chlapa, jak tam nocujou, bok po boku. Opravdu, Nero nemohl dostat lepší páníčky, tím jsem si byla naprosto jistá.

Pak přicházely další úsměvný zprávy, jako třeba že balonky jsou tak moc nejvíc, že můžou způsobovat příšerňácký dýlemata. Protože – máte balonek, že jo. Máte balonku plnou hubu (a co balonku, občas prý tam těch balonků nasyslí mnohem víc 😀 ) a tetkon přijde pamlsek. No! A co fčil. Nemůžete pustit balonek, protože co kdyby ho někdo čórnul?? A ten pamlsek taky ale potřebujete. Hlava se vám vaří…… a tak pak páníček položí pamlsek na zem a vy to v rychlosti můžete vyčenžovat 😀 . Ale! Musí to bejt do trávy, jak je to na beton, je lepší jít pryč, to by mohl být balonek v ohrožení. Páč asi v tý trávě nejni tak dobře vidět, nebo co 😀 . Taky je složitý, když máte balonek a žízeň. To je to stejný. Máte vodu v misce a s hubou plnou balonku tam stojíte jak neščastný stvoření a čučíte. Až teda balonek pustíte nakonec do tý vody, ale………. průser!! Jak to vyndat??? A na to máme paničku, že jo, a ta přinde a balonek a tím pádem i  milýho Neroška zachrání 😀 😀 . Má Nerošek sice hlavu jako kýbl, ale některý starostě jsou i na tu velkou hlavu moc 🙂 .

Zbývalo jen zjistit, jak to bude s těma malilinkatejma holčičkama, až tam přijdou. Nejdřív přišla jen jedna a ukázalo se, že kdyby tam stála židle, bude to mít stejnej efekt. Nero nereagoval. To nezní špatně, říkala jsem si. A teď naposled Sokol hlásila, že už tam byly obě a jedna dokonce zakopla a spadla mu do kožichu. Jen se tiše sebral a šel pryč. JUUCHÉÉÉÉÉ!! To je moudrej hošíček. Radovala jsem se.

A raduju se i z toho, že Nero i Sokol zatím až na jeden karambol, kterej zapříčinil navolno loženej pes nezodpovědnýho majitele, zvládají i to, že se zatím neví jak v novým prostředí bude Nero reagovat na cizí psy. Už jednou byl v adopci a vrátili ho s tím, že vyběhl z branky a napadl nějakýho menšího psa. Nepochopíte, tohle nepochopíte, že ho vrátili. V dočasce se psy problém nebyl, ale touhle informací, která ani nemusí být pravdivá, se to trošku změnilo a musí se přijít na to, jak to doopravdy má. Ale to chce čas. A Sokol ví, jak si s tím poradit, nebojím se toho. 

No a tak to vypadá………… že z venkovana se stal čistokrevnej Pražák. Vítej v Prahé Nerošku a ať se vám všem dobře žije, to ti přeju já, jako tvoje trochu-kmotra.

P.S. fotos jsou ještě z doby, než se stal z Neroška Pražák, vzhledem k tomu, že jsou teď autoři na dovolený, tak se snad zlobit nebudou, že jsem si je půjčila.

10 komentářů u „Co se má stát, to se stane?

 1. Teda, to je moc krasny, tak to bylo fakt takovejch malickosti nahodnejch, az to klaplo a nero je doma u sokola 🙂

  i s detma nastesti OK a s tema psama se uvidi, sokol si s tim urcite poradi po zkusenostech s tolika hafanama. tak nero, preju ti, aby tvuj nejvetsi problem v pristich letech byl “otevrit tlamu nebo neotevrit? 😀

  1. …..preju ti, aby tvuj nejvetsi problem v pristich letech byl “otevrit tlamu nebo neotevrit? …..

   😀 😀 a to jsi moc hodná sudička! 😀 😀 díky 🙂

 2. To se krásně čte paní, Neroušek je krásný pes a umí s těmi balónky pobavit 😀
  Přesně jako když vidím Koněva, mám pustit ten míček, hm ale kam, ale když nepustím, cípnu žízní…tak pustím do misky s vodou rychle se nalemcám a pak ho sežeru.

  Přeju celé rodince pohodu a hodně šťastných chvil s Nerouškem a budu se těšit na další povídání.

  Náhody neexistují, vše do sebe zapadá.

  A pobavila jsem se i s tím spaním venku, ten pán je moc prima.

  Až spolu budete mluvit, tak je moc pozdravuj a že za Nerouška děkuju

  1. Já myslím, že si to Sokol tady přečte, takže pozdravy a poděkování ani nemusím vyřizovat já. Nerošek má místo mozku s balonku kostku. A taky z klacíků a taky je prý dokáže sbírat a syslit v množství větším než malým. Jojo aportík to je vážná věc, to se nemůže jen tak někde položit, kdepááák 😀

   ….do misky s vodou rychle se nalemcám….
   pustím do misky s vodou abych vyplavila to místo ještě před tím, než ho vyplavím tím, že budu lemcat 😀

  1. Jo, a to mu ještě hnedle další přiobjednali 😀 😀 páč balonkůch nejni nikdá dost.
   Sedlo si to tak hladce jako tehdy s Bubrdlínou, že to tak prostě muselo bejt, on si je přičaroval 🙂

 3. To je tááák krásný psék – troubínek balonkovej.
  Všechno si to sedlo jako prdel na hrnec. ……… Tady přijde Sokolovo kulatý razítko.
  Jsem moc ráda, že se našli. Petři, občas dej vědět jak se celé prima smečce daří.

  1. Přesně, přesně tak si to sedlo! 🙂 To je veliká pravda. A já pochopitelně, jak budou zprávy, tak to sepíšu.
   Nero je krásnej a myslím, že až se zabydlí úplně, bude z něj Blažej 🙂

 4. Dennyky, Esusovic, Sokole! 🙂 A pani Docaskova, samozrejme!
  Dekuju za Nerouse, hubu mam od ucha k uchu. 😀 Takovyhle “nahody” mam tuze rada, tak at se krasonovi v novy rodine dobre dari a uzivate si furu radosti. S takovyma kmotrickama a sudickama tomu jinak ani nebude, jsem si jista. Tesim se na dalsi povidani o Nerovi a aktualni fotos s hubou plnou aportecku. 🙂

  1. Já se taky pořád usmívám, když sem k článku zavítám. A pochopitelně, že zase poinformuju, jak se Pražákovi daří 🙂 . To musím, když se to takhle pěkně upeklo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..