Ryba ne, chleba jo.

Takhle nějak to teď má pravděpodobně postavený Taliprtka.

Ve středu mi přichystala neuvěřitelně příjemný překvapení. Vzala jsem je ven zase odděleně a šla jsem se s ní cournout tak jako cvičebně kolem našich baráků. Pořád je to o tom, že musíte být ve střehu, není to jako s Rumíčkem, že si jdete a rozmýšlíte.  S Tali na to není prostor. Zvlášť v některých místech. Jako je tomu u jednoho z jejich oblíbených paneláků. Pochopitelně z tý strany, kde jsou balkony, jak jinak 😀 .  A kde procházíte v jejich těsný blízkosti.

Takže tu rybu jsem zblejskla mnohem dřív než ona. Ležela tam celá. Makrela. Uzená. Hmm, no to bude výzva, řekla jsem si. Stoupla si bokem a monitorovala flekatou madáme. Jela s čumcem u země a inhalovala. Pak přišel ten úder 😀 . To přesně vidíte, že ta molekula k ní doputovala a spustila alarm 😀 😀 . Cuklo to s ní, jak když se napojí na trafostanici. A úder to byl tak silnej, že ponejprv se nemohla zorientovat, kde leží zdroj tý vůně. 

Pochopitelně, že to netrvalo dlouho a zamířila rovnou tam………………………… přišla k tomu keři, kde se povalovala milá makrela a nevěřícně na ni zírala. Celá, nedotčená makrela. “To nejni asi možný! Já spim a to se mi zdá!” Takhle přesně se tvářila. Pak opatrně – stále nevěřícně – milou makrelu očichala a……….. podívala se na mě. Nikoliv s otázkou, co já na to, ale s otázkou, ešivá jako dobře vidí? A hlavně ešivá jako dobře vidim i JÁ! Že vona jako nic. Viděla jsem, viděla. A taky jsem se na ni za to usmála. 

Nevím co jí tak mocně zarazilo, jestli to dostupný množství, jestli tomu prostě nemohla uvěřit, nevím. Ale prostě se tý makrely ani netkla. A já ji za to moc a moc mohla vychválit a taky jí odměnit. 

Až s odstupem času mi docvaklo, že už asi vím, co jí nedovolilo konzumovat. Makrela byla totiž celá. Tedy i s hlavou. A co má obvykle každá hlava? No oči!! A zkuste někdy Taliprtce naservírovat do misky celou rybičku. Je jedno jaký velikosti, klidně i malinkatou čudlu. Ale pokud je celá a má hlavu, tak se Tali od misky znechuceně odvrátí s výrazem “Ne, to má voči a kouká se to na mě, to jíst nebudu!” Chybí v ten moment jediný. Aby si v hrůze zakryla packou oči vlastní 😀 😀 .

Aby mě přesvědčila o tom, že až tak úplně moc se toho zase s tím požíráním venku nezměnilo, tak den následující jsme u Talibufíku narazily na krajíc suchýho chleba. Předvedla se ponejprv jako poslušná a sama ho ukázala a došla si pro odměnu. Ta jí zřejmě nebyla dostatečnou odměnou a tak se k chlebu vrátila a jeho nález pro jistotu nahlásila podruhý. Čímž měla svůj úkol pravděpodobně za splněný a na milou skývu se vrhla. Tím pádem sem se následně vrhla já na ní, vyrvala jí skývu ze chřtánu a jela štandopéde dom. 

Nojo, krajíc prostě nemá voči, tak ho sežrat může 😀

 

18 komentářů u „Ryba ne, chleba jo.

 1. a ta je hodná, pipintááá :-*

  No oči!! A zkuste někdy Taliprtce naservírovat do misky celou rybičku.
  nedivím se, taky by mě přešla chuť ! :-)))

  1. U Tebe to pochopím, ale u někoho, kdo se ochotně živí hounama, je to kapek zarážející 😀 .

     1. To nevím, jestli mělo voči, já se tam za ohradníkem podívat nebyla a Koník měl jen dvě voči, když přiběhl :-DDD

 2. bože ty komentáře pod tím článkem sou někdy fakt super:D
  ale hovínko nemá vočička—já z vás jednou fak nebudu-vás by tady měli dávat psychiatři na předpis:D:D:D

   1. To možná i jo, ale todle rozhodně smajlík nebyl podle tý fotky 😀 😀
    bože fuj, už to tady zase smrdí! 😀

 3. Dennyky
  a Koník měl jen dvě voči, když přiběhl

  😀 😀 vypadá naprosto odporně, prasnice jedna zrzatá. Fuuuj – Smrdí, smrdí, to to smrdí! 😀

 4. ““Ne, to má voči a kouká se to na mě, to jíst nebudu!” ”
  V tomhle vyjimecne zcela Taliprda chapu! 🙂 Hele, ale zase fajny, ze vis, ceho se nedotkne, mela bys vydumat strategii, kterak jeji odpor k ocim zakomponovat do sirsiho vycviku nezrani. Treba nakoupit takovy ty umely ocicka nalepovaci… 🙂
  Btw – co to je u vas za blbce, ze vyhazujou cely makrely a skyvy chleba, probuh? Tim krmej potkany ci jsou lidi liny dojit k popelnici?

  1. Treba nakoupit takovy ty umely ocicka nalepovaci…
   😀 😀
   to je gůt stratégie , tetkon jen aby to fungalo i u tý skývy 😀 😀 😀

   no to bys nevěřila co tady fakt najdeš, tady je to samý hovado křížený s prasetem. Se jí v podstatě nejde divit.
   Navíc přišla ohaří kamarádka Peťa, když ji viděla v akci, s teorií a to poměrně dobrou teorií, že jak má teda zakázanej ten lov, do kterýho jí předtím pustili, tak že si to tady kompenzuje, že si tu kořist hledá takhle. Nevím jak to vysvětlit pořádně, ona to podala dost logicky. Byl to začarovanej debilní kruh. Možná jsem k tomu pitomýmu obojku s pípáním měla sáhnout dřív a mohli jsme mít klid všichni mnohem dřív. A teď myslím paradoxně i jí. Protože – prostě – je to nečekaně úplně jiná čuba. Nejvíc v tom, že se sama hrne do spolupráce a je pro mě teda nečekaně uvolněná.

 5. Zkusena kamaradka ma jiste pravdu. Vlastne to dava smysl, pes si dycky musi nejakou emoci, pud vykompenzovat, kdyz to neni umozneny. Nebylo to lehky obdobi pro vsechny zucastneny… Popravde, ja bych asi na takovy zvire nervy nemela.
  Tak prestan rikat pitomej kram, bud rada, ze to funga a lip se vam vsem funga. Kdybys k nemu sahla driv, treba to nemuselo vubec vyjit? Vsechno ma svuj cas. Bez ty vasi, leckdy pro vas vsechny bolestivy vychovny procedury, by “kram” urcite az takhle nezapracoval. Takhle Talicuza presne vedela, co po ni chcete a jde vse rychlejs a konecne vic do klidu?
  No, a psst, ona taky dospiva, ma za sebou par harani, ty cuby potrebujou hoodne casu, aby mentalne dospely. I ty normalnejsi nez je Taliprtka. 🙂

  1. Jo, myslím, že má Peťa pravdu, ono teda ne že by jí to nebylo umožněný, ale není ji to umožněný tak, jak si představuje ona jak jí rozjeli oni. Kdyby byla trochu při smyslech, tak se tý pořádný lovečiny dočkala už dávno, si sama sobě strojvůdcem je 😀 .
   Teď si zasejc kompenzuje podle mě žrádlo těma holubama, je to stejnej princip – vyjde ven a jediný co jí zajímá je – najít holuba. Předtím to bylo najít humus nějakej, teď zas holuba. To už není tak zničující teda, ale zase se s tím nedá moc venčit jako. Kdyby byla ochotná si tydle věci kompenzovat hrou se mnou, bylo by to jednodušší, ale ona má ty priority jinde.
   Hm, možná máš pravdu s tím, že to přišlo v čase, kdy to přijít mělo. 🙂

 6. No, a psst, ona taky dospiva, ma za sebou par harani, ty cuby potrebujou hoodne casu, aby mentalne dospely. I ty normalnejsi nez je Taliprtka.

  tohle jsem asi nechtěla číst? 😀

  1. “tohle jsem asi nechtěla číst?”
   Pozde! 🙂
   Ruzice je ve 20 mesicich furt takovy stene, psychicky jako. Velky cerny stene. 🙂

  2. Řekla bych že nechtěla 😀 Máš jednu výhodu, že Koněf nebude mít rozměrůch jako Tali nebo Růženec, takže když jí popadne nějaká hovádina, nezabije Tě, ale jinak si to užij.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..