Bobřik mlčení

Tak pote děcka, dneska pudem hromadně.

Sdělila jsem těm dvěma ve středu ráno. Rumouš zkoušel ešivá třeba jako kong nebude, že by šel klidně až potom, ale potřebovala jsem vyrazit včas, takže kong se nekonal, konalo se hromadný venčení. 

A bylo to moc příjemný venčení. Víte proč? Jen jsme si prostě šli. Ejch, supr to bylo. Tali fungovala tak, že jsem vlastně zapomněla, že s sebou i nějakej problém máme. Chleba nic, popelnice nic, tryskání za paneláky lautr vůbec nic. Dokonce jsme si obě lajsly to, že já jsem jí nezakázala si tam na okraj zajít a ona toho nezneužila a zůstala opravdu jen na rohu toho paneláku, kde to bylo nějaký děsně zajímací. Seběhla si dolů k potůčku a letěla podél něj.  A já tak dostala prostor pro to věnovat se taky chvilku samostatně Rumajzlíkovi. Pak vyběhla zpátky nahoru a běžela se vytlemeně nahlásit.

Společně jsme prokřižovali důkladně louku sem a tam a zase zpátky. Obešly jsme sousední dům a na jeho rohu potkali Bertíka. Bert je moc hezkej kokřík, flekatej stejně jako Talimůra, který se ovšem nezřízeně bojí. On se tedy bojí téměř každýho psa a jak nějakýho vidí, preventivně řve na kilometry dopředu.  Tali ho běžela pozdravit, když na ní teda takhle zdálky volal. Což se jemu teda nejevilo jako ideální a jal se prchat. Zavolala jsem na ní, ať ho nechá být a běží ke mně, což se taky stalo. Panička Bertovi sdělila že je…….. ehm ehm….. a má přestat dělat vyrvál, když se mu nic neděje. Popřály jsme si navzájem hezký ráno a já si uvědomila, že hezký už je. Protože mám s sebou DVA hodný psy. 

Abychom nebyli venku tak úplně jeeen tak, rozhodla jsem se pocvičiti společnou chůzi a zavelela, že se jde Se mnou. Mno, Rumíček, kterej si vybudoval nechtěně to, že v přítomnosti Tali se povely týkají hlavně jí, měl za to, že to Se mnou! není určeno jemu 😀 . Velmi rychle byl vyveden z omylu a pak jsme si chvíli společně všichni tři chodili sem a tam. Poté dostali ještě možnost se naposledy vypustit, čehož pochopitelně využil jen Rumíček, protože Tali se vypustila dočista do čista hned na začátku prochajdy a tak si jen tak čmuchala v trávě. 

Zavolala jsem svůj obligátní dotaz, kdo tam budem první a vypálila. Marně, že jo, Tali mi podrazila skorem nohy, jak se hrnula hore. Co na tom, že to je nečestný a nesportovní a Mirek Dušín by nikdá nic takovýho neuďál. Vona nejni zrovna Mirek Dušín, takže to má u zadele 😀 😀 . Hlavně, že tam byla první, ostatní ji nezajímá 😀 😀  . A mně ostatně taky ale ne, páč ji díky tomu nemusím nikde nahánět, ne? 😀 

6 komentářů u „Bobřik mlčení

 1. ali se povely týkají hlavně jí, měl za to, že to Se mnou! není určeno jemu
  muheheee von za to nemóže pipinkááá 🙂

  Společně jsme prokřižovali
  jsem nejdříf četla pokřižovali, tak si říkám tvl voni se snad za Talii i společne
  modlej, aby zasejc nezdrhla 😀

  1. No nemůže za to, toho jsem si vědoma, proto se taky zpravidla opanuju. Nicméně by měl udělat už trochu změnu v režimu 😀

   Si piš, každý ráno máme chrámový sezení a fšicí se modlíme, aby tak koza pro ten den nesrovnala Prahu se zemí a vrátila se domů 😀

 2. Tak my jsme měli středeční ráno hororový. Vedle v paneláku bydlí kříženka jezevčíka Lejdynka zachráněná ze špatných podmínek. Je to pejsek vítací a do včerejška jsme se míjeli v klidu, Včera se přišla kamarádit s Goliášem a já jsem začala rozdávat pamlsky. Důře flekatý jako první, aby klid byl zachován. Když jsem chtěla dát Lejdynce tak to důra žárlivá neustála a Lejdynku seprala. Krev sice netekla (to naštěstí nikdy, ona se do krve nepere), ale Lejdynka byla vyděšená ažaž. Koře jsem náležitě vyčinila, omlouvala jsem se velmi, ale páníci reagovali, že to aspoň bude pro fenečku poučení, aby se nehnala s každým kamarádit.

  1. A jejdá, to je nepříjemný, to věřím. Hlídala si to a nechtěla jí pustit ke zdroji, což? No tož pro příště prostě člověk ví, že už musí jinak. Já doufám pevně, že Tali ta její psí mírumilovnost neopustí, páč s její razancí by to bylo něco teda.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..