Zaběhla jsem si na pole

Nikoliv ovšem z nějakých zemědělských pohnutek. Abych jej obdělávala. Vůbec.

Zaběhla jsem si tam v úterý odpolko za ohařiskama. Páč Brtník si řeknul, že je krásně a vytáhnul je oba ven a já tak přišla dom a tam pusto prázdno. Heernajs. Já chci taky ven! Zavolala jsem mu (záázrakem měl mobil s sebou a neležel doma, jako tuhle v neděli) a zapikolíkovala jsem je tam, ať tam na mě počkaji, že hned letim. Měli už sice našlápnuto k návratu, ale…………. můj muž je hodný a tak souhlasil. Ohařiska by rozhodně souhlasili, kdyby měli možnost.

Přehodila jsem hadry, drapla kabeličku, narvala jí pamlskama a vyřítila se z baráku s vehemencí Taliprtky. Mám sice poslední dobou nějaký herdek zasukovaný svaly, který ne a ne se uvolnit, ale řekla jsem si, že co to půjde, tak si běh užiju, když už běžím sama. A bylo to super. Sice jsem nevydržela běžet celou dobu a musela to prokládat indiánskou chůzí, ale užila jsem si to. Tu svobodu a sounáležitost s dechem, kdy nevnímáte nic jinýho než  rytmus toho běhu a svůj dech. Hezkýý, hezký to bylo.

Doběhla jsem k polím a pod kostelíčkem potkala sousedku z vedlejšího baráku. Mají mladou stafordku. Je to stejnej magor, jako Tali a když se ty dvě potkají, je to maso. Daisy nebyla schopná pochopit, že s  sebou Tali nemám. Ehm, podotknu jen takovou  malilinkatou poznámčičku – a totiž, že jí asi uniklo, že se asi tak před deseti minutama s Tali potkaly na poli 😀 😀 😀 , jak mi zdůvěřila její panička. No, jak řikám, v hlavě průvan. Takže prostě se divila a divila a dožadovala, kdy už ta Tali tady bude, když mě s ní furt potkává a dneska nic a pak začla aspoň tryskat kolečka. Musela jsem se smát. A pak jsem se rozeběhla dál, abych si to ještě užila. Jak ten běh, tak pak taky ohařiska.

Lítali v dálce na trávě u zdi kláštera a když mě Brtník viděl, přivolal si Tali a vyslal Rumíčka vpřed. Leeeeeeeeeeeeeeetěěěěl jako ten šíp, brouček můj malinkej. A táák jsme se radovali, že se zasejc po tý “dloooooooooooouhý” době vidíme! 😀 😀 😀 Pak jsem mávla na Brtníka, ať vypustí Krakena. Kraken se dal do pohybu a než jsem stačila heknout, měla jsem ji na sobě. Radovala se taky mohutně a pak si odběhla s balonem v hubě čmuchat. A její zájem byl ten tam. Klasika no. To je prostě Tali. Nechali jsme ji chvilku být a pak jsme ji k nám přivolali. A pustili se do balonkových hrátek. Ale ne tak ledajakých, to pozor. Balonky se pěkně schovávaly. Všimla jsem si totiž, že je tam místy z loňska posečená tráva a tak jsem je vždycky odložila, odkráčela opodál a balonek pod ni schovala a zakutala. Tali byla nadšená stejně, jako když jsem jí balonek schovávala v zimě pod hromadu sněhu.  Stejně tak Rumíček. Páč každá takováhle vychytávčička je pochopitelně vítanou novinkou. 

Střídali jsme se jak v tom, kdo s kterým z ohařů blbne, tak v tom, že se chvíli blbne a chvíli se prostě jen tak jde a čmuchá. Tali mi udělala radost tím, že si dokonce v jednom z kritických míst nesla balonek v kušně a uvolněně tlapala prostorem. V momentech kdy chtěla zamířit do míst, kde je snadný narazit na srnky, pak stačilo hlasový upozornění a ona toho nechala. Bylo nám prima, přes to, že už se dělala docela zima a já jsem byla moc ráda, že tam na mě chvíli počkali. Protože nic není tak fajn, jako užít si prima procházku a řádění s čoklidama. To vám tak pěkně vyčistí makovici. Doma jsme pak po večeři měli ještě hrozně důležitou práci. Museli jsme procvičit pořádně ten gaučing 😀  . Usalašili vzadu v pokoji, já si sedla doprostřed a oni mě obložili každej z jedný strany. Rumíček byl tak grogy, že usnul tzv. na Hitlera a ještě si u toho stihnul na tlapajznu navlíknout svůj oblíbenej kroužek 😀 .

14 komentářů u „Zaběhla jsem si na pole

 1. Nikdo moc nekomentuje, vid? Sme se asi vycerpaly u toho tvyho Tý v..e!!! 😀

  Jeste, ze dycky docitam az pozdejs, jinak bych te narkla, ze ten nadpis si vymyslela pro me dneska! 😀 “Zabehla jsem si na pole… Nikoliv ovšem z nějakých zemědělských pohnutek. Abych jej obdělávala. Vůbec.”
  Taky bys mohla mit uplne jiny pohnutky. A pro ty je pak jakykoliv pole dobry, i kdyz tam neni zadnej ker. A vlastne ho tim podporis pri obdelani… 🙂 Jakoze dneska jsem mela namale, po rusnym, mluvicim dni s mnoha zazitkama a vynikajicim obedem si tak jedes v podvecir domu a v pulce cesty takovy “a sakra, ale to stihnu, to je kousek domu”. No kousek to byl, orosena jsem letela z auta v podpatcich, kotnik mel namale. A kdyby nehnojili pole a nestaly tam cisterny a traktory, mozna bych to pole radsi bejvala podporila, ukryla se v prikopu… 😀
  Krasne jste se meli, Rumajs hajlujici s krouzkem je dokonalej. A Tali radost delala – no co si vic prat. 🙂

  1. No to bylo jasný, že po tom komentářovým výbuchu bude ticho 🙂

   … jinak bych te narkla, ze ten nadpis si vymyslela pro me dneska….
   nenenééééééé!!! Vona nešla obdělat pole ale pod…t ho 😀 😀 . Nicméně se sice směju, ale jen malinkatě, protože si moc ale moc dobře pamatuju, jak mě podobná situace zaskočila v polích, kde jsem byla s Murphym a Dindou. Bylo asi 100°C ve stíhnu, voni se voba už pochopitelně plouhali a já potřebovala naopak jít velmi, ale velmi rychle. Vopocená jak v přechodu, kdybych s sebou měla sešívačku, tak si ty půlky sešiju snad. Hrozně mi bylo A nejhůř mi bylo pár desítek od našeho domu, kde už nebylo jak to vyřešit, což by na tom poli bejvalo pochopitelně šlo, kdybych uvažovala. Fuuuuuuuj, už sem se zase vopotila. Uhájila jsem sice čistej štít, ale ty vado, byly to muka!!! Takže jako jeheheéééé, ale nesměju se úplně dovopravdy.

   … A kdyby nehnojili pole a nestaly tam cisterny a…

   hele voni kdyby bejvali věděli, že pudeš kolem, tak by asi nezajížděli, páč že jo, mohli si ušetřit práci 😀 😀

   Ešče, že sis na podpatečkách nezlámala tu haxnu úplně. V takový situaci se člověk víc potácí, než jde 😀

 2. Taky jsem dočítala až nyní a je to moje jediný čtení za poslední dobu 🙂

  Tvl Rumajz s kroužek, pomooooct!!

  Fifina nosí podpatečký? Ó kdo by to do ní řekl 🙂

  1. No, von nestihnu už nic, chudínek a úpa vytuhnul jak mrtvolka

   taky nosim podpatečky a se fšema to pak dycinky flákne o zem, když je mám. 😀

   1. Já mám podpatečkový boty dvoje, nicméně moc je nenosím, páč nemám ráda když nosej tlustý ženský podpatky 😀

    Tak hlavně když to neflákne vo zem s tebou, když je máš 😀

     1. Jo ty jsou hustýýýý

      K tý sukní raději ty “Těžký boty Až nahoru zavázanýýýý :-D”

 3. No jsem v nich taková jako velká holka! Tyhle nemají tak vysokej podpatek. Ale je to právě stabilní a dělá to moc pěknou nožičku.

  K tý sukni v podstatě jakýkoliv. Ty nahoru zavázaný tam ale nebudou vidět – uvědomuješ si to? Na to stačej ty smajlíkový 😀

  1. Já jsem velká holka i v nízkých nooo 😀

   Nejsou nejsou cmajlíkový ale mám ty bordó Gepardy a
   ty by se k suknici móc hodíkovaly 😀

 4. ty jo !!!!!!!!!!!!!! tak ty sou ale hůůůůůstý!!!

  si je vůbec nepamatujuůůůůůůů, páč si nepamatuju nic, ale teda jsou fakt parádní. Tak bacha na Koniky zubiky. Ať nedopadneš jak já s Ešátorem 😀 😀

  EDIT – Sou tak hustý, že házím odkaz do odkazůch!!

 5. Jsou super, měkký, vypadají dobře, mám je od roku 2013, tehdy jsme si s Toníkem kupovali stejný jen von měl želený 🙂
  Koníky se k nim nedostane, jsou ve skříňovi 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..