Libo-li šňupeček?

Jsouc v majetku ucpaných dutin, vyšperkovala jsem si tuto skutečnost ještě nechtíc několikanásobným pobytem v mokré obuvi.

Že se tím pádem objeví nějaké to vylepšení bylo dost nasnadě a dalo se to očekávat. Ano, dostavila se rýmička. Což zase ale nebyla nejhorší varianta. Lepší, než aby se dutiny ucpaly ještě víc. Takže v podstatě vlastně dobrý.

Potíž byla ovšem jinde. Již coby malé robě mi moje máteř vštipovala, že člověk NIKDY ( a to je to podstatný slovo) nikdy nemá dýchat s otevřenou pusou, neb potom nevypadá moc inteligentně. A kdo chce vypadat neinteligentně? No já rozhodně ne. Tudíž tohle se mi natvrdo nahrálo na hadrdisk. Jenže…. když máte tu rýmu, tak moc možností jak dýchat občas fakt nemáte.

Takže se po většinu času prostě dusím :D. Protože dýchat pusou mi zkrátka nejde a nejde. No jo, no. Vtištění je hrozná věc 😀 😀 . Zpola udušená jsem se politovala hnedle na diskuzi. Kde se mi dostalo odborný rady. Dokonce dvouch odborných rad. Rada č.1 – vypláchnout si nos vodou s mořskou solí, byla od Černýho čaje. Rada č. 2 – vypláchnout si nos Vincentkou a tou taky kloktat a pít ji, byla od Mayi.

Jsem asi divná, ale Vincentka mi chutná. Možná právě pro tu její slanost. Páč jsem víc na slaný, než na sladký. A tak jsem volila radu č. 2 . I z toho důvodu, že tam ta léčba bude taková komplexní, když se to i pije. Brtnika jsem požádala, ešivá by mi pro ni neskočil. Skočil, skočil a tím pádem ……….

Jsem měla o zábavu vystaráno. Hele řeknu vám, že pití Vincentky není nic dobrodružnýho, stejně jako si s ní vykloktat. Pochopitelně Ovšem pokud přistoupíme k tomu třetímu bodu, kdy si máte milou Vincentku dopravit do nosu a nechat si tím ten nos vypláchnout……….. tak to už je výrazně o něčem jiným.

Jak já bych vám to nejlíp popsala….. No asi takhle. Nechápu, po tomhle zážitku naprosto nechápu, proč si feťáci dávaj zlatou lajnu. Zbytečnost. Naprostá zbytečnost a vyhazování peněz. Vincentka teda není zadarmo, že jo, ale ta jízda, kterou vám poskytne, tak ta je k nezaplacení 😀 😀 😀 😀 . Proč? Protože oproti tý radě č. 1 – vypláchnout si nos vodou s mořskou solí, je u Vincentky zásadní rozdíl. Vincentka totiž navíc obsahuje………. bublinky!

A já teda nic proti bublinkám nemám. V proseccu, v žampuňským. Ale v nose to má naprosto jiný grády. To mi můžete věřit. 😀 😀 😀 Možná by to nebylo takový, kdybych se na tu přítomnost bublinek připravila předem, ale neučinila jsem tak. Každopádně jsem zažila slušnou jízdu. Bublinky, když jsem je poctivě šňupla, vběhly do nosních ďurek. Jimi také proběhly a pokračovaly volným tempem dál. Bývala bych se spokojila s tím, že by jak jednu, tak druhou nosní dirku pouze propláchly a pak se zastavily. Jenže ony se agilně hnaly dál. A kupodivu se nespokojily s tím, že si prohlédly můj hltan, hrtan, ba i nosohltan. Zajímaly je nejvíce mé oční bulvy. Týý vado! Bublinky v nose z Vincentky jsou nic proti tomu, když vám navštíví taky očička. Stanete se rázem jasnozřivými a nadšením z toho se potácíte prostorem. Bublinky vám probíhají mezi levým a pravým koutkem, běhaj mezi horním a dolním víčkem a vy vidíte milijouny barevných bublinek, jásavých, třpytivých……. A pak se vyčerpaně zhroutíte.

Jak řikám, nevidim žádnej rozdíl mezi tím dát si zlatou lajnu a užít si Vincentku do plnejch 😀 😀 Vřele doporučuju. Už jen proto, že v tom škodolibě nepojedu jenom já sama 😀 😀 😀 .

No ale pravda je, že rýma se mi kapek vylepčila. Aby taky ale ne. Myslím, že tělo se vyděsilo, že bych to chtěla opakovat. Heh……… netušilo, že si ráno dáme repete. To víte, jak řikám, je to dobrá jízda a závislost vzniká rychle 😀 😀 😀

17 komentářů u „Libo-li šňupeček?

 1. Chuděro malá to je tedyk hustý to bych cípla a lezlo by mi to i ušima.
  Mně teda slaná voda taky zas tak nevadí dneska by mi už asik nevadila ani ta Vincentka, ale když mi bylo 19 let tak inhalace jednou a DOST! Dnes už vím, že by mi to k něčmu bylo, ale jak často píšu, v 19ti je čék nesmrtelnej, tákže jsou všechny rady stranou.
  Už vím co ti koupím na sraz a vokážeš nám to joooo?

 2. Necípla, dá se to, když jsem pak do toho šla znova 😀 . co je tak blbý na tý inhalaci vincentky? nebo ti vadí inhalace obecně?

  …v 19ti je čék nesmrtelnej….
  ano, radši nebudu vzpomínat, co jsem v devatenácti a koukolem dokázala podnikat, ach bóže 😀

  a vokážeš nám to joooo?….
  když si pak vezmeš flekatůru, tak klidně 😛

 3. co je tak blbý na tý inhalaci vincentky?
  jako v 19ti v lázních to nebylo IN, tam chodili
  inhalovat jen staříci 30+ 🙂

  a vokážeš nám to joooo?….
  když si pak vezmeš flekatůru, tak klidně
  jak říká Francesko:
  “Slibem nezarmoutíš” :-)))

 4. Dennyky
  tam chodili
  inhalovat jen staříci 30+

  😀 😀 jo táááák, no jo, co mezi důchodcema, to je mi jasný 😀

  “Slibem nezarmoutíš” :-)))
  a na to já kontruju – Sliby se maj plnit nejen vo Vánocích!!

 5. Tak šňupečky obecně si musím odpustit, vyjma sem – tam mořskou vodu, protože při sebemenším podráždění se mi spustí z nosu krev. Ta vincentka, jak to popisuješ, by byla na RZ, už dvakrát se mi podařilo skončit ve špitále.

 6. ááá kref z nosíka! Znám. I když ne v tak silný podobě jako Ty, v nemocnici jsem nikdy neskončila. Jen zatím na pohotovosti. A jednou problémek větší na brigádě na bramborách. Nešlo a nešlo to zastavit, ve společný kópelce to začínalo vypadat jak na jatkách 😀 😀 , prófa si moc nevěděla rady až spolužačku napadlo servat z náplasti ten vnitřek a narvat mi to do nosu – bývalo tam asi něco jako Gelaspon. Tak to zabralo. každopádně jsem pak jela štandopéde domů. Máme v rodině po tý modrý krvi šlechtický trochu problémek se srážlivostí, páč jako dege-dege to… degenerace :D. Vincentka kupodivu nic nezpůsobila. jsem na to ani nevzdechla. Nosíš něco s sebou?

  1. Poprvé, jsme nejdřív jeli na pohotovost do Žamberka, nepodařilo se zastavit, tak nás odeslali do špitálu do Ústí, podruhé jsme jeli do špitálu rovnou, šli jsme na ORL, před obličejem jsem si držela ručník, do kterého valila krev. Bylo před sedmou ranní, takže na ORL mě vyhodili, že prý střídají směny, ať jdeme na pohotovost. Tam už skončili, naštěstí odcházející lékařka mě znala, když mě viděla, tak se zděsila, vrátila se a zakročila. Už je to víc jak deset let, od té doby mám období naprostého klidu a období, kdy je to horší, ale zvládnutelné. Letošní zima je právě trochu horší, ale zvládám to s Gelasponem, popřípadě smotek vaty namočený ve studené vodě. Diagnóza je suchá rýma, běžné kapky na rýmu nelze, cca jednou za rok jezdím na kontrolu do FN HK. Že bych měla předky s modrou krví, o tom teda nevím ;o)).

   1. No ty bláho to je nářez teda!! Jak tím průběhem, tak tím přístupem, to jsou šmejdi!!!!!! Ach bože já se vždycky tak rozčílim!!!
    No aspoň, že Gelaspon zabírá!!Smotek vaty dávám suchý. namočený to funguje? Není to průtočný?
    My máme právě krzevá tu vyšlechtěnost ruskou právě se ségrou špatnou srážlivost krve. kdyby k tomu aspoň majetek teda byl, když už 😀 😀 jenže co tam na východě, žejo, tam se člověk ničehož nedomůže. Prapředky nám vyvraždili jak vystřelili z Potěmkina a bylo. Děda to švenknul blbým směrem, toho zase lapil tady Adolf, takže my už jsme se ségrou poslední vzorek .

    1. Hlavně funguje to studený, krev se srazí a krvácení se zbrzdí. No jo, si vzpomínám z nějaké četby, že širší carská rodina měla problémy s anémií. Já ale myslela, že rozhodující byl výstřel z Aurory :o)). Ale už se mi ten dějepis nějak plete.
     Moje rodina sice dřepí, co já vím, už osm generací tady v Orlických horách, nicméně děda z tátovy strany byl velký světoběžník, babičku s dětmi odvlekl před válkou do Pruska, tam ji zanechal a prchl (postupně si pak opatřil ještě několik manželek). Táta na frontě taky na blbé straně, po válce, když volil mezi německým a českým občanstvím, zvolil české, stálo ho to dva roky v dolech (kdyby zvolil německé beztak by dopadlo NDR), pak se vrátil do rodné vísky.

     1. Tak díky za radu, kdyby bylo zapotřebí, zkusím, páč když je zle, člověk je rád, když ví kam sáhnout.
      No jo, není se čemu divit,že ta modrá krev není nic moc :D, když se to kamarádilo mezi sebou, že jo. My teda máme ještě dodanou krev řeckou, ale asi to nezmohlo mnoho, když jsm degenerovaný 😀 😀 . Je ale pravda, že ségra má takovej pěknej řeckej nos 😀 😀 😀

      Koukám, že ve vaší rodině se to taky pěkně mlelo. No historie v Čechách je vůbec namíchaná.

 7. “Stanete se rázem jasnozřivými a nadšením z toho se potácíte prostorem. Bublinky vám probíhají mezi levým a pravým koutkem, běhaj mezi horním a dolním víčkem a vy vidíte milijouny barevných bublinek, jásavých, třpytivých……. A pak se vyčerpaně zhroutíte.”
  Neco na zpusob Hrusinskyho v Postrizinach? Borovy zavanel haj…? 😀

  1. JO! Přeeesně 😀 😀 , to sedí jak zadel na hrnec , jen teda ten bor tu nezaváněl, jen zelený držky 😀 😀 😀 😀

 8. Koláče, ty už nevíš co bys???. Šňupat cokoli, br…… Nepomohly by inhalace nějakých bylinek? Bylo by to určitě snesitelnější. Ovšem na druhou stranu bys byla připravená o onen krásně barvitě popsaný prožitek?.
  Hlavně ať jsi brzy fit!!!

  1. Venkoncem to byla pak zábava… když se ti po tom tanečku v očích uleví, je ti fajn. Šak řikám ,zlatá lajna 😀 😀 😀
   Teď už snad dobrý, povoluje to postupně, kupodivu mě nedorubal ani ten třídenní pobyt v zamokřený obuvi, to jsem docela koukala teda.

   1. nevím nevím, zlatá lajna asik zas tak úžasná není, páč je to ta poslední myslím …. ale to jako jen pozn.redakce 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..