Naděje pro seniory – čtyř ale zároveň i třeba i ty dvounohé

Má tu slabost pro psí staříky, mám. A tak jsem se hrozně moc zaradovala, když jsem narazila na sbírku, která přemýšlí trošku jinak, než je zatím obvyklý. A přemýšlí skvělým způsobem.

V útulcích je spousta psích staříků a málokdo se odhodlá k tomu, vzít si některého domů. Jedním z důvodů je třebas i to, že bojí nákladů na veterinu, které s sebou vyšší věk pesanů pochopitelně nese. I když to tak vůbec nemusí být. Vzpomeňme na mojí Bubrdlínu milovanou, která toho mnoho nenamarodila (ano měla operaci dilatace žaludku, ale to jen proto, že si, zbrklitýda jedna obecná, musela hópnout ze schodů a jsem přesvědčená, že to, jak ji páníček chytal, aby se nepřizabila,  způsobilo že došlo k uvolnění nějakýho toho vazu a jinak by se to nestalo). Ale jasně, jsou pesani, kteří s věkem nějakou tu nemoc mají a pak dojde na finance.

Je nabíledni, že ti u kterých by právě takovýmhle psím staříkům bylo nejlépe – tedy lidští senioři, který mají začasto to nejlepší porozumění a čas pro starší psí duši – si netroufnou. A pochopitelně ale nejen senioři. A!! TADY PRÁVĚ PŘICHÁZÍ ZÁCHRANA!! POZORTE FŠICÍ! PÁČ!!! Nadační fond Psí naděje ( http://www.psinadeje.cz/ ) VYHLÁSIL ÚŽASNOU SBÍRKU, jejímž  cílem je následná pomoc těm, kteří si nějakýho toho psího staříka adoptují a dostaví se situace, kdy dojde na zvýšené veterinární náklady. Ale co já tady budu psát, přečtěte si to, prosím, sami. Sbírka běží od loňského roku:

https://www.pesweb.cz/cz/2627.nf-psi-nadeje-podporujeme-adopce-psich-senioru

Jsem hrozně ráda, že někdo na takovou myšlenku přišel, protože je mi jasný, že finance hrají velkou roli a tohle je cesta, jak pomoci. Jak seniorům čtyřnohým, kteří v útulcích strádají nejvíce, protože jim chybí teplo a to nejen to u kamen, ale taky to lidský, teplo pohlazení od vlastního páníčka,  tak třebas i seniorům dvounohým, ale i všem těm ostatním, kteří se se bojí, že by na to finančně nestačili a rádi by si nějakýho toho chlupáče vzali dom. TAK UŽ SE BÁT NEMUSÍTE!!!! HURÁÁ.

No a pro nás, který můžeme dát nějakou tu kačku stranou a řídíme se heslem, když můžu, tak pomůžu, mám tady druhý odkaz, vztahující se k téhle sbírce. Tady najdeme údaje, kam můžeme poslat nějaký ten obnos a propojit tak ty, kteří by se třeba jinak nepotkali.

https://www.pesweb.cz/cz/sbirka-na-podporu-adopce-psich-senioru

Tak! A doufám, moc doufám a přeju si, aby tahle sbírka pomohla co největšímu počtu čtyřnožců i dvounožců. To byl krásnej vánoční sasrak. 🙂

4 komentáře u „Naděje pro seniory – čtyř ale zároveň i třeba i ty dvounohé

 1. napad je to super, predstavuju si ale jak budu dokazovat zda mam narok na nejaky prispevek nebo ne… aby to nedopadlo, ze si poridi nekdo psiho partaka beze strachu o priapadny starecky naklady a pak… Ale napad je to urcite super 🙂

  1. tak já ještě i tady doplním odkaz na to- to, co v tom samotným článku o sbírce je – tedy jak to celý probíhá:

   Člověk, který má zájem o registraci svého adoptovaného pejska, zašle na email: lucka@psinadeje.cz adopční smlouvu (do jednoho měsíce od adopce pejska), potvrzení o přihlášení pejska na obci a fotografii, případně odkaz do původní inzerce psa ještě v útulku.

   V případě, že chce majitel psa žádat o finanční pomoc, rovněž se obrátí na email: lucka@psinadeje.cz , případně dle akutnosti na tel: 604 471 924, popíše zdravotní problém s doloženou veterinární zprávou, vyjádření veterináře s předpokládanou finanční náročností léčby – výdaj musí být vyšší než 5 000,-Kč. Toto vše ještě výkonem a úhradou nákladů. Po schválení finanční pomoci je domluvena úhrada přímo na účet veterinární kliniky.

   Viz zde: https://www.pesweb.cz/cz/2627.nf-psi-nadeje-podporujeme-adopce-psich-senioru

 2. Oni už tam jsou i nějací psi, kteří čerpali – podle mě prostě prokážeš, že máš psa z toho a toho útulku a poté účty od veterináře. Tak jako, když se posílaly peníze to Skřivánků – se zdokladovaly náklady od veta a ty se z vybraných peněz proplatily.

 3. Tak, a když to takhle pěkně vyšlo Ronymu…………. tak i třeba tady na tomhle poli se zadaří?????

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..