Zmlkni kurnik už taky!

Ozývá se teď občas u nás na chalupě hulákání.Madáme se nám totiž pasovala do role velkohlídačky. A to pozor, ne tak ledasjaký hlídačky. Obranný val je nutno stavět i proti…. proti Kikinám! Kikina jest pták. Z řádu šplhavců, čeledi datlovitých rodu strakapoud :-). Jejich typický volání kik-kik mě vedlo pochopitelně k týhle přezdívce. Žije tam u nás už léta a předloni poprvé jsme měli tu čest zaznamenat založení rodiny, takže jsme zahradu měli plnou asi čtyřech strakapoudích odrostlíků, kteří se trénovali v letecký akrobacii a poměrně bez obav se pohybovali v naší blízkosti. To si tak děláte na záhoně a zrovna když se zvednete, prosviští vám nad hlavou stíhačka :D.

Kikina rozhodně není zpěvný pták, je to hlučnej výrostek a zcela se vymyká představě docentky Talířový o zpěvným ptactvu. Zvlášť teď zjara, kdy zuřivě buší do stromů a vůbec do všeho, co jí přijde pod ruku. Teda pod zobák. (V rámci námluv prý, jak jsem byla nedávno informována). Jenže nemají co mlátit do stromů a pod. s kadencí dřevorubce kácejícího v lese. Naprosto nepřípustný tohlencto!! Takže ta koza flekatá xkrát za den vyletí a řve jak prokopnutá.

Což zase na druhou stranu umožňuje upevňování ovladatelnosti.  V minulosti bychom neměli šanci dovolat ji zpátky, museli bychom si pro ni dojít. Teď aspoň přiběhne na zapískání. Pokud tedy jde opravdu o nějaký jev jako je Kikina a po cestě nejdou lidi. To pak řve a dělá běsnou. Což by na jednu stranu nevadilo, je dobře, že pes hlídá pozemek. Jen by u toho měl být ovladatelný. Což teda zatím úplně nemáme. Tak jako xy dalších věcí.

Každopádně Kikina ji irituje značně a jakmile se ozve její “kikání” či začne bubnovat, vzbudí to  v Talismance velikou nelibost a jde si to s ní vyřídit. Pokud ji tedy neodvoláváme. Lítá prostorem jak pomatená za hroznýho řevu. Rumíček se zpočátku kolegiálně přidával, páč nevěděl, že madam plaší do větru. Letěl vždycky taky jako šílenec a pak se divil, proč ten vyrvál, když nikde nic. V současnosti si často klepne tlapkou na čelo a s výrazem “Aha, už jí to zase bere.” si jde po svých. Jsem zvědavá, jestli se jí to někdy vochodí a nebo to bude jako s tím “Jdu na sever, a jdu na jih.” a bude tím pádem driftovat do nekonečna 😀 .

4 komentáře u „Zmlkni kurnik už taky!

  1. Kik- kik 😀 nejsu si jista jak chapat osloveni v byvaly praci kikino 😀 asi su hlucna 😀

  2. Joooo tak kolegiálně se přidat k zahánění neviditelného nepřítele patří k povinnostem každého chlupatého gentlemana 😀 . Náš šestikilový rytíř se takhle také staví před westičku Terezku: “Nevím na co štěkáš, ale každopádně to jdu zahnat s tebou!!!!” 😀 On jí vůbec rád podporuje v neplechách. Třeba se spolu rádi tak nějak nenápadně začuchají do myšodírek a pomalinku postupují od jedné ke druhé až jsou najednou o pěkný kus dál. To pak musím být neustále ve střehu a všichni se královsky baví na můj účet. Teddy se mi totiž většinou schovává za patami nebo pod rybářským křesílkem a já ho nevidím a panikařím 😀 . V okamžiku, kdy polevím v ostražitosti tak ti dva udeří a mizí. Potřebovala bych nějakou obdobu elektrického obojku, ale s obráceným působením. Něco co by do mne prásklo: “Bulisy mulisy pes se ti ztrácí!!!” 😀

    1. Kdyby jen kolegiálně se přidat. Teď už to otočil Rumoušek-hodňoušek. Přestalo ho bavit řvát jako druhej, takže teď to vylepšil a rozblafává ji on. Což se v penzionu nejeví jako ideální stav. Já jsem zvyklá být normálním hostem, se psy nikoho neobtěžujícím. Roztrhnu je oba jak herinky! 😀 . Dvě Téčka (Terezka a Teddy) mají dobrou taktiku – začuchávat se a postupně přesouvat pozice do dáli 😀 😀 . To přesně člověka ukolíbá aaaa pak se diví 😀 .
      Ad Bulisi mulisy – miluju ten loutkový film, je skvělý a ta hudba k němu se Uhlířovi povedla… kdo nezná…https://www.youtube.com/watch?v=I2xHUlbNxN0

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..