Tali poézije!

Čaute děcká! Sem tu!Takže jako  hele, Rumouš sem tam spísne nějakou tu prózu, jo? A myslí si pak, jak von je jako výbornej. Jenže, my co máme vysoký kvíkvé, my modelíny, my sme duše čistý, cituplný. Takže co? No takže jasně, co se budu šmrdlat s nějakou tou prózou, když můžu vyšvihnout rovnou kapek tý póézije. Ta navíc  nikoho nezabije. Na rozdíl prej ode mě. Což je ovšem dost trapnej přípodotek . Takže děcká, deme na to:

Báseň: O pečivu

Autorka: TaTálie Obecná (to je, prosím  můj básnickej psídomým, každej básnik prej má psídoným. A takhle mi říká malá Ajšopánčička, sem prej TaTálie Obecná, tak mi to přišlo vhodný použít)

Tousťák, houska,

všecko fuk.

Já nedala si ani ťuk.

Vedle schodů tousťák leží,

moje nožky kolem běží.

Jen kouknu se naň maličko.

A to mi stačí. Vidíš to TY? Ty pánčičko???

Když je hodná Talinka,

hned otvírá se ledvinka!

Kousek dál si veka voní,

nesehnu se vůbec pro ni!!

Když máš tak hodnou Talinku,

vybrakuješ ledvinku?

TRALALÁÁ TRALALÁÁÁ

JŮŮŮ TO SEM SE NACPALA.

Netleskat, stačí mi, když se vyceníte. A hned dvakrát. Jednou za kynológickej výkon, páč jako helete,  nesežrat ani jedno z toho, co mi todle ráno někdo naservíroval hned před vchodem pod můj roztomilej nosík, tooo jako je megavýkon. Navíc nejen nesežrat, ale co hlavně nesežrat bez upozornění a naopak sama upozornit, že vidim leč DBÁM! To uznejte, že zasluhuje velký vycenění.

No a pak samozřejmě očekávám neskromně vycenění za literární projef. Jako chápu, že to hned na Nobelovku za literaturu nebude, ale třeba co takhle Magnesia Litera aspoň???? No né hele, ale počkejte, ne že mi jako pánčička nabídnete trapně Magnézii z flašky. To jako nejni vůbec ftipný! !!! Já na rozdíl vod Rumouše tvořim hodnoty, von tak maximalisticky hovnoty. Klidně třikrát za procházku, Serjoža jeden. No každopádně, prostě, děcka – sem dobrá, ne? 🙂 Tady vidíte, že i modelína může bejt inteligentní a tvořivá. Berte si ze mě příklada.

8 komentářů u „Tali poézije!

 1. Ta Tálije máš nejen vysoký kvíkvé v makovici, ale též inteližentně čiperný básnický střevo ;o))

  1. Já to autorce večer vyřídím, bude rozhodně nadšená, že jí konečně někdo vycenil 😀 , páč doma, doma ji nikdo nikdá nevycení 😀

  1. jest rozložená na kousky
   a to je víc než půl housky!

   doplňuje ještě autorka 😀 😀 , která jest momentálně na chalupě s páníčkem, kterej zrovinka volal a moc jí chválí,jak je hodná. A my si s Rumíčkem vyrazíme do polí, do hospůdky a užít si se navzájem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..