Krásně jsme se měly a…..

udělala mi velkou radost Talinka. Fakt velkou.V rámci ještě ne úplně běžných procházek jsme si s vyšňořenou Talinkou vyrazily do ulic. Vypraný a vysavovaný vodítko od rána stačilo uschnout a tak jsme mohly jít na celou dýlku.

A víte co? Bylo nám spolu hrozně dobře! Tali vůbec, ale vůbec nezlobila a byla ten nejhodnější péf. Abychom furt nechodily tak jako stejný trasy, vzala jsem ji za sídliště do míst, kde dřív bývalo to psí hřiště. Ani jsme tam vlastně nestačily dojít, protože Talimůru zaujal plácek vedle. Pravděpodobně hřiště pro myši. Podle toho jak tam rejdila šňupákem v zemi a šmrdlala si ocáskem v nadšeným rytmu. Využila jsem toho a po nějaký době jsme si trochu trénovaly přiběhnutí i ze začuchání. A někdy jí to šlo moc hezky a mohla si jít zpátky čuchat. Strávily jsme tam značnou část procházky, ale tak byl to její čas a je jen na ní, jak ho chce trávit.

Když už jsme byly teda tímhle směrem, namířila jsem do míst, která vedou jednak k nádraží, kde minule hrozilo, že ji ubezduším, jak se chovala jako pako a druhak je o kousek dál ta zastávka, kde si nedávno večer našla to houno. Prostor jsme prošly tentokrát hezky normálně a po pár krocích jsme dorazily k inkriminované lavičce u zastávky. Nic jsem neříkala a šly jsme volným krokem okolo.

“Fůůůj, houno!” zhrozily se Fleky a očkem švidraly, co já na to. A já nic.

“HEEEELE, koukej! “

“Co?”

“Ty to jako nevidíš, že já to vidim?”

“Vidim, a?”

“No nejim to, sleduj- du tam a……. nic… ani sem neochutnala!”

“Nooo, to je ale šikovná Talinkaaaa! Močikovná, močikovná, japa ty to děláš, žes tak šikovná??

” SEM VÍÍÍĎ? SEM! TAK SE KOUKEJ VYCENIT!….mňááám párek! Ešče, byla sem vzorovaná…. coo, jak nic??”

“No to stačí, ne?”

“Koukej…. du tam……….. a zas sem ani neuždíbla!”

“Tak jo, na. Zasloužíš si to.”

“Mňam! To mi to de, ale!”

“No hlavně, aby Ti to tak šlo i u toho dalšího, až nějaký najdeš”

“Co? Další? Další houno? KDE?”

“Deme ty prase, vylez odtama!”

A přešly jsme na zelenej plácek opodál. Tam naopak na Tali přišla potřeba vytvořit hounotu a tak hledala jako vždycky půl hodiny ten správnej trs. Připravila jsem si pytlík a po zkušenosti z rána, jsem si zatraceně dávala pozor, aby bylo vodítko z dosahu, kdyby náhodou zase houno chtělo vzdorovat a hodlalo se rozletět do světa 😀 . Posadila jsem Tali o kousek vedle a šla to sebrat. Jak jsem se ohnula, rozepla se spona na ledvince a ta mi spadla na zem. A teď to příde milí a vážení čtenáři, teď to příde!

Zatímco já jsem sbírala enóno, Talinka si všimla sama od sebe toho, že mi upadla ta ledvinka . PLNÁ DOBRŮTEK a……………. popadla ji sama od sebe a běžela mi ji podat!!!! ROZUMÍTE??? VONA?? SAMA???? VŠIMLA SI TOHO A VĚDĚLA CO MÁ UDĚLAT????? MÍSTO TOHO, ABY SE JÍ SNAŽILA VYBRAKOVAT,  MI JÍ PODALA???????

JÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ TO EŠČE FURT NECHÁÁÁÁPŮŮŮŮŮŮ. A JE TO MOC HEZKÝ ALEEEE!!!! MOOC HEZKÝ. Vychválila jsem jí do alélůjá a dostala tolik dobrůtek, co to šlo. Něco nám muselo zbýt na zpáteční cestu. A ta vedla shodou okolností zase kolem zaneřáděný lavičky. Takže si to Tali střihla sama od sebe ještě jednou.

“Koukej, jo? Koukej… du k lavičce a… du zpátky… du k lavičce… a du zpátky!

“Hezký Talinko, hezký!! Tumáš!”

“Mňam, přitlač, ani jsem si neuždíbla, číhni – jdu k lavičce a du zpátky!”

 😀 😀 “Seš kašpar, ty Flekatice jedna. Na. A půjdem už domů za klukama jo?”

“JOOOO!”

“Počkej, počkej, tady musíš se mnou.”

A přecházíme silnici, pak refíž, dvoje koleje, silnici a celou tu dobu to pometlo flekatý ťape vedle mě a je úplně vzorovaný. Když docházíme k domu, vidím na chodbě sbíhat po schodech páníka a trochu nedomyšleně informuju Fleky o tom, že

“Hele páník de!”

“JOOOO! KDE???” a  vypálí z  nuly na sto ke vchodu. A ze mě se opět stalo rogalo 😀 😀 . Ale dneska je mi to jedno. Úplně jedno. Bylo nám spolu totiž moc dobře.

 

 

12 komentářů u „Krásně jsme se měly a…..

 1. Rogalo! Uáááá!
  Ale to podání ledvinky, to je paráda. Celý je to paráda. Móčikovný holky jste. Obě.

  Mě nedávno jen tak při oblíkání napadlo požádat Vaška ať mi podá ponožku. A… JO! A pak druhou a po návratu z procházky mi podal bíglův postroj a večer ještě upadenou propisku… ÚÚÚplně nejlepčejší pejsánek!

 2. JOOOO!! Vašíček pááán! Nejčikovnější páán!! Bude z něj podavač! 🙂
  To je skvělý, že jo? Mě tyhle nekynologický věcičky bavěj velice, posouvá to psa do jinam a komunikaci s ním na jinou úroveň. Takže mu gratuluju k prvnímu úspěšnýmu kroku asistenčního psa.

  Jojo, rogalo, malinký oranžový rogalo, co plachtilo k paneláku 😀 . Nedocvaklo mi to vůbec. Ale nepřizabila mě, tak je to fučik a jak říkám, bylo to tak supr venčení, a tou ledvinkou mě dostala, že mi to bylo úplně ukradený.

 3. No ne 😀 , pouštim jen v nezbytných případech 😀 jinak šécko držim a nepouštim. Asi pitbul nebo co jsem zač 😀

  1. Michal takhle taky jednou trénoval s Cirouškem nevybíhání za zvěří. Ale nějak jim to nevyšlo, takže vyběhla srna, vyběhl Cir, vyběhl Michal,
   Běžel, běžel, běžel, flexina taky jela, no ale zcela zákonitě se dostali do bodu, kdy Cir byl rychlejší než Michal a flexina na doraz, nepustil, letěl (pak myslím pustil, ale fakt už nevím).
   Když se posbíral, ptala jsem se, proč tu flexinu nepustil.
   Pohlédl na mě pohledem velmi nepěkným a řekl, že ho to nenapadlo.

   1. 😀 😀 (přežilas? ) no taky jsem občas v bodu, kdy mě tahle varianta nenapadne, ale je to podle mě spíš o tom, že člověk nechce dopustit, aby to blbě dopadlo, což se může stát, když pustí.
    Je teda Michal odvaha – trénovat zvěř s flexinou a dynamitem tipu Ciráty.

 4. No ja se uz naucila v nejhorsim voditko poustet. Naposledy, kdyz jsem nepustila – Thea zrovna harala a zahledla toho sveho nejnej kamose – jsem skoncila s tak narazenymi zebry, ze jsem 3 tydny spala v sede. Nevim, treba by ty stenatka byly lepsi:-)))!
  Jo a z Talinky se pomalu stava hruzostrasne vzorny pes, tedy fenka. Proste sprtka, asi s Vami uz nebudeme virtualne kamaradit!!!

  1. aaaau!! nestrašte mě, nestrašte mě. Ani jedna varianta se mi nelíbí :-D.
   No ono je otázka, jak dlouho jí ta vzorovanost vydrží, že jo. Takovejch vzorovanejch období už bylo… a pak zase šůůůp dolů, takže to já se nebojím, že bychom to virutální kamarádství skončili 😀

 5. paráda,super,nejlepčí a nejšikovnější jste,jsem na vás pyšná a hrdá a mám radost a su dojatá,jak kdybyjste vyhrály nějakou mega psí olympiádu
  čučím na to a mám hubu od ucha k uchu a ještě za tři rohy,
  to si někam vytiskněte,zarámujte a hodte na zed až bude někdy zlobit tak si to přelousknite

  1. No copak já, tentokrát to je ona, kdo je nejšikovnější, já si tam jen sbírala tou houno, všechny zásluhy jdou teď jen směr Fleky . No jo, diplom bych jí měla vystavit. Ale ten si schovávám až na dobu – jestli někdy vůbec – bude mít hezký přivolání.

 6. teda, tak to zni uplne jak scifi, po tom jak nekdy vypada, ze beznadej je tvuj nejlepsi kamos a ted talinka takhle sikovnaaa nejen ze nesezrala houno, ale nesezrala ani ledvinku! to je teda jako fakt vykon 🙂 je nejlepsi, princezna jen napul duta hlava 🙂

  1. 😀 😀 princezna jen napůl dutá hlava 😀 😀 😀 jeheééé hihihihíííí 😀 to mě pobavilo

   ale máš pravdu, zní to jako scifi 😀 . A kdybyste jí u toho viděli!! Vyřehtaná a hrdobec největší, jak to vymyslela.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..