Procházka opět zcela

… no na houno. Je to tak.Já už se asi ani nedivím a už jsem rezignovala. Ráno jsem si přivstala, všechno odsejpalo, a toho jsem chtěla využít a dopřát oběma ohaříkům dlouhou ranní procházku. Mno….

Jako první jsem vzala ven Talimůru. Pěkně postroj, obleček už necháme doma, ať nám děfčica nezchoulostiví a jde se. Pánik ráno zaspal, tak se hodí, že si můžem střihnout prodloužený venčení. A……….. hele lidi …. vona byla normální pes. Fena teda. Já snad budu první člověk na světě, kterýmu nebude vadit, že mu fena hárá?? Páč to vypadá, že se Tali k tomu hárání opravdu chystá /ano, ano opravdu veselé Vánoce to budou 😀 / a stejně jako minule to s sebou nese poměrně normální psici. A normální psice znamená…. normální chůzi na vodítku. Připisovat to jejímu soustavnému vzdělávání se kynologickému, se mi nechce, protože to na ni evidentně nezanechává téměř žádné stopy 😀 . Ale v období před háráním, je z ní slušně vychovaná ohařová.

Toho se musí využít a tak si to namíříme k Boromejkám, což je úsek, který Tali nedává a vždycky tam vyvádí ve svým nadšení, že se jde na pole. Tak si to dneska prosvištíme ve vzorovaným módu. Pěkně si tak ťapeme, povídáme si, Tali se na mě kouká, vnímá….. příjemný to je. Kousek od zastávky na ni přijde potřeba se vyvenčit a tak koná. Pak konám já. A tady přijde zádrhel. Tma+vítr+kapuca+nešikovný ruce=průser. Skoro doslova 😀 . Talimůry veledílo odmítne spolupráci a vyřítí se z pytlíku zpátky do prostoru. ABY SE ROZPLESKLO NA VODÍTKOOOOOOOOO!!!!!! Na naše nový dlouhý vodítko??? A ne jen na jednom místě?? Ale rovnou zásah na několika?? ” Ach bože, ty jo tohle už snad není možný!” byly moje slova. Ne, nerozplakala jsem se, nezuřila jsem. Jen jsem si řekla, že se na to můžu…. … …. A pak jsem to zamítla, to už by toho bylo v součtu dost. Vytáhla jsem z ledvinky toaleťák a snažila se tu pohromu očistit aspoň z nejhoršího. Abych si při tom zahovnila ruku. HROZNÝ, HROZNÝ, HROZNÝ!! “Louže, má kamarádko….kde jsi?? Ach bože!” omatlala jsem si ruku o trávu, papír a pak našla aspoň trochu vody. Talinka byla hodná a seděla, když jsem jí to řekla.  Heh, jak by se mi tentokrát hodilo, kdyby šla s nataženým vodítkem, co?? Ale to byla zrovinka za hodnou a šla hezky pomalu a vnímavě. Což teda při dlouhým vodítku je o tom, že po něm člověk musí ručkovat….. Je vám to jasný, co to znamená, že jo??? A cesta domů byla dlouhá, nebyly jsme kousek od domu.  😀 😀 . No hele, jako ranní start to bylo fakt výborný.

Ale i přes to jsem si užila to, že Tali byla moc a moc hodná. Že když jsem na ni zavolala, tak hned přiběhla, celou cestu byla na příjmu. Doma jsem vydrhla čtyři metry zahovněnýho vodítka, vysavovala se od hlavy až k patě, pro jistotu vysavovala i klíče, pak ještě umyvadlo….v podstatě jsem vysavovala všechno co bylo v mým dosahu 😀 .

A pak mohl konečně přijít na řadu nebožáček Rumíček, který kvůli hounoaféře přišel o část venčení. Ale zase jsme si ho udělali dynamický. Uuuutykalíííí smeee k ďurce. Chvilku pobádali, proběhli si slalom mezi lavičkama, hodili si balonek……….. a tady se opět ukázaly mé šikovné ruce, protože jsem ho mrskla do prostoru a ten zmetek šišatej si odskočil při dopadu přímo doprostřed hustýho šípkovýho keře!!!!! Tam se Rumíček nemohnul dostat, ač se snažil. Odvolala jsem ho a šla to zkusit sama. V tý tmě, to vám řeknu, to je lahůdka. Zvlášť, když se bojíte o svý jediný plně funkční očko. Pohybovala jsem se jak pyrotechnik při zásahu: postupovala velmi opatrně, velmi pomalu, moc jsem toho nenadejchala  a doufala, že to vyjde. Ruka se sunula po milimetrech, zatímco hlavu jsem dávala na zcela opačnou stranu, než šla ruka…. takové malé jogínské cvičení za tmy na břehu potůčku 😀 . Výhoda byla, že v tý tmě mě nikdo nemohl vidět. A taky jsem se u toho jako správnej jogín modlila. Nejen teda abych si nevypíchla to oko, ale taky, abych neklečela někde v houně. Mé modlitby byly vyslyšeny!! Čistá a s oběma očima jsem balonek vylovila a mohli jsme vyjít nahoru na louku si ještě chvilku házet. Když pak přišla chvilka pro Rumíčkovo venčení…. byla jsem při úklidu značně opatrná…….. další ranní koupel v savu už jsem absolvovat nechtěla 😀 😀 .

No… a protože den předtím jsme taky měli zážitek s hounem, kdy – a to nepochopíte, fakt nepochopíte – si Tali našla jedno přímo na zastávce!!!!!!! , tak jsem se rozhodla, že to je určo nějaký znamení a dneska vsadím sportku!! 😀 Budou ty Vánočky, a kdyby člověk vyhrál nějakou obří sumu- víte kolika dětem, lidem, zvířatům by mohl nadělit radost???

Edit- historka pokračuje: mé savem značně vysušené ručky volaly po nějaký tý kompenza-ci. Tak jsem se v práci rozhodla si je namazat….. asi jsem měla radši nechat to volání nevy-slyšený. Krém všude po stole, po rukou, vomatlaná………… jako výborný, fakt výborný. 😀

A edit 2 – Brtník nezapomněl a donesl mi tiket. A radši rovnou dva, abych si mohla vybrat, kterej vyplním….. a víte, že pro někoho, kdo je takovej matla jako já jsou dva tikety málo?? Ten první jsem zkazila proto, že jsem udělala křížek spíš vedle, než do chlívečku s patřičným číslem……….. a ten druhej???? No… v šestým sloupci má……..sedm křížků…  😀 .Tohle už je na jednu moc. Jdu spát!

 

8 komentářů u „Procházka opět zcela

 1. “Tohle už je na jednu moc. Jdu spát!”

  takže vsazení jsi pros.ala? To je krutá pointa 😀

 2. 😀 😀 😀 😀

  neeee!! kachna to vždycky dostřelí!!! 😀 😀
  Nicméně nepro…ala, ráno jsem vlítla cestou do prasé do trafiky, zdárně na třetí pokus – do třetice všeho dobrého??? – vyplnila tiketa a cestou z prasé ho stihla i před němčinou vsadit. A teď jen ………..zjistit výsledek… 🙂

 3. Máte můj obdiv, že chodíte s každým zvlášť. Mně by sice více pohybu prospělo, ale nedávám to. Takže na hlavní odpolední venčení je odvezu někam do polí, kde je naděje potkat minimum živých tvorů a pustím je volně, ale ráno to je cvičení se stuhami – Kora na flexi, Goliáš na vodítku. Poznám přicházející bobek, Kora začne v kruzích předvádět břišní tance, Goliáš s čumákem u země, jako by se chystal plazit. Zákonitě, jakmile se dám do sbírání bobku, jde kolem cizí pes, v lepším případě na vodítku, v horším na volno (ač městská vyhláška vodítko nařizuje). Goliáš s řevem vyrazí, Kora buď vyrazí též nebo začne rovnat Goliáše. Probuzení zaručeno.

 4. No ono je to částečně pudu sebezáchovy – jinak by mě buď trefilo a nebo ona přizabila. Jako dneska, kdy fakt nebylo zbytí – tma, vítr, nic není vidět, z očí mi leje voda, do toho se mi vysápaly vlasy z pod kapuce, Tali vítr nedává, to se opravdu chove jako splašenej mustang a já musím mít prostor pro to, ji klidnit, jinak nás zabije….. to je fakt nejen o nerva, ale trochu i o život. Můj i Rumíčkův, protože je schopná ho smést a uškrtit tím vodítkem. A pak taky proto, aby se opravdu něco naučila, v takovýhle atmosféře by se neučila nic, potřebuje mít svůj čas a prostor, aby to bylo v klidu a aby věděla, že tu pozornost na ni opravdu mám. A Rumíček si naopak zaslouží mít klid a prostor pro sebe a ne že se budu věnovat primárně jen Talimůže a jemu sem tam hodím balonek.
  Depááá dnešní ranní procházka přesně potvrdila, proč venčím odděleně, páč jinak je to pro nás všechny tři na houby. Leč dneska nebylo zbytí. A bohužel to byla ta nejblbější kombinace – tma, vítr a trochu pršelo.

  Jo a mám pro vás tu adresu na knížky – sakra – nemám!! Myslela jsem, že ji mám tady v němčině do práce a právě jsem zjistila, že ji mám v němčině naší, co chodíme s Brtníkem. Tak ještě prosím o strpení, chjo, jsem hrozná.

 5. No u nas zacala Theinka harat vcera, takze vanoce budou vice, nez narocne – uz tak tvrdohlave-uminuta flatka je jeste tvrdohlavejsi. A uminutejsi. A svehlavejsi. Jinak mam radost, ze Talimura v posledni dobe funguje! Jo, a to h… na zastavce mne uz ani neprekvapuje, v Praze jsou proste vsude. Nechapu…

  1. Já jsem zvědavá, jak to bude s háráním u nás. kdyby si to naplánovala fakt na vánoce…. tak budou hooodně veselý. Jo docela to teď Talince jde, má větší zájem o spolupráci a kontakt venku. Dneska jsme se hezky domluvily u potůčků, u myšodíry…. ale zatím všechno teda na vodítku, nicméně fajn, že to neneguje a naopak se z toho těší, to je prima. Tož držím palce, ať si Theinka nevybere celou porci umanutosti a svéhlavosti, ať dostanete pod stromeček trooochu moudřejší Theinku 🙂

 6. tak jestli z tebe bude ta milionarka, tak budes moct mit na zbirani houna lidi a pak budes cistaaaa 🙂

  no ale me se taky jednou stalo, ze pri uklizeni houna se mi nejak omotal pes a vymachal voditko v takovym zrovna ne moc tuhym houne 😀 abys jako nebyla jedina. ALe porad to nema na historku jak sis strcila ruku do hounopytliku teda 😀

  1. tak už vim, že čistá rozhodně nebudu, výhra = 0 🙁 škoda, mohla jsem spustit akci čisté ruce 😀

   … vymachal voditko v takovym zrovna ne moc tuhym houne ….

   áááááá ejch. taky slušnej výkon – zřejmě dobrej oddíl 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..