Dvě kosti a půlka krajíce aneb trénink v předsíni

Co s sebou zpravidla nese velký úklid? Paradoxně velkej……. pardon, ale bordel.Nebo teda aspoň u nás. Třeba jen mytí oken ….Kytky z oken (a že jich je!), očistit je, upravit je, dát do vany a osprchovat je, z vany do předsíně, ať tam doschnou. Umýt podtácky pod květníky. To už je slušnej nepořádek. Když se  k tomu ještě přidá odtahání gauče, vyklizení jeho vnitřku, odtahání knihoven, úklid knihoven, protřídění knížek, časopis…. (Jo mimochodem!! Kdo to máte jako já a máte potíž co s knížkama, který se nehodí… tak letos jsem objevila díky kamarádce Brůtici – dík Brůtí – geniální řešení. Aukce pro psí a kočičí útulky!! Tam se knížky (všechny!! od románů, přes dětský, naučný, zájmový, prostě všechny)  krásně využijou dál. Vy nemáte blbej pocit, že jste se jich zbavili – protože udělají radost někomu dalšímu a!! Ešče to hodí nějakej peníz pro útulek. Já jsem dala dohromady deset knížek – i kdyby byly vydražený  po pětikábli – což nebudou, ale nešť, tak je to pajska a kdyby za to byly tři balíčky piškůtů, tak to není marný. )

No takže zpátky k tomu úklidu, kterej prvotně vlastně způsobí ešče větší binec, než jsme čekali. Takže – když už, tak už, ne? A šoupla jsem do placu –  neboli do předsíně naši tréninkovou kostéčku z polévky Pho-bo a půlku krajíce chleba a přišoupla k tomu ještě jednu – pěkně čerstvě ovařenou kostéčku i se zbytky masíčka. Když máme ten nepořádek všude, tak to vadit nebude. Neřekla jsem nic, rozmístila po předsíni a nechala ty dva ať hrajou hru na hodnýho a zlobivýho policajta 😀 . Kdo je hodnej poliš, je asi úplně jasný, tam není co řešit, ten napochoduje do předsíně, udělá demonstrativní kolečko, odvrátí znechuceně hlavu a šupajdí do kůchně pro masíčko z polívky. S tím zlobivým policajtem je to trošku složitější. První kolo je kupodivu o tom, že zlobivej policajt doskáče do předsíně pln nadšení trochu si tam zarotuje a taky šupajdí do kůchně pro to masíčko z polívky. Tímto má svůj úkol za splněný a mastí do tý předsíně zas, aby aspoň trooošilinku mohnul oblemcnout ten krajíček a trooošilinku ždíbnout do tý kostéčky. Do který , to je asi nad slunce jasnější. Ta stará už dávno hraje druhý housle (jak to tak se starejma bývává 😀 ) . Následuje NE!, kost seberu a maso zlobivej policajt neuvidí.  Ze zlobivýho policajta je rázem smutnej policajt. Já si počkám a po chvíli dám kostéčku znovu do hry, policajti se vyměněj , ten zlobivej už je zase zpátky a že by tudle a támdle si blemcnul. Tak zas prt. Kostéčka zmizí. Objeví se smutnej policajt….. po nějaký době se objeví kostéčka, aby se ze smutnýho policajta pro ten moment stal HODNEJ policajt. Obkrouží demonstrativní kolečko, při kterém to s ním škube, jak když do něj pouštím életriku, voči mu svítěj jak baterky a dojde si do kůchně pro odměnu. Pro zaslouženou odměnu.

Stejně zaslouženou odměnu ale průběžně dostává ten nejhodnější policajt, zrzavej malej vzornej, protože se celou dobu šikovně drží u mě a neplete se do výchovy.  Pak už celou tu pouťovou atrakci uklidím, protože končit se má přesně v ten moment, kdy to je nejlepší. Oba dostanou ještě malej desátek a šupajděj na pelíšky.

A já? No já jdu zase mávat hadrama, páč tady je fakt neskutečnej bordel 😀 😀 . Hezký sobotní odpoledne.

A… na závěr… zpátky k těm knížkám, jo?? Dává se tímto na vědomost, že… pokud má někdo knížku, která už u něj službu neudělá a neví co s ní…..ať se rozhodně ozve sem na stránky – do diskuze Ostatní, normálně zaběhnout na fórum a napsat hele mám tady dvě takovýhle knížky, jsem tady odsud. A pak jsou dvě možnosti – buď nasměrujeme tam, kde aukce v jeho okolí dělají a nebo to může poslat sem do Prahé, přímo paní, která se tím zabývá. A dobré věci bude dosaženo 😀 .  A knížka bude sloužit dál a navíc ještě vydělá kábli nějakou pro útulek. Děkujeme předem zadem i bokem 🙂

 

 

7 komentářů u „Dvě kosti a půlka krajíce aneb trénink v předsíni

 1. Když jsem se musela přestěhovat z domku do bytu, ukázalo se, že moje knihovny nepobere, takže jsem opatřila menší skříně a ty velké i asi s polovinou knížek (klasika, encyklopedie, historie, cestopisy – to, co studenti využijí líp, než já teď) jsem věnovala zdejšímu gymnáziu. Útulek v sousedním městě jsem dnes podpořila přímo, neb jsem šla útulkový pochod, a při té příležitosti dovlekla, granulky i piškůtky. Bohužel, šla jsem jen s Goliášem, protože Kora včera ochořela – někde si poškodila dva drápy (1x paspárek, 1x levá zadní), takže dvě návštěvy veta, antibiotika, kapky, potitetanovka. Dostat do ní prášek je výkon hodný Houdiniho. Teď tedy mám dva marody, ale doufám, že bude už jen líp. Ale k tématu – ještě se po nějakých nepotřebných knihách podívám.

  1. To trochu závidím, mít útulek v dosahu. Já jsem se kdysi zaradovala, když jsem narazila na Pchery, který nejsou daleko, protože Troja podle mě pomoc dobrovolníků nebere a taky jí mám až na opačným konci Prahy, mhdéčkem tak na půl dne, když to trochu přeženu. Říkala jsem si tehdy, paráda, tam můžu přiložit ruku k dílu, pracovat se psema při venčení… blábláblá… bohužel útulek Pchery je něco tak šílený, že jsem odtamtud velmi rychle vycouvala. To není útulek, to je doživotní vězení, z kterýho se ti psi nikdy nedostanou, nejen na procházku ale bohužel obecně, protože ta osoba psy nevydává. Takže teď si jedu Dášenku v Jizerkách a azyl Skřivany, ale to je vzhledem k vzdálenosti jen o materiálnu a finančnu.
   Kdyby se nějaká knížka našla, tak paráda, paní V. chystá aukci čistě knižní,někdy po vánocích tuším.

   Co dělala Koza?? Teda pardon Kora? 😀 , nebo teda spíš Kora koza, když si urvala ty drápy rovnou dva. A odhaduju že hodně, když je to na atb 🙁 . tak ať se to brzo zhojí

   1. Taky je mi záhadou, jak k tomu koza přišla. Sice tohle plemeno má trochu jiné drápy než ostatní, ale myslela jsem, že odolnější, nikoli choulostivější. Možná se stalo v autě, vážu je na bezpečnostní vodítka a ještě jim nechávám jejich vodítka, Kora má popruh, Goliáš řetízek, tak jestli při nějakém poskakování v autě se zamotala do toho řetízku… Dnes už to bylo lepší, už nechodí po třech, ošetřování si “užívá” s kvílením, takže musí následovat bolestné ve formě nějaké dobrůtky.

    1. hmmm, ten řetízek by mohl být pachatelem 🙁 . Já třeba nedala svého času dopustit na řetízkovej obojek- díky tomu, že to Ešusovi zachránilo kůži při ataku pitbula – zaklesl se asi zubama do těch oček a zřejmě to zabránilo tomu aby se stalo něco víc než jen zhmoždění krku. Byl kvalitní , ale Tali nepřežil 😀 (možná taky opotřebení věkem), chtěla jsem pak koupit každýmu novej, ale mezi tím se jedno podařilo Talimůže zaklesnout se při blbnutí s Rumíčkem zubama do obojku a nemohla se vyprostit a byla to mela….. připomnělo mi to vyprávění kolegyně, jak se přesně tohle stalo jí a to v momentě, kdy měla fena právě řetízkáč a že to teda bylo drsný, hrozilo, že jí ten druhý pes uškrtí. Takže jsem si řekla, že ne-e. Že řetízek je fajn, ale už radši ne.
     Takže on ten řetízek může někdy být zrádnej.
     No tak ať koza pěkně srůstá a hojí se. A ať nevyvádí při ošetřování, páč je holka statečná. (hm, pamatuju si Ešusa, když měl tu podříznutou noženku, že úplně nejvíc nejhroznější při všech těch převažovacích procedurách bylo………… pudrování tý rány 😀 😀 😀 😀 směju se ještě teď 😀 ) ,

  1. Máme v okolí dva útulky – Canis centrum v Lanškrouně a útulek v Žamberku. Pokud vůbec se dá říct o útulcích, že jsou dobré, tak myslím, že tyto dva jsou, do obou jezdím na akce, do Žamberka víc, protože útulek je propojený s kynology. Včera jsme tedy šli s několika členy naší ZKO Žamberskou tlapku. Celkem bylo 39 pochodujících, nejmenší byla čivava a trpasličí pudlík, největší byli dva anatolští pastevečtí psi a přes hnusné počasí to byla super akce.

   1. Ty jo tak to je skvělý. Je fajn, když není útulek čistě jen útulek, ale se psy se i pracuje- hned jsem tam v rychlosti nakoukla 🙂 , paráda, takhle kdyby to bylo všude.
    Heh muselo být vtipný – malá čibaba a anatol na stejný akci 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..