Rumíček je NEJLEPŠÍÍÍÍ!

Ano ano, Rumíček je nejlepší. A je ještě lepší, než nejlepší. Proč? Protože Tali je nejzlobivější! :D. Ale fakt, no. Páč jak v to pondělí zlobila jak dvěstě čertů, tak já díky tomu v poli ztratila její vodítko. Jest to jednak Brtníkovo oblíbné vodítko a druhak má pravdu v tom, že se nezařezává. Tak mě to dost štvalo. I řekla jsem si, že si v úterý vezmu Rumíčka hošíčka a půjdeme se projít jen spolu, zatímco Brtník půjde rozebírat nábytek k mámě do bytu.

A řekla jsem si právě taky, že zkusím, jestli se nám s Rumíčkem nepodaří to vodítko najít.  Čekal na mě doma sám, Flekatý družstvo už bylo v kšá. Nastalo klasický hezký vižlovítání a ne frontální útok, který předvádí Talířová. Užili jsme si se navzájem a vyrazili. Pohodička pohodááá. Došli jsme si do polí a já zkusila v místě, kde jsem si odhadla, že jsme se tak pohybovali, vyslat ho do obilí. Už je mi po pás, takže v něm zmizel natošup.  Párkrát jsem ho povzbudila povelem “Hledej! Ztratila jsem!”, který zná a dvakrát ho vyslala do stran a……….. najednou šup! Vidím – či spíš v tom obilí tuším – takový ten klasický pohyb, co udělá, když ho pach praští přes čumák. Zahaftnul to, zanořil se do obilí, zmizel, aby se ve vteřině nad tím obilím ve výskoku objevil. S očima navrch hlavy, jak je šikovnej a s vodítkem v tlamajzně!! “JOOOOOOOOOOOOOO!!!! SEŠ VÝÝÝBORNEJ!!” , volala jsem ” SEŠ NEJLEPČÍÍÍÍÍÍÍÍÍ!! RUMÍČEK JE NEJ!” a radovali jsme se jako dva blbečci.  Takže to co jsme kvůli Tali zlobení ztratili, jsme díky Rumíčkovo šikovnosti našli! Po předchozím dni, kdy to s Tali bylo na houby,  docela pohlazení na duši. Nejsem přeci jen tak neschopnáááááááá, nejseeem! Máme pěkný hledání. Umím ty psy přeci jen něco naučit. Pochopitelně, největší zásluhu si nese Rumíček a jeho dobrý nos. Ale malou zásluhu si můžu přičíst, myslím, taky.  A pak jsme si tak courali polema, čutali balonek a vzala jsem ho řádit k rybníku. Moc jsme si to užili oba.

                                            Čuchoprofesor Rumíček

4 komentáře u „Rumíček je NEJLEPŠÍÍÍÍ!

    1. Udělalo mi to veleradost, ba co OOOOLBŘÍMÍ RADOST mi to udělalo 😀 . Protože obilí je opravdu vysoký, v tom místě je hodně nahusto, bylo to skoro po 24 hodinách!!! a nevěděla jsem přesně kam ho poslat. Je veledobrej, je nejdobřejší!

  1. Já jsem na něj fakt tentokrát nezřízeně hrdá, ba co!! Já jsem na něj přímo pyšná. Po takový době, v takových podmínkách!! To je podle mě hodně slušnej výkon na psa, který to nijak zvlášť učený nemá, jen si tak prostě hrajeme. Je to šikula.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..