Přijela k nám návštěva

Až z dalekého Bohumína. Návštěva mi nejmilejší, ohaří a nejhodnější. A já si říkala, v jakýmpak světle se nám docentka Talířová asi tak předvede?

S Peťou jsme se sešly u tramvaje po práci a spolu dojely dom. Tam Talířka příjemně překvapila, nekonalo se žádný příšerný přepadový komando, ale normální ohaří – tedy živější 😀 vítání. A Peťa mi poprvé a ne naposled řekla, že Talířku pomlouvám, že je moc hodná a šikovná. A to taky popravdě byla, hezky se šmrdolila po zemi, nelezla nikomu po hlavě, nikam se nesápala. Přímo vzrorovaná feňule. Když pak Peťa vytahala postupně všechny dárky – hlavně ty psí, pochopitelně – nastalo radostný hlemejždění a radování se. Jůůůů zajííček, zajásali ohaříci. Heléé balonek, jásali ještě víc. A úplně nejvíc zajásali, když Peťa vytáhla opičku s míčkem a to všechno zamotané do lana. Joooooooooooooooooooooooooo! Rvačka jako blázen, honičky, přetahovačka a následně pitva. Talířka vypitvala z jednoho konce lana onu plyšovou opičku a z druhého konce lana balonek. A lítali tam s lanem s Rumíčkem jako ne dva ohaři, ale jako dva magoři.  Pak přišel páníček, následoval přepad s doprovodem, kdy oba nejdřív příchozího přepadnou ve dveřích a pak doprovází, kam se člověk hne.

A pak už se šlo ven. Psiska si trochu polítala a pak se Talířová trochu předvedla, neb si ucpala ušiska, tak jak  už dlouho ne. Čůza jedna flekatá. No každopádně se to pořešilo a milé Fleky se pak už chovaly navýsost slušně. Oba byli s Rumíčkem nadšení, protože byly jedny ruce na házení navíc. Talinka šla Petě ukázat, jak krásně se “chodí” do vodičky a jak krásně se pěje při aportu z vody. Vodička je její vášeň, který nelze odolat, takže už tak kilometr před vodní hladinou se vystřelí do prostoru, na hladinu dopadne jak letecká puma a stylem kolesovýho parníku se řítí k aportku. A pěje u toho, kvílí, hvízdá, někdy u toho dokáže ječet jak siréna. Pro Rumíčka naprosto nepochopitelný, úplně vidíte, jak je z toho zhnusenej. Do vody se má jít pravda s nadšením, ale CI-VI-LI-ZO-VA-NĚ. A ne jak horda švihlejch tatarů. Teda tatarek, když je to ta fena.

Aby si napravila reputaci, chovala se vzorovaně i v místech, kde přechází obvykle k večeru srnky a kde jít o vždycky dost bere. Brtník s Peťou šly napřed a my se musely nutně tahat o lano a házet si balonek a jít po chodníku jako mladá civilizovaná psí slečna a ne páchat voloviny jako hovádě. Doma jsme se s Peťou převlíkly za holky  a vrhly se do oblíbené hospůdky, kde jsme  se rozhodly hýřit. Šécko jsme vypily, šéco snědly a něco málo si i stihly říct.  V čemž jsme plynule pokračovaly posléze i po návratu domů. Abychom ráno lehce zmačkaný a prejásaný vyrazili na chalupu. Aby i zde mohla Talířová předvést, že … jak pravila Peťa …. jsem si celou dobu vymejšlela, abych mohla bejt zajímavá :D, páč byla fakt úúúžasná.

Když ji strhlo volání pole a musela letět z louky do řepky, stačilo se zhmotnit na hraně pole a louky, houknout a už se řítilo stádo fleků ke mně.  Peťa obětavě posbírala všechno, co jsem upustila na zem na kraji louky  v momentě, kdy jsem vyrazila za splašenýma flekama 😀 ,  já jsem poslala Rumíčka za ní, vzala si rohlíky a šla Talířový ukázat, jak to celý má vypadat. S rohlíčkem to už byla jiná, to se to dělají otočky na hraně pole, jejdaaa 😀 . Kdyby měl někdo možnost- tak jako my s Brtníkem – porovnat, jak se Tali chovala na chalupě před zimou a jaká úžasná byla teď, nevěřil by, že to je ten stejný pes. Fena teda.

Ona je totiž ….. ftěrnááááá!!!! Juchééé! Je ftěrná. Přilítla za námi vždycky k záhonu, kde jsem já něco kutila a s Peťou popíjela žampuňský, vytlemená a s výrazem : “Heej děckáá, co tu děláte? Ukate!” Její zájem mě blaží převelice. Povětšinu času byly vrátka na louku otevřený a ne jako loni, kdy jsme museli hlídat, aby někde nějaká skulina…. nebo nedopatřením pootevřená branka…. Úlevný, věřte mi, hodně úlevný to je. Když přivezli chlapi traktorem sekačky a ostatní věci, nebylo nutno taktizovat a hlídat, aby Fleky nevzaly kramle. Vůbec. Fleky si vyběhly ze zahrady do úvozu a když se na ně zavolalo, tak prostě – jako zcela normální péf – přiběhly zpátky!! Žádný prchání, nic, prostě jooo, tak já jdu!

Musím Talinku pochválit i za vzorovaný chování k návštěvám. Jak teda k Petě, která přijela domů přímo se mnou, tak právě pak i na chalupě, když přijeli chlapi s traktorem. Mooočikovná byla, mooočikovná.  A stejně moooočikovná, moooočikovná byla pak i v sobotu, kdy jsme si udělali výlet do lesůch. Ale…. o tom………… zasejc příště. Páč to bychom tu byli do rána 😀

Jo a fotky?? Chcete vidět fotky??? 🙂

6 komentářů u „Přijela k nám návštěva

 1. ukaz ty fotky 😀 talinka je skvela, doufam, ze si budou s rumickem uzivat darecku jeste dlouuo:)

  1. Pracuje se na tom. 🙂 Hele jde to udělat, abych je tam nasáčkovala vedle sebe? Nebo to jde jen pod sebe, jak to dělám? Já jen že bych “ušetřila” místo, jako to máš třebas ty, aby se nemuselo rolovat jak u blbejch.

 2. jojo, v mediich si vyberes treba 10 nejakych fotek a prekliknes se na “galerie” nebo tak nejak. v pravo pak je v rolovacim menu “fotky zvlast,/jako medialni soubory” tak vyber medialni soubory a muzes si tam i nastavit pocet sloupcu

  1. aaha, budu muset nastudovat teda, dík za fajn radu.

   Edit – fotky b udou až záftra, naloudováno, pojmenováno, není síla vložit 😀

 3. Nazdárek pohostinná hostitelko! Jo, jo, na vlastní vočí jsem viděla, že vše dříve o Talince napsané byly pomluvy a nic než pomluvy :-)!!! Je skvělá, hodná, mazlivá, jen kapku temperamentní. Odpich 300 z místa a když jedna včas neuhne, bude mít kolena naruby po srážce s nukleárním hovádkem :-)! Ale teď vážně. Udělali jste s holkou flekatou naprosto šílený kus práce. To zvíře našlo nejen Domov, ale taky rozum a věřím, že už to bude jen a jen lepší. Jenom se nenechte ukolébat, že už je to úplně normální pes. V té její nádherné kebuli budou ještě pořád místa, které potřebují přegumovat a opravit. Ale vy jste všichni tři šikovní. Nepochybuju, že to záhy doladíte a mozeček přestane zkratovat.
  Díky za moc příjemný víkend. A Rumíčkovi vyřiď, že ač se Tali snaží, to on je ten nejlepší brežněv.

  1. 😀 jojooo, brežněv on je nejlepčejšííí! A taky ale nejněžnější, nejmokřejší :D. Ty její starty jsou šílený, to je pravda. Kam se hrabe vižla. Ale jak se lepší ovladatelnost, už se líp dýchá. Mazlivá je teď fakt hodně, asi kompenzace za tu odtažitost – leč není se jí co divit, když prošla několika rukama. Dneska po večeři mi tu lozila po klíně, nutně se museli střídat s Rumíčkem. Ani mi moc nevyčítá, že jsem tak malá – jako to dělával Ešus, kterýmu vadilo, že se na mě nevejde. Ona se přehodí přes nohy jak pléd, zaboří čumes pod ruku a užívá si to. UŽÍVÁÁÁ!! A já taky. Jsem ráda, že se zrovna Tobě líbí. No máš možná pravdu v tom, že krom toho domova tu našla i ten rozum, páč ten doteď teda neměla a moc ho zatím taky nemá, ale eeee už ho občas najde, to je fakt. Z Tali Šílený bude jednou Tali Rozumná :D. Ale s tou její zpovykaností se asi nikomu ze zelenejch pracovat nechtělo, tak se nedivím, že ji ohodnotili tak, že se jim nehodí. A co hlasivky?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..